Kroniek ajax-nieuws if Maandblad Hoewel we deze eerste Kroniek in het Nieuwe Jaar nog hoofd zakelijk zullen vullen met 'kost' uit 1980, willen wij toch aller eerst u allen een recht goed 1981 toewensen, veel geluk en voorspoed, tevredenheid en als altijd die zeer belangrijke: goede gezondheid. In verband met dit laatste een speciale wens aan het adres van de zieken. Dat zij spoedig hersteld mogen zijn. Zo en als we dan eens kijken waar we de vorige keer gebleven zijn dan komen we, wat de voetballerij betreft bij de 2e ronde van de strijd om de KNVB-Beker, hetgeen inhield een wed- strijd-thuis - tegen SVV. Nu, deze ontmoeting had weinig om het lijf. Ons spel was nog steeds niet, wat het moet zijn, de Schiedammers toonden een aardige ploeg te hebben, maar verloren toch uiteindelijk met 3-0. De loting voor de volgende ronde bracht Ajax tegen FC Twente (ook in het kader van de KNVB-Beker: oude tegenstanders) welke ontmoeting op 25 januari gespeeld zal worden. Dat kan zeker een spannende partij worden, zoals ook de competi tiewedstrijd tegen de mannen uit Enschede er één was. En met sensatie.... Die wedstrijd volgde na MVV^Ajax waar Arnesen c.s. 1-1 speel den, en goed wegkwamen, MVV ons de leiding gaf door een bal in eigen doel en in de tweede helft de thuisclub via een straf schop (v.d. Poppe) gelijk kwam. Verder niet de moeite waarder nog aandacht aan te geven. Helaas. In de week hierna deed het Ajax-bestuur mededeling van het feit dat Johan Cruyff voorlopig als begeleider van de A-Selectie is aangetrokken, terwijl ex-Feyenoorder WIM JAN SEN (in Amerika geweest, doch momenteel weer in Holland) in deze groep is opgenomen. In ieder geval tot het einde van deze competitie. Het doel van een en ander is duidelijk wat Wim Jansen betreft.versterking van onze defensie c.q. organisator, laatste man. Maar tegen de FC Twente kon Wim nog niet van de partij zijn, omdat de toestemming tot spelen, die uit Ame rika moest komen, niet tijdig arriveerde. Zoals gezegd de wedstrijd tegen de ploeg uit de textiel-stad verliep sensationeel. Gaan we nog eens na: 1-0 door Arnesen, kort daarop 1-1toen, teleurstellend 1-2ontgoocheling 1-3waarna we het met de man naast ons, Karei van Mourik, eens waren, dat het nog vóór de pauze 2-3 zou moeten wor den, wilde Ajax er in de tweede helft nog iets aan kunnen doen. En het werd 2-3 door Tscheu la Ling. Na de hervatting langdurig: 2-3. Met nog een kwartier te spe len. Plotseling Frank Arnesen als een hinde door de Twente-verdediging, plaatst de bal grandioos op het hoofd van Edo Ophof, die slechts te knikken had. Gelijk: 3-3. Twente raakt van slag. Een fout van doelman Pasveer wordt door Tscheu uitgebuit(4-3) en kort voor tijd komt er zelfs 5-3 op het score-bord, opnieuw door Frank. A beautiful day. Een herademing na die negatieve resultaten van de laatste tijd. Dat de Twentenaren op 25 januari a.s. op revanche belust zijn, dat lijkt ons wel zeker! Maar Ajax is er ook noglaten we het daarop houden! noord-Ajax. Van het 'hoe-en-waarom'zult u ongetwijfeld al het nodige weten en waaromtrent bovendien onze voorzitter in 'PRESIDENTIEEL' nog het een en ander uitzijn pen laat vloei en. Wij menen daarom ook er hier verder het zwijgen toe te moeten doen, zij het dan na nog te hebben opgemerkt dat het vergaande onsportieve gedrag van enkele Feyenoordspelers, alsmede officials wel het meest ergelijke was en de onderlinge betrekkingen zeker niet heeft bevorderd. Dit laatste bovendien niet na kennisname van het teleurstel lend commentaar aangaande het gebeurde op 6 December jl. in de zojuist verschenen uitgave van het clubblad 'De Feye- noorder' Op het programma van de competitie stond als laatste wed strijd vóór de winterpauze nog: FC Utrecht-Ajax, maar deze werd door de slechte terrein-toestand afgelast. Nu wel Elders in deze editie vindt u het programma voor de tweede helft van het seizoen 1980/1981op 25 januari vatten wedusde 'voetbaldraad' weer op met de wedstrijd (in de Meer) tegen de FC Twente (Beker), waarna op 1 februari daarop volgend de competitie-wedstrijdAJAX - Go Ahead Eagles zal plaatsvin den. We hopen natuurlijk de gehele Ajax-aanhang weer in ruime mate op de tribunes aanwezig te zien. De berichtgeving omtrent de verrichtingen van ons C-elftal blijven tot op heden schaars, door gebrek aan een vaste repor ter. We zijn daar wel mee bezig en hopen dat, zodra de bal weer gaat rollen, meer (en goed) nieuws aangaande het Ajax-toe- komstteam te melden zal zijn. Wat ons tot nu toe van de laatste wedstrijden bekend is, geeft geen reden tot juichen. O O Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Seizoen 1980/1981 - December 1980/Januari 1981 - No. 4/5 Abonnement (voor niet-leden) 25,per jaar Postrekening 123977 en 4512800 II Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp 99 Administratie-adres Middenweg 401Amsterdam-Oost Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijkIO Februari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. Zes december 1980, een zwarte dag in de verhouding Feye- 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 1