Jeugd-Voetbal ROCHAS monsieur aftershave Over de wedstrijd van de Juniores A1 tegen Lelystad A1 be richt ons Rob Been o.m. dat een goed spelende tegenstander onze jongens maar moeilijk in hun spel liet komen. Door téveel persoonlijke duels te verliezen, alsmede het 'jagen' van de opponent, leidden er toe dat Ajax slechts traag uit de verde diging kwam. Tot de pauze bleef het 0-0. Na de rust ging het spel nu wat vaker op en neer en er deden zich goede kansen voor, waarbij Edwin Kortlevers eenmaal uit moeilijke positie rakelings naast de kruising schoot. Maar ook onze verdediging kroop een keer door het oog van de naald, toen Rob, zoals hij vertelt, eenmaal de bal van de lijn moest koppen. De beslissing kwam pas in de laatste minuut tot stand, toen onze 'laatste man', Cor van Garderen, goed inschoof op het middenveld, met een diepte-pass John van 't Schip lan ceerde en deze de bal langs de uitgelopen keeper in het doel plaatste, waardoor wij toch nog de volle winst behaalden. (Rob, bedankt en we houden ons voor een volgende keer aanbevolen. Red.) In de ontmoeting te Soest tegen de club van die naam, speel den de Juniores A1 een slechte eerste helft, waarin niettemin Rudi Mulders ons op 1-0 bracht. Na de hervatting kreeg Soest een kans, maar de paal stond in de weg of redde ons, 't is maar uit welke hoek je het bekijkt terwijl direct hierna (spijtig voor de thuisclub) Ajax een penalty werd toegewezen. John van 't Schip benutte deze beheerst. Met nog nauwelijks 10 minuten te spelen was het tenslotte Rick Couwenberg die de eindstand op 0-3 bepaalde, (hier helaas geen ondertekening van de 'reporter' Red.) De Juniores A2 kregen in de uit-wedstrijd tegen RKAVIC A1 al ROCH AS-PARIS Importeur: B. I.E.O.-Amsterdam na 3 minuten een strafschop toegewezen, maar Ger Spannen burg was schijnbaar nog niet op toeren, want hij miste. De tegenpartij bracht er qua voetbal niet zoveel van terecht, maar had wel een 100% inzet. Door ons betere spel ontston den verschillende kansen, maar die werden helaas alle om zeep geholpen. Bij de thee: 0-0. Wat wij in de eerste helft verzuimd hadden, nl. met de sterke wind méé schieten uit de tweede lijn, deed onze tegenstander nu wél en dat bracht ons op een achterstand. (1-0). Maar nu pakte Ajax de zaken grondig aan, RKAVIC werd ge heel op eigen helft teruggedrongen, in welke periode Paul Engers de gelijkmaker scoorde. (1-1Zo bleef het. Verschillende jongens van ons moeten eens leren de bal INEENS te spelen en niet aannemen en dan eerst goedleggen. Dat kost veel te veel tijd. Door allerlei omstandigheden, waarbij een aantal afgelastin gen was het pas na 5 weken dat we weer eens speelden. Ditmaal tegen de Rood-Wit A1 juniores. Veel goeds had ons de rustpauze niet gebracht. Na pas 25 minuten scoorde Sheara- ton met een mooie kopbal. Nadat de bezoekers enkele kansen hadden laten liggen, maakte Ron Stolp er 2-0 van. Een keihard schot van Ger Spannenburg kwam op de vuisten van de keeper en uit de 'rebound' stelde Frans Kroon de stand op 3-0. Na de thee kwamen er nog 5 doelpunten bij o.a. van Tonny Peetoom, waarna de gasten de eer redden via een fraai af standschot. Einde:8-1! Leider, C van Eyden over de enige wedstrijd van de Juniores B1 (vele afgelastingen immers) en die ging 'uit' tegen DWS B1 Altijd één van de hoogtepunten in de competitie. Trokken we, om zo te zeggen: met enige angst naar Spierin- gerhorn, achteraf bleek het allemaal niet nodig, aangezien Ajax het wedstrijdbeeld totaal bepaalde. Een ruggesteun na tuurlijk was het feit, dat ons reeds in de eerste minuut een penalty werd toegewezen, die René Panhuis benutte. Zo bleef het in de eerste helft (0-1). Na rust konden we ons overwicht pas in méér doelpunten uitdrukken. Eerst weer René die 0-2 liet aantekenen. Heel even dacht DWS ons te bedreigen toen ten onrechte hun een strafschop werd toegezegd (1-2) maar nog in dezelfde minuut maakte Edwin Bakker er 1-3 van en verder in de speel tijd Rob Rijnink Van de wedstrijd DWV Juniores B1 tegen Ajax Juniores B2 moet gezegd worden, aldus onze informatie, dat de thuisclub té hard speelde en de ontmoeting deed ontaarden in een ordinaire schop-partij, waartegen physiek onze jongens niet op gewassen waren. Maar Ajax hield er het kóppie bij en won daardoor de wedstrijd toch nog door een goal van J. Jaring. (Goed gedaan Red.) Juniores C1 'De koplopers in deze afdeling, Ajax en DWV troffen elkaar in Noord. De eerste partij, op ons veld werd een 'draw' (1-1) en sindsdien waren beide elftallen gelijk op ge gaan. Spanning dus volop! Na 15 minuten viel er een doelpunt. Een corner, door Bert Wolf 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 14