Kroniek ajax-nieuws ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss We kunnen ons voorstellen dat doelman Piet Schrijvers, wat betreft zijn jubileum-wedstrijd (250ste-) tegen de FC den Haag zich een ander uiteindelijk resultaat gewenst had. Nu werd het 15.000 koppige publiek alsnog wel getracteerd op maar liefst zeven goals, doch vier hiervan gingen naar de thuisclub en drie mocht Ajax er meenemen. Aldus een nederlaag. Minder geluk, de nodige pech, maar ook ernstige fouten aan onze kant als mede het nog steeds grote aantal geblesseerden, waardoor een niet volledig elftal, zijn als oorzaken aan te merken. Dan ligt de arbitrage van de heer Mulder ons niet en kennelijk vindt dat ook zijn weerslag bij hem; de score voor de FC den Haag werd geopend met twee penalties Onze doelpunten-makers: Schoenaker, Arnesen (fraaie goal) en Wim Kieft. Zij nog vermeld dat La Ling weer van de partij was, maar nog weinig in het stuk voor kwam. De thuiswedstrijd (Olympisch Stadion) tegen koploper: AZ '67 bracht 33.000 mensen op de tribunes. Ajax o.a. weerzonder La Ling, AZ '67 volledig. Heeft geen ernstig gewonden en daar door zelfs een'overschot' in de persoon van niemand minder dan: Kees Kist. Nou ja, je kunt zoiets maar beter in huis hebbenDat bleek wel toen Ajax in de 54ste minuut door Edo Ophof de leiding nam. De bal was nog niet weer op de middenstip gelegd, of trainer Kessler liet Kist al warm lopenWelke reactie de Alk- maarse achterstand verder te weeg bracht kunnen we hier niet verklaren, maar in ieder geval gaf 18 minuten later scheids rechter Corver aan AZ een penalty cadeau. Bij een opeenho ping van spelers voor de Ajax-veste kreeg Lerby de bal tegen zijn kin en bracht als reactie zijn hand in die richting. Dat was volgens Corver 'hands'. Je moet het maar kunnenWelzl benutte deze kans om gelijk te komen. En Ajax, nu duidelijk aangeslagen kon niet verhinderen dat een dekkingsfout Kees Kist in staat stelde de bal fraai naar Tol te spelen die onhoud baar uithaalde. Werkelijk een heel mooi doelpunt. Voor ons jammer, er had zeker een gelijkspel ingezeten. Hierop volgde de wedstrijdtweede ronde om de Europa Cup tegen Bayern München. Op hun terrein. Gelet op onze nog steeds onvolledige selectie en ook na de hierboven ge noemde nederlagen, in het algemeen gezien onze huidige kwaliteit, vertrok Ajax niet met de gedachte: de volle winst mee naar Amsterdam te nemen. Een gelijkspel 'werd voor gete kend' als ook voor een kleine b.v. 2-1 nederlaag. Dat zou dan een mooi uitgangspunt vormen voor een in ieder geval goed bezet Olympisch Stadion. Dat daar meerdere mensen zo over dachten, was vast te stellen aan de voor-verkoop voor de ontmoeting in Amsterdam. Het liep aardig! Wat nog te zeggen over het resultaat in MünchenStand 2-1 met nog 8 minuten te spelen en dan toch de partij kansloos weggeven naar 5-1. Voor kaarten werd toen onze Administratie niet meer gebeld.... En het had, ondanks alles, toch zo goed kunnen zijn. We namen zelfs de leiding door Frank Arnesen, toen Wim Kieft fraai naar hem doorkopte. Nog voor de rust was het gelijk uit een vrije schop. Maargoed, 1-1 rust. We stonden wel vaak met de rug tegen de muur, doch waren in de counters niet zonder kansen. Piet Schrijvers verrichtte wonderen, tót de misgreep welke naar 3-1 leidde. Toen mocht Bayern al les..5-1! We zitten in de hoek waar de klappen vallenPEC Zwolle- Ajax 2-0! Er kan nog meer bij. Dan, een kleine verbetering nl. Ajax-NEC 2-0. Even terloops; we konden de Nijmegenaren als eersten ontvangen in de schitterend uitgevoerde gerenoveer de kleedkamers. Het zal nog wel even duren maar dan is de gehele restauratie, dus inclusief gangen en scheidsrechters- kamers voltooid. Een verbetering om werkelijk trots op te zijn. De return tegen Bayern München op 5 november. Schreven we al iets over de te verwachten publieke belangstelling op grond van de uitkomst van het eerste treffenwe zitten in de hoek waar de slagen vallenzó was het ook op 5 november. Neen, niet qua sportief resultaat, daarover direct meer, maar wie alsnog plannen had gehad om de partij tegen de Duitsers te komen aanschouwen, werd wel geremd door abnormale weersomstandigheden. Bar koud, vorst,windkracht 7 pal uit het Oostenmaar hartverwarmende reacties speciaal van de staan-tribunes. En er kwamen toch nog 12.000 mensen kijken. En het werd een wedstrijd, die van de eerste minuut tot het laatste fluitsignaal boeide. Met een fel Ajax, een wat overdon derd Bayern München dat echter vooral in de counters razend snel uitgevoerd, zeer gevaarlijk was, maar voor alsnog door een 'scherpe mandekking geen resultaten kon boeken. Wie had op grond van het optreden van de Ajax-ploeg de laatste weken, durven dromen dat we bij de rust met 2-0 vóór zouden staan. En dat was toch de werkelijkheid; goals van Wiggemans en Frank Rijkaard (vooral de laatste een beauty). En het rook daarna eerder naar 3-0 dan dat Rummenigge c.s. een kans tot scoren kregen. We waren wel dicht bij dat zo Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1980/1981 - November 1980 - No. 3 Abonnement (voor niet-leden) 25,per jaar II Postrekening 123977 en 4512800 ff Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres ff M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp SS SS Administratie-adres Middenweg 401, Amsterdam-Oost ff SS Advertentie-exploitatie SS Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 SS SS SS Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. SS SS SS SS K°P«i SS voor het volgende nummer moet uiterlijk 17 December a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. SS

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 1