ten opende Bibbie Shearaton de score, waarna, na een prach tige aanval over links opgezet, een fraaie trekbal van Paul Engers door Frank Kroon schitterend werd ingeschoten (2-0). Waren we de eerste helft heer en meester, na de thee namen de gasten het initiatief. We kwamen hier goed door heen, scoor den uit een penalty zelfs 3-0 (Ronnie Stolp) en eerst toen kon SDW de eer redden. Een lange bal in de ruimte werd door Bibbie beheerst over de doelman (j. Jongbloed jr.) in het doel gelobt. Al met al een prima wedstrijd door alle jongens met een zeer positieve instelling gespeeld. En ja, dan is het niet altijd rozegeuren maneschijn. Zoals b.v. in de wedstrijd thuis tegen AFC-A1die we met 2-3 verloren. Een beter AFC, feller en agressiever, juist altijd een stap eerder bij de bal dan wij, bij ons bovendien een verdediging die niet goed sloot. Vóór de rust maakten de gasten drie goals, waar wij slechts één doelpunt (Bibbie Shearaton) tegenover konden stellen. Na de thee speelde Ajax alles of niets,waaruit Dannie Damman ons tweede doelpunt produceerde (2-3). Door de grotere risico's die wij namen, ontstonden er vaak hachelijke momenten voor ons doel, waarbij wij geluk hadden. In de tweede helft knokte Ajax zich volkomen leeg, maar een gelijk spel kon er niet meer worden uitgesleept. In Amsterdam-Noord tegen DWV-A1 een erbarmelijke slechte eerste helft. Met een 2-0 achterstand gingen we rusten. Na de hervatting ging het gelukkig beter en we kwamen op 2-1 toen Gerd Spannenburg een penalty benutte. Doordat het spel nogal vaak onderbroken was geweest, rekende de scheids rechter extra speeltijd, in welke periode ons opnieuw een schop vanaf de witte stip werd toegekend en wederom was het Gerd, die deze kans benutte, (2-2). Meteen werd voor het einde gefloten. Dat was dus wat je noemt: op de valreep!! Ook tegen de andere Noordeling: de Volewijckers werd de winst gedeeld. Ondanks wel wat beter spel bij onze opponent namen wij toch de leiding toen een voorzet van Teun de Vos door Paul Engers werd ingekopt. We kregen meer scorings kansen, maar helaas er kwam niets uit. Nadat, na de hervatting de stand op 1-1 was gekomen, kwam hierin verder geen wijzi ging, hoewel er voor ons meer ingezeten had. Juniores B1 Aanvankelijk werd tegen de wedstrijd: Herenmarkt-B1 nogal opgezien, in verband met de omstandigheid dat bij de tegen partij enkele ex-Ajaxspelers zouden meedoen. Maar het bleek al snel dat onze 'angst' ongegrond was, want in de tweede helft werden de gastheren helemaal van het veld gespeeld. Gezegd kan worden dat het 'maar' 6-0 voor Ajax bleef omdat bij Heren- markt een zeer goede doelman speelde en onze jongens des ondanks weinig geluk hadden. Achtervolgens waren het René Panhuis, Rob te Slaa, Rob Rijnink en Pabik Wormhout die het doelsaldo een flinke opwaartse beweging gaven. Tegen mede-koploper AFC-B1 kon helaas geen succes wor den geboekt. Voor erg veel toeschouwers heeft onze tegen stander terecht gewonnen, omdat zij wel wisten hoe kansen moeten worden benut. Dachten we bij een 1-0 achterstand bij rust, dat we in de tweede helft door ons grote veldoverwicht van vóór de thee, de gastheren nog wel konden 'pakken', het werd niet bewaarheid. In tegendeel, door de grotere risico's die wij namen kreeg AFC kort voor tijd nog de gelegenheid er 2-0 van te maken. Maar, zoals we al eerder zeiden, het kwam AFC toe. Ajax-DCGeen voor ons altijd moeilijke partij, men was gewaarschuwd.... Daarom ging Ajax hier direct sterk in de aanval, waardoor kansen ontstonden. Het was volkomen vol gens het spelbeeld dat René Panhuis en Edwin Bakker vóór de rust de stand op 2-0 voor Ajax stelden. Grote verwachtingen 22 voor de tweede helft werden niet bewaarheid; het bleef 2-0. Op bezoek gaan bij Blauw Wit betekent altijd een interessante ontmoeting met veel publiek. Wat dat eerste betreft, ging dat alleen voor de tweede helft op, want vóór de pauze gebeurde er hoegenaamd niets. Maar na de thee hebben we onze tegen stander overspeeld, hetgeen met vier doelpunten goed werd uitgedrukt, waarbij vooral de eerste drie treffers van goed gehalte waren: René Panhuis, John Busink, Marco van Zoest. Een voorzet die de overigens goede doelman van Blauw Wit in het doel werkte, bepaalde de eindstand op 0-4 voor Ajax. Juniores B2 Wat betreft de resultaten van de Juniores B2 geven wij het woord aan de leider van dit team, de heer H. van Teunenbroek:' In de wedstrijd tegen VVA-B1 ontmoeten wij een sterke en ook sportieve tegenstander, die heel knap een punt bij ons thuis weghaalde. Jammer, maar eigen schuld. We combineren uit stekend, maarvergeten te scoren! Maker van ons doel punt: J. Jaring. Einduitslag: 1-1. Tegen Rood-Wit-B1 'uit' speelden we een heel goede wedstrijd in een sportieve sfeer. Met wat meer geluk was de volle winst voor ons geweest (nu: 2-2) maar opnieuw was doelpunten maken waar het uitein delijk toch om gaat niet onze sterkste kant. Goals van: R. Sealtiel en J. Gillebaard. Een veel sterker Ajax, de week daarop tegen VDO-B1. De uitslag: 4-1 wijst dit wel uit, waarbij wél aangetekend dat ons werkelijke overwicht pas in de tweede helft kwam. Toen ging door goed combineren en op tijd de lange pass, de tegenstan der definitief door de knieën. Gillebaard scoorde driemaal (hattrickl)en Jaring éénmaal. Op Buitenveldert speelden we tegen de club van die naam een slechte partij, die alleen in de laatste minuten boeide door de spanning die ontstond, nadat onze jongens een 2-1 voor sprong hadden genomen. Producenten van de Ajax-goals: J. Jaring en R. Sealtiel. In de strijd om de bovenste plaats, eindigde de wedstrijd uit RKAVIC-B1 onbeslist (1-1). Beide partijen speelden verde digend zeer sterk. Mede door het slechte weer werd het geen fraaie partij voetbal, maar wel spannend. Doelpunt van M. de Bruijn. Ajax B2-SDZ B1 2-1Een van onze kant zeer goede wedstrijd, die vooral in de tweede helft het aanzien meer dan waard was. De overwinning was dik verdiend, ja, had ruimer moeten en kunnen zijn. Maar onze jongens schijnen van en beetje span ning te houden. Elke wedstrjd staat ons het water in de handen bi de vaak sensationele taferelen. Goals van J. Jaring en R. Hoogendonk. Juniores C1 Verslag DWS C1-Ajax C1 (12-10-1980) ruststand: 0-1 eindstand: 1-4 We moesten deze wedstrijd tegen een op de tweede plaats staande DWS spelen, dat beloofde dus een pittige pot te wor den. Direct na de aftrap, om tien uur, namen wij het initiatief maar dit resulteerde niet in een doelpunt, het tegendeel gebeurde bijna, als Denis niet een onverwachte poeier op schitterde wijze tegen de lat aan tikte. Dit was voor ons aanleiding om de touwtjes strakker in handen te nemen, daardoor ontstonden vele kansen voor het DWS doel. Vijf minuten later was het dan toch raak uit een goed genomen vrije trap was het Eugene Cronenburg die mooi

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 22