Van de Bestuurstafel Dankbetuigingen Feyenoord en FC Utrecht nog in het vooruitzicht is de situatie niet rooskleurig, waarbij pech ons zeer zeker heeft achter volgd. Diverse geblesseerde spelers kunnen echter binnenkort weer hun rentree maken. Tot op heden heeft het elftal nog niet in die samenstelling gespeeld zoals het bestuur bij aanvang van het seizoen gedacht had, behoudens tijdens het tournooi Amster dam 705 en het tournooi in Madrid. Positief was het vertoonde spel in de wedstrijden AJAX-AZ '67 en AJAX-Bayern-München, waarbij bijvoorbeeld de jongeren Weggelaar en Rijkaard goed hebben voldaan. Het elftal mist echter een echte leider. Het doet de Voorzitter een bijzonder genoegen de vergadering mede te kunnen delen dat het in de vooravond is gelukt Wim Jansen voor de rest van het seizoen te contracteren. Tevens zal Johan Cruijff tot zijn vertrek in het voorjaar 1981 naar Ame rika als adviseur van de Technische staf gaan fungeren. Hopenlijk zullen beide zaken een gunstige invloed hebben op het veilig stellen van een plaats voor Europa Cup voetbal sei zoen 81 /82. Indien uit de laatste 4 wedstrijden vóór de winter stop 6 a 8 punten kunnen worden gehaald, is de achterstand enigzins beperkt en kunnen we de toekomst, met wel degelijk het accent op de jeugd, wat rooskleuriger tegemoet zien. Ter inzage komt het financieel overzicht over de periode 1-7/ 30-9 '80: waaruit wij o.a. het plan lichten om binnenkort de salarisadministratie te automatiseren en dit laatste in de naaste toekomst voor het totale beheer van onze stukken in te voeren. Verder liggen de uitvoerige discussies hoofdzakelijk op financieel-technisch terrein, waaruitin het kort samen gevatblijkt dat ook monetair 'de zee' van Ajax niet zorgeloos rimpelig is, maar van het bestuur en in het bijzonder penning meester Lou Bartels alle aandacht vraagt. Maar men heeft het roer goed in de hand en de woorden door plaatsvervangend voorzitter Ger Fischer uitgesproken waarin het bestuur volledig het vertrouwen van de Ledenraad krijgt, geven de erkenning van een juist beleid aan. Wat de RONDVRAAG aangaat volgt in de gebruikelijke tele gram-stijl hier een indruk van het besprokene: Hr. Been (Wim Jansen, medische staf), Hr. Kamlag (Cruijff), Hr. Klok (wenst bestuur veel sterkte), Hr. Vischschoonmaker (Cruijff),Hr. Gianotten (Cruijff/Beenhakker), Hr. Caransa (pu blicitaire informatie Cruijff), Hr. Pil (wanprestatie wedstrijd tegen SVV), Hr. Kraan (concierge-echtpaar, vrienschappelijke wedstrijden, afwezigheid leden financiële commissie),Hr. Mid dendorp (clubblad), Hr. Smit (Krol), Hr. Gianotten (verant woordelijkheid duitse tekst 'Immer gerade Aus'), Hr. Potharst (subsidie), Hr. Hordijk (bericht aan ANP inzake Wim Jansen en Cruijff), Hr. van de Wal (Ziegler), Hr. Boerkool (Wim Jansen), Hr. Fischer (intervieuws Beenhakker) Tot slot deelt de voorzitter nog mede dat.zijn uitspraak over een aantal persmensen, door hun góede collega s met instem ming is ontvangen. Ook bij AZ '67 zijn een aantal journalisten uit de bestuurs kamer gezet. In onderling overleg wordt de volgende vergadering van de Ledenraad vastgesteld voor 12 Maart a.s. Hierna wordt de bijeenkomst gesloten met een 'wel thuis' van de voorzitter. Langs deze weg danken wij allen, die ons ter gelegenheid van kerst en de jaarwisseling hun goede wensen deden toekomen. Wederkerig wensen wij u en de uwen een voorspoedig en vooral gezond 1981 toe. Bestuur A. F. C. 'AJAX' Spelers, begeleiders en Ouders van de Juniores A1, hartelijk dank voor de betoonde belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Piet Hogenhout Langs deze weg wil ik iedereen hartelijk dankzeggen, die mij tijdens mijn ziekte heeft bezocht of schriftelijk het waren er tientallen blijk van belangstelling gaven. Ook trainer en spelers van het eerste elftal mijn oprechte dank voor de fraaie fruitmand. Ik wens onze A-Selectie voor de tweede helft van het seizoen veel succes toe. J. H. Helman Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze clubmakkers GERRITP. KEIZER Lid van verdienste, op de leeftijd van 70 jaar. en PEET PETERSEN op de leeftijd van 39 jaar Hun nagedachtenis zullen wij in hoge ere houden. Dat zij beiden in vrede mogen rusten. Het bestuur der A.F.C. 'AJAX' 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 11