buigen voor Frank Rijkaard inzet vóór het Duitse doel verlangde derde doelpunt, toen de bal van de lijn werd gekopt. Kort voor tijd gelukte het Rummenigge toch nog, in een mo ment van onvoldoende dekking onzerzijds, een tegengoal te produceren en daarmede zijn club definitief in de volgende ronde te brengen. Maar Ajax had veel goed gemaakt tegenover zijn aanhang, had laten zien dat er 'geknokt' kan worden. Of beide elftallen zaterdags resp. zondags na het duel de wed strijd nog in de benen haddenIn ieder geval ging Bayern München tegen Kaiserslautern kansloos met 4-2 ten onder en liet Ajax het in Rotterdam tegen Sparta na de rust helemaal lelijk liggen, toen men een 2-0 voorsprong bij de pauze in de tweede helft prijs gaf en met een 4-3! nederlaag Amsterdam- waarts toog. Zeker, in onze gloriejaren was het op Spangen wel meer een moeilijke opgave en gaf de bezoekers een pun tenverdeling vaak al reeds voldoening. Maar 2-0 vóór staan en je dan laten overspelen't jonge, 't jonge. Herinneren wij er even aan dat het ook tegen FC den Haag 4-3 verlies betekende; hebben, na AZ '67, de meeste goals vóór (34) maar ook niet minder dan 26 tegen. Een duidelijk bewijs o.i. dat er in de verdediging wel het een en ander aan mankeert! De teleurstellende resultaten zijn natuurlijk voer voor pers en met name de negatief schrijvende lieden. We zullen er weinig of geen woorden aan vuil maken; de liedjes zijn zo langzamer hand wel bekend. Natuurlijk is het wat onwennig dat Ajax niet wéér aan de kop staat, ja zelfs momenteel als no.8 op de ranglijst voorkomt. We zitten wat in moeilijkheden, het zal geen zorgeloos jaartje worden, maar daar komen we ook wel weer uit. Uit de Ajax glanstijd herinneren wij ons eens een avond (nog in de Cruyff, Keizer, Swart-periode) dat good-old Roef Vunderink, als uit diepe gedachten komend zei: 'Toch, jongens moeten we er wel aan denken dat dat allemaal niet eindeloos kan blijven voortgaan. Er komt zeker ook een tijd dat we een toontje lager zullen moeten zingen, misschien wel grote zorgen hebben. Misschien over twee jaar, misschien over drie of vier, maar komen doet het. Dat komen we natuur lijk ook wel weer te boven, maar zo is het toch. Let op mijn woorden We zitten thans in de hoek waar de klappen vallen. Dat is nu eenmaal een periode die we dóór moeten. Een minder gunstig verlopende tijd, zoals we die ook hebben geconstateerd 2 eerder bij een Real Madrid, bij een Benfica, bij een AC Milaan, ja ook bij een Bayern München. We zullen in deze competitie zeker nog wel meer teleurstellingen moeten slik ken. Voor iedere rechtgeaarde Ajacied geldt daarbij: echter rustig blijven, geen sensatie-verhalen opdissen: 'ik heb ge hoord(dat is laffe taal!) en zich positief opstellen jegens onze club en zijn leiding. Er is een fout geslopen in de samenstelling van de Ledenraad. Daar maakt de Heer Neefjes als commissaris amateurza ken géén deel meer van uit, terwijl door ons verzuimd werd de naam van de Heer N. Klok te vermelden. Onder aanbieding van onze verontschuldiging alsnog: N. Klok jr. Dellaertlaan 126 1171 HK Badhoevedorp 02968- 3531 Dan een aanvulling onder het hoofd: Studie- en Begeleidings commissie T. Tielenburg De Gouden Leeuw 4171103 KJ Amsterdam Zuid- Oost 992181 na 17.00 uur 02908-1938. Onder Leden van Verdienste is de naam: G. H. Ziegler vermeld, maar dit moet zijn: G. H. Ziegler, Ajax vermaarde doelman uit het verre verleden. Gerrit (86) herdenkt dit jaar, om precies te zijn 15 December a.s., zijn 70-jarig lidmaatschap, als zodanig onze oudste clubgenoot. Niet in leeftijd; hoewel we wat dat betreft niet nauwkeurig op de hoogte zijn, weten we wel dat Gerard de Jongh in ieder geval een jaar op hem vóór ligt. Over 'old soldiers' gesprokenMochten er nog lieden zijn die Gerrit in verband met zijn Ajax-jubileum een kaartje willen sturen, zijn adres is: Parklaan 2 Veldhoven. Wat het verdere nieuws betreft: aanvankelijk wat mindere re sultaten bij on C-elftal, waaraan de gang van zaken bij de A-Selectie natuurlijk niet vreemd is. Daarom met genoegen kennis genomen van o.a. het succes tegen FC den Haag. Ook bij de Seniores reden tot tevredenheid. Zeker, nog geen kop-posities maar dat is ook niet erg: laat het fenijn maar in de staart zitten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 2