AMSTEL BIER klein financieel voordeel kunnen bereiken. Maargoed: voetbal is voetbal en je kunt niet alles dwingen. En zeker niet als je in de hoek zit waar de slagen vallen. Zo af en toe hebben we wel eens de idee dat alles wat je als bestuur nu veranderd, alleen maar slecht gaat en nooit beter. En dan wil ik ook nog wel wat over de toekomst zeggen; ik neem toch aan dat wij misschien, met uitzondering van Mole naar en Wim Meutstege, tegen het einde van november, half december toch weer over een complete groep beschikken en dan pas wil ik eigenlijk een oordeel vellen over; hebben wij goed gekocht hebben wij niét goed gekocht, kunnen we te vreden zijn, kunnen we niet tevreden zijn....dat hangt op dit moment allemaal in de lucht. Eén ding iserwel uitgekomen n.l. dat de jeugd die eigenlijk voor de leeuwen gegooid is, zich toch goed geweerd heeft. Je mag natuurlijk van jongens van 17 jaar niet verwachten dat ze continue drie wedstrijden in de week voetballen en dan hun peil steeds hoger doen worden. Ik bedoel: daar vallen steken, dat kan niet uitblijven. Maar dat de jeugd in aantocht is, dat is zeker en ik geloof ook dat onze technische staf, zodra alle spelers weer beschikbaar zijn, deze Jeugd echt zal koesteren en ze de gelegenheid zal geven om te rijpen in gezelschap van meer ervaren spelers, en ze daar verder te ontwikkelen. Nu, dan weet u intussen ook al dat wij de nodige verbouwingen hebben doen plaatsvinden en verdere verbeteringen lieten aanbrengen. Ik doel hierbij op de stoeltjes als modernisering van ons Stadion en een voldoen aan de eisen die in de moder ne samenleving toch wel gesteld mogen worden. Daarnaast zijn nu, zowel onder de Staantribunes, als onder de Reynolds- tribune gelegenheden gekomen waar de mensen het een en ander kunnen nuttigen. Het score-bord, een oud-zeer, functioneert momenteel, dacht ik, eindelijk zoals het de bedoeling is dat het werkt; daarbij zal de klok binnenkort ook aan de gestelde eisen voldoen. Blijft nog over de inmiddels practisch klaar gekomen verbouwing van de rechtervleugel kleedkamers (voor de bezoekende clubs) alsmede verblijven voor de arbiters, waarbij ook de entree -hal geheel werd gerenoveerd resp. gemoderniseerd. Ik dacht dat het voor onze leden de moeite loont daar eens een kijkje te gaan nemen om te zien hoe mooi alles er uit ziet. Dan wil ik nog even terugkomen op het doen en laten speciaal wat de F-Side betreft. Ik ga er van uit dat de F-Side echte Ajacieden zijn en uit de gesprekken die ik met de leiding van deze supporters heb gehad, heb ik ook wel de indruk gekregen dat ze onze club van harte willen steunen. Het is natuurlijk altijd zo dat er ergens een groep doorheen loopt die niet onder controle staat van die mensen, waarmede wij spreken. Ik vind het schelden op de scheidsrechter en het schelden op de voorzitter- en waarom altijd op de voorzitter? - gemeen. Want bij Ajax bestaat het bestuur uit vijf personen en het is nog altijd zo -en dat kunt u van mij aannemen als zijnde vaststaand als een paal boven water- dat: de meeste stemmen gelden en het dus uitgesloten is dat de voorzitter maar iets op eigen houtje kan doen. Hij heeft zijn inbreng, maar dat heeft ook de pen ningmeester, dat heeft ook de secretaris, dat hebben alle be stuursleden. Ik geloof dat de energie die ze voor het schelden gebruiken veel beter kan worden benut-als Ajax écht hun club is - deze aan te moedigen en ze over de moeilijkheden heen te helpen. Want een ieder die op de tribune staat of zit kan waarnemen dat het elftal soms tegen zichzelf loopt te vechten. Daar zijn allerlei oorzaken voor; (o.a. de reeds veel besproken blessuregolf) Ik kan er in komen dat er mensen zijn, die in de week niet zoveel energie kwijt kunnen en trachten deze op de tribune te spuien, maar laten ze het dan wel positief doen. Het is voor mij ook onbegrijpelijk dat er iedere wedstrijd om Tscheu La Ling geroepen wordt, terwijl iedereen eigenlijk kan weten dat hij nog geblesseerd is. Als er één graag zou willen voetballen dan is dat hijzelf en als er zeker iemand is die dat graag wil zien, dan is dat uw voorzitter wel. Maar het is nu eenmaal zo, daar moeten we geduld mee hebben en ik geloof dat wij als bestuur, die nog veel meer de interne zaken weten, het nog veel moeilij ker hebben om alles te moeten slikken en alles te moeten ervaren. Want uiteindelijk ben je er alleen op uit om je club te versterken. Ik mag niet verzuimen te vermelden dat na die schandalige vertoning er één geweest die mij heeft opgebeld en sterkte heeft toegewenst: onze Ere-Voorzitter Jaap van Praag. Wat het geklets in de kranten betreft over de trainer; ik vraag me af of die journalisten eigenlijk wel weten, hoeveel toptrai- ners er in Europa zijn. Nu, dat zal dan bij drie of vier ophouden en ik vraag me verder af, welke trainer in Nederland beter is dan Leo Beenhakker. En daarmede heb ik eigenlijk alles GE ZEGD!! U zult van het bestuur alleen kunnen horen dat wij de rit met Leo gewoon afmaken en dat wij in de loop van dit seizoen rond de tafel zullen gaan zitten om te bespreken hoe we verder zullen gaan. Maar het iedere keer insinueren en het iedere keer weer noemen van (nieuwe) namen van trainers dat heeft geen enkele zin. Ik zeg nogmaals: er zijn er maar drie in Europa en het is maar helemaal de vraag of die ooit voor Ajax beschikbaar zouden zijn. Door al dat geklets wordt de zaak alleen maar ondermijnd en komt er onrust. Dat is hetzelfde met onze Denen, ik doel daarbij op Frank Arnesen en Sören Lerby. U kunt er verzekerd van zijn dat wij als bestuur er alles aan zullen doen om ze voor Ajax te behouden. Natuurlijk is dat geen eenvoudige zaak, want in ons belasting stelsel geeft dat toch problemen als je in concurrentie komt met buitenlandse clubs. Wij weten óók dat van die buitenland se clubs de meesten in de ellende zitten, met torenhoge schul den en dat ook daar een tijd komt dat men zal moeten zeggen: Hier stop en niet verder. Ik wil daarover nog even tussenvoegen dat er zo vaak gespro ken wordt van: we kopen een Rummenigge of we kopen een PezzeyMen moet er daarbij wel goed rekening mee houden dat t.a.v. een man als Rummenigge b.v. die een contract heeft tot 1985, de koopsom van de speler niet belangrijk is, maar als 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 6