□SF 225222 Jeugd-Nieuws Leidsepleln 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: John Silooy 20. Na de rust werd verder afstand genomen door Erik Griffioen 2 maal en ten slotte 50 door attent reage ren van Edwin Kortlevers! Hiermede was inderdaad de finale bereikt met de schitterende cijfers: 3 gespeeld, 2 gewonnen, 1 gelijk, doelcijfers 6 voor 0 tegen. De volgende dag, zondag 5 oktober traden wij in de finale aan tegen de andere poule winnaar Hadjuk Split. Deze finale 2 maal 45 min. begon met een enorme druk op ons doel. Wij kregen ontelbare veelal ten onrechte vrije trappen tegen, maar na 20 min. ontworstelden wij ons aan de druk en werd het een gelijkopgaande wedstrijd! (Jammer was dat Rob Been na een half uur spelen met een achillespees-blessure het veld moest verlaten.) Onze conditie, discipline en tactiek waren zo opti maal, dat na de rust zeker twee niet te missen kansen Ajax reeds als winnaar hadden moeten doen noteren. Maar de stand bleef ongewijzigd. Zo lieten wij het aankomen op penaltys! Wij hadden reeds bij de 4e penalty de buit binnen! Zuid-Amerikaanse taferelen speelden zich af, zonder chauvinisme moet gezegd worden dat Ajax-Nederland bijzonder populair is, ook in Oost-Europa. Zoals u zult begrijpen moet er voordat je in Yoegoslavië arri veert nogal wat 'huiswerk' gedaan worden. Wij wilden dan ook met name de heer Ir. Kralj, Mevr. Anamarija-Plegniear en Syd ney Hamburg, hartelijk bedanken voor hun hulp! Tevens, last but not least, bedankt Aad de Mos, Cas Harms en de spelers Ricardo Rudge, Remco de Jong, Edwin Kortlevers, Rik Couwenberg, Winnie Haatrecht, Ruud Mulders, Erik Heerings, Ron Voorn, John van 't Schip, Rob Been, Dennis de Graaf, Cor van Garderen, Tjabko Teuben, Piet Hogenhout en Erik Grif fioen. R.B.Sr. Door 'A1 jr.' wordt in de volgende regelen het een en ander uit de doeken gedaan, aangaande de resultaten van ons eerste juniores-team. In Zaandam werd een gemakkelijke zege op ZVV behaald. Een vroege Ajax-goal desillusioneerde de thuisclub zó, dat men eigenlijk geen bal meer kon aanraken, terwijl de Zaankanters zich zo'n goed spel voor de wedstrijd tegen onze jongens hadden voorgenomen. Met de rust een 3-0 voorsprong voor Ajax, dat in de tweede helft, zonder groots spel nog tot 4-0 kon uitlopen. De thuisclub miste een strafschop ook nog. Een zeer verdedigend DWS belette ons aanvankelijk in ons spel te komen, maar naarmate de wedstrijd vorderde kregen we meer grip op onze tegenstander. Mooie kansen werden helaas niet benut. Rust 0-0. Na de hervatting hetzelfde beeld, totdat na goed doorzetten van Dennis we de leiding konden nemen (0-1Echter... toen was het net of er niets meer lukken wilde, o.a. slecht afspelen van de balEen kwartier voor het einde maakte DWS door een dekkingsfout gelijk.(1-1 Tegen 'de Spartaan' werd een wedstrijd, waaruit wij konden leren er altijd meteen, vanaf de eerste minuut, met ons koppie bij te zijn. Binnen de kortste tijd stonden wij nu met 1-0 achter door een fout van onze doelman, die de bal losliet. Niet lang hierna 2-0 achter, nu als gevolg van een dekkingsfout. Natuur lijk, onze tegenstander kreeg nu vleugeltjes en produceerde nog vóór de pauze een derde goal. Ja, ja De tweede helft startten we met vier spitsen, teneinde aldus te trachten de achterstand in te halen. Na twintig minuten kon den wij scoren, echter een snelle counter van de Spartanen bracht de stand wederom op drie doelpunten verschil. Vlak voor tijd viel onze tweede goal maar toen was de tijd tekort om een nog beter resultaat te kunnen behalen. Juniores A2 Over de discipelen van leider Cor van de Wal: In de wedstrijd tegen Uithoorn A1 werd de tegenpartij met fel en agressief voetbal meteen onder druk gezet. Dit resulteerde na tien minu ten in een goal van Frank Kroon uit een goed genomen vrije schop. Het was op dezelfde wijze (vrije schop) dat de bezoe kers gelijk maakten. Nog vóór de rust. Na de thee werd de strijd harder, hetgeen een aantal kleine verwondingen veroorzaak te. Van ons goede spel van vóór de pauze was niet veel meer over; er werd téveel op een hoop, dus op een té klein speelveld gespeeld. Vlak voor het einde benutte Edwin Kortlevers een penalty, zodat we tóch nog met de volle winst gingen strijken (2-1). Na een gretige start in de thuiswedstrijd tegen ZSGO-A1 maakte Shearaton 1-0 uit goed aangeven van Winnie Haat recht. Daarna strafte Rudi Mulders een fout in de vijandelijke verdediging goed af. Nog moet worden vermeld een geweldig hard schot van Hans Dekker dat via onderkant lat weer in het veld terug sprong. Na de thee domineerde Ajax verder met bij vlagen zeer goed spel. Een keurige trekbal van Winnie Haat recht werd mooi door Frank Kroon verzilverd. Zonder de ande ren te kort te willen doen behoorden in deze wedstrijd Winnie, Bibbie en Teun de Vos tot onze uitblinkers. Een ruime overwinning op SDW-A1 (4-1). Reeds na vijf minu- 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 20