Van de Bestuurstafel J. STROOBER SIGARENMAGAZIJN het contract opengebroken moet worden, dan speelt dat wel een rol, want die prijs staat helemaal niet vast. Die kunnen ze naar 15 miljoen brengen, naar twintig miljoenEr heeft ge woon in de Duitse kranten gestaan maar ook in de Neder landse dat als Rummenigge zijn contract met Bayern Mün- chen voortijdig wil beëindigen, de geïnteresseerde club wel moet rekenen op een bedrag dat ligt tussen de 15 en 25 miljoen gulden! al naar de pet van Bayern München staat. En datzelfde geld voor Pezzey. En dan praat ik nog niet eens over de per soonlijke verlangens van deze mensen, want die zijn helemaal niet voor ons op te brengen. Dan wilde ik het nog eens hebben over shirt-reclame. Ik heb nu begrepen dat deze in Januari a.s. vrij gegeven wordt, daar zijn twee lezingen over: de eerste is dat de shirt-reclame vrij ge geven wordt voor zaal- en andere sporten en dat dat per 1 Juli of 1 Augustus a.s. voor het betaald voetbal is toegestaan, omdat men die shirt-reclame wil gebruiken als wisselgeld ten opzichte van het eventueel afschaffen van het transfer systeem. Ik geloof dat dit laatste met de uitspraak in de zaak Twente - Muhren op losse schroeven is komen te staan en dat ook hopenlijk het voetbal per 1 Januari a.s. met shirt-reclame van start kan gaan. Zou deze inderdaad gelegaliseerd worden dan zal er voor de hele Nederlandse voetbalwereld natuurlijk een andere tijd aanbreken, waarbij het de vraag is: hoe gaan we het doen. Want ik zie in Duitsland een heel lijstje gepubliceerd, wat de sponsers voor de shirtreclame geven en wat dat voor het Duitse voetbal betekend. We moeten er daarbij toch wel reke ning mee houden dat Nederland slechts 13-14 miljoen inwo ners heeft en het interessante voor de eventuele sponsor - en zeker in Europees verband - altijd gunstiger zal liggen in Duitsland, vooral omdat daar meer Televisie-aansluitingen zijn en daar op een gegeven moment het aantal mensen uiteinde lijk de opbrengst van de shirt-reclame bepaald. Een klare zaakMaar we zijn daar attent op en wachten de vaststelling van de wet af. En dan zullen we inderdaad aan de slag moeten. Tenslotte wil ik nog wel iets aan u meegeven. En dat is dat Ajax eigenlijk bestaat uit twee gezichten, n.l. het gezicht naar bui ten toewat op de Televisie komt, wat op de tribunes zicht baar is, dus in wezen: dat wat op het groene veld plaats vindt, met alle randgebeuren, hetgeen door de journalisten tegen woordig op enorm sterke mate wordt uitgebuit Dan is er het andere Ajax, het Ajax waar niemand eigenlijk iets van weet, of ik nu spreek over commissieleden, of elftalbege leiders of medische staf, of trainers, zowel van de Jeugd de Seniores, als die van het C-team als ook de A-Selectie, al deze mensen verdienen gewoon de steun van alle Ajaciedendeze mensen vormen de ruggegraat van Ajax, deze mensen blijven hun werk doen, ook als het eens een keer niet zo goed gaat in de andere sector. Dat zijn de mensen waarop wij kunnen teruggrijpen en die er ook weer voor zorg dragen dat het Ajax in de kortst mogelijke tijd opnieuw naar den vleeze gaat. Ik wil al degenen die ik daarmede bedoel dankzeggen, ik wil ze vragen hun werk voort te zetten, ik wil de rest van de Ajax- gemeenschap, zowel werkende- als ondersteunende leden, supporters en verdere aanhang oproepen, ACHTER AJAX TE BLIJVEN STAAN, ook wanneer, zoals nu, het wat minder goed gaat. Want het is zó gemakkelijk om kritiek te hebben, maar waar is het alternatief!? Meestal kan men dat niet brengen. Wij hebben tegen journalisten gezegd: hier heb je twee miljoen gulden. Ga daar nu eens de markt mee op en kijk wat je daarvoor kunt kopen (aan spelers) en kijk dan ook of het qua salaris betaalbaar is. Ik geloof dat we op het punt staan - maar dat geldt natuurlijk niet alleen voor Ajax, daar is Feyenoord ook al mee begonnen en dat is ook in Europa zo en bij Duits land al zeer zeker - dat we allemaal een stap terug moeten doen, dat er geen Kubala's meer komen, dat er geen Pelé's meer zijn dat er geen voorhoede meer komt: Keizer - Cruijff - Swart, dat we dat allemaal hebben gehad en dat we ons zullen moeten instellen op een heel ander soort voetbal. Ook een heel andere benadering van het voetbal en als die mensen, die voor de media komen en in de kranten schrijven, daar nog niet in mee willen groeien en het ook nog niet willen begrijpen, dan zullen we nog enige tijd met artikelen worden opgescheept zoals we ze op dit moment dagelijks kunnen lezen. Eén ding zou ik deze heren mee willen geven: ze zijn met voetbal bezig, ze leven van het voetbal en ze kunnen alleen maar met het voetbal blijven leven als dat voetbal niet kapot gaat en als het wel een beetje positief benaderd wordt. A. Harmsen Bij het Gemeentelijk Vervoer Bedrijf zullen informaties worden ingewonnen inzake de mogelijkheid van reclame op bus en tram. Op 22 nobember a.s. zullen de 25, 40, 50, 60 resp. 70 jaar lid zijnde Ajacieden worden gehuldigd. Naar aanleiding van een desbetreffend binnengekomen ver zoek zal het Bestuur inlichtingen inwinnen naar de mogelijk heid om in de periode 212 januari a.s. in Japan te spelen. In een gesprek met Pim van Dord, bijgestaan door de heer Karei Jansen van de VVCS werd overeenstemming bereikt aangaande de beëindiging van de arbeidsovereenkomst met Pim per 1 juli 1980. Met de heren Hafkamp en Wagtendonk (Ajax Restaurant) wer den de van verschillende zijden ontvangen klachten aangaan de bediening en prijzen besproken. Er vonden in oktober besprekingen plaats met zowel de me dische- als ook de technische staf. Op 24 oktober was er een lunch met spelers van de A-Selectie en technische staf. Haarlemmerweg 25. AMSTERDAM Tel. 020-842281 (na 18.00 uur 02990-27159) Voorverkoop AJAX en Olympisch Stadion Inleveringsadres van Lotto, Toto en Supertrio 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 7