Seniores-overzicht door W.F. SCHOEVAART en W.W. HEISTERKAMP Ajax3 had in zijn uitwedstrijd tegen USVU2 grote problemen. Voor rust met de wind mee oppermachtig, wat resulteerde in 2 goals. Reeds na 6 minuten 0-1, na een combinatie Ab Schel- tema - Rob Bordewijk en na ongeveer een half uur was Rob Bordewijk opnieuw betrokken bij een combinatie met John van Helvert - en dat betekende 0-2. Ajax geloofde het daarna wel een beetje, nam gas terug en in plaats van bijvoorbeeld 0-5 werd het 10 minuten voor rust 1-2 en vlak voor rust zelfs 2-2. Er volgde toen een zeer moeilijke tweede helft tegen de wind in, maar na een kwartier werd Ron Oudendijk prachtig gelan ceerd door Vigo Waas en dat betekende 2-3. Wie dacht dat Ajax nu door zou gaan, kwam bedrogen uit. Het spel werd opnieuw uit handen gegeven en kwamen we na 30 minuten spelen weer gelijk (3-3). Jammer. Thuis tegen 't laaggeklasseerde Stormvogels2 werd het een even onverwachte als onnodige 1-4 nederlaag. Aanvankelijk zag alles er nog rooskleurig uit. We namen zelfs de leiding (1-0). Een voorzet van Henrichs werd door Aharon fraai inge kopt. Maar zoals zo vaak tegen laaggeklasseerde ploegen gaat 't dan mis: opdrachten worden verwaarloosd, 't kleine beetje geluk blijft uit en de tegenstander slaat toe. Met de rust hadden de gasten uit IJmuiden een 1-2 voorsprong door twee coun ters en toen Ajax na de hervatting meer risico moest gaan nemen werd het zelfs 1-4. Willen we nog een beetje blijven meedoen aan de top, dan mogen we ons nu geen puntenver lies meer veroorloven en juist van de lager geplaatste clubs behóórlijk winnen. Holiday on Ice Op woensdag 3 december bezochten we met onze spelers groep en hun dames de Jaap Edenhal voor een ijs-show. Ge zien de grote opkomst mogen we van een zeer geslaagde avond spreken. Onze hartelijke dank gaat bij deze uit naar ons ledenraadslid de heer H. J. W. Pil, die ons de kaarten gratis ter beschikking stelde. In deze periode, waarin veel afgelastingen voorkomen, zijn dit fijne evenementen om de groep bij elkaar te houden. Ajax4 gaat goed door met punten verzamelen. In Hilversum tegen 't Gooi2 werd weliswaar niet best gevoetbald, maar enigzins gelukkig werd toch een punt weggesleept. Er was te weinig aansluiting in de linies, veel balverlies en te weinig beweging. Daardoor kon 't Gooi tot 2-0 weglopen. Pas 6 minu ten voor tijd verkleinde Ed Lefeber van dichtbij tot 2-1 na een goede voorzet van rechts. Op de valreep werd het toch nog 2-2 toen de scheidsrechter een strafschop toekende voor een overtreding in 't strafschopgebied, terwijl de bal elders op 't veld was. Joop Leeuwendaal verzilverde de penalty dankbaar (2-2). De uitwedstrijd tegen UVV2 in Utrecht werd een mooie 0-2 overwinning met goed voetbal van beide kanten. In de eerste helft deden zich wisselende kansen voor. Na ongeveer een half uur scoorde Joop Leeuwendaal uit een vrije schop 0-1 (een banana-shot a la Piet Keizer). Dit werd tevens de ruststand. Na de thee werd Ajax beduidend sterker dan UW, maar had veel pech; lat en paal, maar ook veel gemiste kansen stonden een verder scoren in de weg. In de tachtigste minuut viel tenslotte de beslissing. Een enorme 'pegel' van Eddie Lefeber via de binnenkant van de paal betekende tenslotte 0-2. Vermeld - dient nog te worden de uitstekende leiding van arbiter Winkel man en de sportiviteit van de Utrechtse gastheren. Ajax5 speelde slechts één volledige wedstrijd en wel tegen HBC in Heemstede. Het werd helaas een 3-2 nederlaag. Met de sterke wind mee starte Ajax fel, waardoor er binnen 10 minu ten drie kansen op-rij ontstonden, die helaas niet benut wer den. Hierna werd HBC sterker, waardoor wij terug moesten. Na 20 minuten werd het dan ook 1-0 voor HBC, na slecht dekken in ons linkerverdedigingsblok. Ajax kwam goed terug en scoorde kort voor rust 1-1. In de tweede helft kwamen we al snel op 1-2 na een mooie aanval via vele schijven. Kort daarna was de stand alweer gelijk toen een HBC-aanvaller vrij kon inkoppen. De gastheren kwamen tenslotte gelukkig aan de leiding via een vrije schop die in de muur van richting ver anderd werd; keeper Martin Grootenboer werd daardoor kansloos. In de resterende 20 minuten is nog van alles gepro beerd om weer langszij te komen, maar de HBC-doelman stond via enkele fraaie safes een treffer in de weg. Het is jammer, maar een gelijkspel zou meer op zijn plaats zijn ge weest (3-2). Een week later reisde het hele elftal naar Velsen voor een wedstrijd tegen de club van die naam. De ontmoeting duurde slechts twee minuten, omdat de tegenstander toen besloot het veld te verlaten. Het inmiddels bekende probleem Nederland naar Uruguay was in deze de oorzaak. Het was ditmaal slechts een kort overzicht, maar dat weten we in deze tijd. Vanaf deze plaats wensen wij alle Ajacieden een voorspoedig en sportief 1981. Mogen wij, wat dit laatste betreft lof en dank uitspreken voor toezending van de fraai uitgevoerde Kerst- en Nieuwjaars kaart. Een geste die door allen zeer wordt gewaardeerd. N.B. Zondag 28 December jl. speelde Ajax3 te Bussum tegen BFC1 op een uitstekend veld een vriendschappelijke wedstrijd en won met 4-1Er werd heel goed gespeeld, vooral in de tweede helft. Wij lazen voor U (in 'De Spartaan' officieel orgaan van het Rotterdamse SPARTA) De schande van de 'supporter' 'Bij mijn weten is nooit eerder een voetballer in ons land bedreigd vanwege het spelen voor een club waartoe hij zich had verbonden. Dat dit nu is overkomen aan een der beste Nederlandse voetballers, een voorbeeld van sportiviteit en toewijding voor zijn oude club en voor het nationale elftal, is een schande. Een schande voor de 'supporters' die Wim Jansen bedreigden, een grotere schande nog voor de werper van de ijsbal, die hem, nog vóór de wedstrijd Feyenoord-Ajax begon, uitscha kelde. Een droeve dag voor de club die zóveel aan haar oud-aanvoer der te danken heeft. Een droeve dag ook voor het Nederlandse voetbal, als dat toestaat dat zó een harer grootste vertegenwoordigers wordt behandeld. Kg. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 13