225222 Ingezonden Leidsepleln 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bei: Amsterdam 27 november 1980 Redactie Ajax Nieuws p/a M. J. W. Middendorp Zwaluwstraat 20 Badhoevedorp Geachte Redactie, Weer eens een interessant artikel van Tijn Middendorp, deze keer over de Studie- en Begeleidingscommissie. Over een niet zo spectaculaire kant van het Ajax gebeuren, maar wel over een heel interessante en actuele kant, kortom over het 'andere Ajax', waarover de voorzitter spreekt in zijn rubriek 'presidentieel' in hetzelfde nummer. Mag ik (als ondersteunend lid) een paar opmerkingen maken? Allereerst zou ik de commissie, kijkend naar de functies die de leden in het maatschappelijk leven bekleden, een 'zware' com missie willen noemen. Zoveel deskundigheid geeft veel ver trouwen. Deze mensen moeten weten waarover zij spreken! Een vraag die bij mij opkwam is de volgende. De commissie doet haar werk onder een aantal voorwaarden. Een daarvan (en m.i. niet de onbelangrijkste) is: de adviezen van de com missiezijn bindend. Wat gebeurt er nu als een betrokkene zo n advies niet opvolgt? Om dat met een voorbeeld te verduidelijken. Een voetballer heeft moeilijkheden met zijn studie en na rijp beraad geeft de commissie (voetbalkunde en carrière-plan ning tegen elkaar afwegend) het bindend advies toch deze of gene studierichting te volgen, deze cursus af te maken, deze school te doorlopen, etc. De voetballer legt dit afvies naast zich neer. Wat gebeurt er dan? Want voor Ajax kan zo'n beslis sing heel belangrijk zijn. Stel, er is sprake van een zeer veel belovende voetballer, die, als hij minder studeerde, sneller de top zou kunnen bereiken. Het directe rendement (het snelle bereiken van de top) kan dus voor Ajax veel groter (en belang rijker) zijn dan het 'indirecte rendement', een toekomstige carrière in de maatschappij voor de voetballer in spé. Wat gebeurt er in zo'n geval als de commissie zegt: toch maar meer studeren, al loopt de voetballer dan de kans dat zijn sportieve prestaties achteruit lopen? In dat verband vond ik het wel jammer dat in het artikel geen concrete voorbeelden werden genoemd. Terecht wordt ge steld dat het uit den boze zou zijn wanneer voorbeelden met naam en toenaam zouden worden genoemd, maar de vraag wat doet de commissie nu concreet, bleef (naar mijn smaak) toch wel wat vaag beantwoord. Als mijn mening gedeeld wordt door andere belangstellenden, zou daar in de toekomst in het Ajax Nieuws nog eens een keer aandacht aan kunnen worden besteed. Dat is het bijzonder interessante gegeven meer dan waard. Maar, zoals gezegd, een zeer lezenswaardig artikel waarvoor oprechte dank. Hoogachtend G. J. Teunissen President Kennedylaan 99 1079 MD Amsterdam Naschrift Zeer erkentelijk is de redaktie met het ingezonden stuk van de heer Theunissen. Uiteraard is zijn epistel doorgestuurd naar de commissie met een aanvankelijk verzoek op de gestelde vragen te reageren. Na enig overwegen is besloten nog even met het antwoord te wachten daar er mogelijk nog meer men sen zijn die niet alleen de mening van de heer Theunissen delen maar daarnaast ook nog andere opmerkingen of vragen hebben die dan tegelijkertijd kunnen worden beantwoord. Op deze wijze zou een brede discussie kunnen ontstaan omtrent de functie van de Studie en Begeleidingscommissie binnen Ajax. Een ieder die opmerkingen en/of vragen heeft omtrent het functioneren van de Studie en Begeleidingscommissie, op welk vlak dan ook, kan deze richten aan de redactie van het Ajax Nieuws p/a Spurgeonlaan 144; 1185 BE Amstelveen. In het volgende clubblad zal de commissie proberen op alle opmerkingen en vragen een antwoord te geven. De Redactie 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 18