A-Juniorestoernooi Slovan Ljubljana (Joegoslavië) van 2-6 oktober 1980 Joop en Wim van de Berg en Evert Bormann waren druk in de weer om de hengels van een ander snoer te voorzien. We gingen nl. de laatste 2 ronden op de witvis vissen. Ook die lieten ons in de steek en zo sloten we de wedstrijd af met een totaal van 190 visjes, waaronder de door Thijs Lindeman ge vangen grootste baars van 25 cm. Als totaal winnaar kwam uit de strijd Jan Hoopman met 15 stuks. Beide heren van harte gefeliciteerd met het behaalde resultaat. Ondanks dat er hier en daar wat teleurstelling was over de vangst bleef de stemming opperbest. We waren om 16.00 uur weer terug in Amsterdam en konden we ons opmaken voor het sluitstuk van de visdag, het diner met de dames. Deze keer was het diner in het restaurant van de Jaap Edenhal, dus bij Bram Haverkamp en Jacques Swart. Nu daar hebben we geen spijt van gehad. Het zag er allemaal heel leuk en gezellig uit. De keurig gedekte tafels waren versierd met orchideeën van Wim Koek, die zoals gewoonlijk aan't eind van de avond door de dames graag werden meegenomen. Een voortreffelijk diner, daar was een ieder tevreden over. Alles liep lekker, een gezel lige sfeer, een goede stemming, een prima muzikale begelei ding, ditmaal het Lion Combo onder leiding van Henk de Leeuw. Ja het combo deed het best, voor elk wat wils en zij hadden dan ook geen moeite om de danslustigen op de vloer te krijgen. Je kon het duidelijk merken, iedereen had het naar z'n zin en genoot van deze avond. Genieten deden wij natuurlijk ook van het optreden van tante Leen. Ik vind het ieder jaar weer fantas tisch haar te horen zingen en velen met mij die er net zo over denken. Al zien we haar haast niet meer op de TV, ze is nog steeds geweldig. Bloemen en een staande ovatie waren haar beloning. Tante Leen bedankt, we hopen nog vele jaren van u te mogen genieten. Het uitreiken van de vis- en toto prijzen in de nieuwe vorm met blijvende prijzen voor de 1e, 2e en 3e aankomende en grootste baars in de viswedstrijd, naast de wisseltrofee en wisselbeker verliep het allemaal keurig en vlot. Rest mij nog te vermelden dat Jan Schouwenburg met de toto een prachtige fruitmand won, opgemaakt en geschonken door Thijs Lindeman. Jan verzocht mij ervoor te willen zorgen dat deze fruitmand bezorgd zou worden bij Ger Fischer, op dat moment nog opgenomen in de Boerhave Kliniek. Deze geste werd met een overweldigend applaus beloond en Ger werd maandagmorgen - gelukkig al weer thuis - aangenaam ver rast. Een goed idee Jan. Toen om 0.15 uur het Lion Combo aan de finale begon en daarna de dames met de orchideeën en de heren met een herinneringsvaan - in de rood-witte kleuren - richting huis gingen, was een ieder het erover eens, 'het was goed'. Aan het slot van mijn verslag wil ik graag allen bedanken die het ons mogelijk hebben gemaakt deze dag tot een succes te maken. Natuurlijk ook onze dank aan Bram, Jacques en hun medewerkers voor hun inzet en goede zorgen. Karei van Mourik Vangst-resultaten: 1. J. Hoopman 15 vissen; 2. W. Hoopman 12; 3. G. Couton 11; 4. F. Jansen 11; 5. L.Sackioni 11; 6. P. v Deijck 10; 7. M. v.d. Wildeberg 9; 8. W. Oostrom 8; 9. K. Staneke 8; 10. J. Ledegang 8; 11B. Muller 6; 12. A. Stodel 6; 13. B. Geelkerken 6; 14. W. de Boer5; 15. B. Hoopman 16. H. Meyer5; 17. L. v. d. Mey 5; 18. T. Lindeman-4; 19. J. v. Aggelen 4; 20. L. Wijker 4; 21. H. Stam 4; 22. N. Meyer 4; 23. H. Hoopman 3; 24. W. ter Meulen 3; 25. A. Blankert 3; 26. J. Izaks 3; 27. J. Rettich 2; 28. J. Wolkers 2; 29. W. Meester 2; 30. F. Eelzak 1; 31. P. Ikking 1; 32. J. Bouw meester 0; 33. C. Geelkerken 0; 34. W. Wassenaar 0; 35. B. Jansen 0; 36. C. Welling 0;. Aan dit Oost-Europese toernooi met deelname van o.a. de jeugdkampioenen uit Rusland, -Tsjechoslowakije, -Joegosla vië werd door onze Al juniores (kampioen van Nederland) deelgenomen. Het resultaat is u inmiddels wellicht bekend; 't ongelofelijke werd gepresteerd, onze Al-Selectie werd hier de winnaar! Op donderdag 2 oktober landden op 't vliegveld van Zagreb. Hier werden wij verwelkomd door enige officials van Slovan Ljubljana en werd de reis voortgezet per autobus. Echter al vorens ons hotel op te zoeken werd in de bus medewerking verkregen om eerst te trainen op het veld, waar wij de volgende morgen onze eerste wedstrijd zouden spelen. Om circa 20.00 uur arriveerden wij zodoende pas in het hotel en werden na het diner bijtijds de slaapplaatsen opgezocht. De eerste wedstrijd de volgende dag 10.40 uur, ging tegen Rijeka de ploeg die momenteel de ranglijst aanvoert in de eredivisie van Joegoslavië. In een sterk en goed gespeelde wedstrijd kreeg deze tegen stander weinig kans en als het houtwerk niet in de weg had gestaan, was de score reeds in de eerste helft door ons ge opend. Na de thee werd Rijeka practisch op eigen helft gehou den en uiteindelijk leverde dit de verdiende overwinning op, 10 door Ruud Mulders in de laatste minuut! 'S middags de 'Sleutelwedstrijd' tegen de jeugdkampioen van Rusland Dynamo Tbilisi, een formidabele ploeg. Dit Dynamo had ook 's morgens gespeeld tegen Slovan Ljubljana 33. Onze trainer A. de Mos had n.a.v. deze wedstrijd een uitge kiend concept opgesteld waar elke speler zich voortreffelijk aan hield. Deze op zeer hoog peil staande wedstrijd werd met de bekende brilstand afgesloten. Dit betekende dat wij onze laatste wedstrijd simpelweg moesten winnen om de finale plaats te bereiken! Dat het uiteindelijk tegen Slovan-Ljubljana zo gemakkelijk ging hadden wij nooit gedacht. Reeds na 5 min. opende Rob Been als rechtervleugel-verdediger de score na goed doorzet ten op 10. Na 20 min. maakte Tjabko Teuben via een pass van 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 19