P. KOOIJMAN b' Wonen in Gooi en Eemland HAM AMSTERDAM BV ara S S55S55SÜ i CLUBHUIS AJAX VOORLAND Algehele voetverzorging Massage i MERCEDES-BENZ Sigarenmagazijn „AJAX '7 slauerhof tegen de FC Groningen van het veld is gegaan inmiddels ge opereerd is aan een meniscus en waarschijnlijk, als u dit leest, zijn eerste wedstrijd voor Ajax weer heeft gespeeld. Dan de aankomende jeugd: Johnny Holzhuysen, die ongelukkiger wijs, komende van een feestje (huwelijk Tom Kamlag en Corry van Gorp) onder de tram komt en een heel ernstig enkel-letsel oploopt, waarvan hij momenteel in zoverre genezen is dat hij weer kan lopen. Dan de noodlottige val van Keje Molenaar (waar niemand schuld aan had), maar een enkel- en kuitbeen fractuur tot gevolg had. Rini van Roon werd ook al aan zijn knie geopereerd, Frank Rijkaard enkele weken rust heeft moeten houden wegens een zwaar gekneusde teen. Hans Galjé heeft nog maar één wedstrijd n.l. in Spanje voor de A-Selectie kun nen spelen en is pas hersteld van een besmetting door een virus, waarvan eerst gedacht werd dat het te maken had met de ziekte van Pfeiffer. Gelukkig blijkt dat niet het geval te zijn en is Hans intussen de training weer begonnen, zodat hij binnen korte tijd ter beschikking zal kunnen zijn. Dat we in die tussentijd Sjaak Storm ook moesten missen wegens een hand-blessure, daarover had ik het in de aanvang reeds. Ook hij is inmiddels weer actief. Als ik echter zie hoe de trainer(s) ondanks de blessure-ellende, niet versagend, iedere week tot een andere opstelling moeten komen, hoe onze jeugd in de figuren van Wim Kieft, Jan Weggelaar en Frank Rijkaard zich gemanifesteerd hebben o.a. in de wedstrijd tegen Bayern München alsook tegen AZ '67, dan zijn er zeker ook lichtpun ten. Ik vind wel dat aan deze jeugd ook door de pers veel meer aandacht besteed moet worden, in die zin, dat daar positief over gesproken moet worden. Want ik durf te zeggen dat er geen club in Nederland is die zóveel blessures heeft als wij en die in wezen met zowel een achterhoede als aanval speelt die sterk geïmproviseerd is, waarbij het middenveld zóveel werk moet verrichten dat in de tweede helft deze mensen ook uit gestudeerd zijn en als we dan desondanks in de competitie na AZ '67 de meeste doelpunten maken, (maar ook de vele te genhet is onvoorstelbaar zoveel tegen-goals Ajax heeft; dat is in jaren niet gebeurd)als ik dan zie: tegen de FC Den Haag 4-3 verliezen, tegen Sparta 4-3 verliezen, waarbij je dus in uit-wedstrijden drie goals maakt, maar toch geen winnaar bent, dan is dat voor een groot deel toe te schrijven aan erva ring, die we missen. We hebben voor de Europa Cup natuurlijk ontzettend onge lukkig geloot, omdat Bayern München normaal gesproken, een finale- of een halve finale candidaat is. Als ik dan die wedstrijd in München releveer, dan zeg ik: natuurlijk, we heb ben met 5-1 verloren, we hebben in de eeste helft alle geluk van de wereld gehad toen alle kopstoten van Hoeness óver gingen, aan de andere kant zeg ik dat als je 9 minuten voor het einde daar met 2-1 achter staat maar door twee persoonlijke fouten de stand op 4-1 komt, nou dan mag je als bestuurder, maar ook als trainer zeggen: wat kun je daar als bestuurder aan doen, wat kun je daar als trainer aan doen, dan sta je gewoon machteloos. Je zat op de klok te kijken en je dacht: nou, 2-1het mag dan misschien nog 3-1 worden, maar dan is het toch over, mét alle kansen in Amsterdam. Nu, we hebben gezien hoe het in Amsterdam is gegaan. Niets anders dan lof. Ik hoorde via de kabel-televisie zaterdags na de wedstrijd via 'Duitsland' het commentaar van de Duitse repor ters over het spel van Ajax. En dan kan worden geconcludeerd dat dat daar allemaal veel positiever en vooral deskundiger benaderd c.q. begeleid word dan hier. Maar desalniettemin: we zijn uit de strijd om de Europa Cup gewipt en dat kost Ajax heel veel geld. We hadden gehoopt op een 2-1 stand, desnoods 3-1 en dan een vol Olympisch Stadion te kunnen trekken. Dan was de schade beperkt geweest en hadden we dit jaar nog een Zoekt u een woning, vraag onze gratis woninggids met vele te koop zijnde aanbiedingen Wij verzorgen tevens uw financiering Makelaarskantoor onroerende goederen ANT. H. HAK EN ZN. BV Hoofdstraat 24 - Baarn Telefoon 02154-12210 en 12048 Geopend elke dag vanaf 11.00 uur Telefoon 935133 (achter Reynoldstribune) recepties, vergaderingen, enz. even praten met KAMLAG (oud-militair sportinstructeur) Behandeling ook 's avonds Praktijk-adres: Eerste Helmersstraat 35 hs. - Amsterdam - Tel. 169758 Donauweg 11 - Amsterdam-Sloterdijk Telefoon 134631, na 18.00 uur 732770 l N. J. van Galen h voor nieuw verkoop en leasing op maat y en STER-OCCASIONS voor Amstelveen: Jil^ Amsterdamseweg 186, telefoon 458151 Middenweg 400 hoek Brinkstraat Telefoon 653621 - Amsterdam-Oost Voorverkoop Ajax (ook op zondagmorgen) Inleveringsadres Lotto- en Toto-formulieren A.F.C. Ajax 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 5