In de tweede helft kwam Ajax heel sterk terug. Ab Scheltema wees ons de weg, door reeds in de eerste minuut de paal te rammen. Rob Bordewijk bracht de stand uit een doelworste- ling terug tot 1-2. Een verre doeltrap van Jaques Vriesekoop werd door Ab Scheltema in eens op zijn slof genomen (2-2). Kort voor tijd mocht Ab Scheltema zelfs nog een strafschop nemen en kwamen beide punten in Ajax bezit. Vermeld dient nog te worden dat de doelman van DWV een wereldpartij speelde en een grotere Ajax-zege in de weg stond. Onze doel man was eveneens goed op zijn post bij gevaarlijke counters van DWV.Een goede prestatie van 't hele elftal, een felicitatie waard. Elftalleider Wim Heisterkamp berichtte ons: Ajax4 had iets goed te maken. In ons vorige overzicht melden wij drie nederlagen. Welnu de volgende drie ontmoetingen werden evenzo vele overwinningen. Thuis tegen RKAVIC3 werd het een uiterst verdiende 2-0 zege, ondanks het feit dat de arbitrage zacht gezegd: zeer dubieus was. Grootste fout van deze scheidsrechter was dat hij zei, wat hij dacht. Gelukkig bewaarden spelers en supporters hun kalmte, zodat het niet tot handtastelijkheden leidde. Rob Ombre opende de score na een dieptepass, door feilloos over de doelman heen te lobben. In de tweede helft verzond Rob zelf een glaszuivere pass door 't midden, die door Nol Boerkoel beheerst werd afgerond. (2-0). Vermeld dient nog te worden dat RKAVIC twee straf schoppen miste. Waarschijnlijk geschrokken van zo'n ca deautje. In Utrecht tegen Celeritudo2 werd het opnieuw een 0-2 zege. Ajax speelde een geconcentreerde en goede wedstrijd met doelpunten van Bas Aertsen vóór de thee en van Rob Overweg erna. In beide gevallen betrof het een solistisch optreden. Het was eigenlijk een beetje jammer dat er uit de talrijke goede combinaties geen goal werd gescoord. De mogelijkheden la gen er beslist wel. Evenals vorig jaar werd de ontmoeting tegen Saestum2 uit Zeist een stevige, maar vooral goede en sportieve wedstrijd. Moesten we vorig jaar de winst nog aan de gastheren laten, dit jaar pakte Ajax de zege. Ed Lefeber open de de score na een verre diepte-pass van Joop Leeuwendaal. Uit een moeilijke hoek liet hij de Zeister-goalie kansloos. Toch kwam Saestum nog voor de rust gelijk. In de tweede 45 min. kreeg Ajax door een omzetting wat meer greep op het midden veld. Toch werd dit deel van de wedstrijd gekenmerkt door veel balverlies aan beide kanten. Na 10 min. bereikte een zuivere diepte-pass van Frank van Helvert (deed hij dat nu maar méér) Ger de Haan, die geen moeite had te scoren. Zo'n kwartier vóór tijd bedient Joop Leeuwendaal, Rob Overweg met een diepte pass en via het been van een verdediger,scoort deze (1-3). Kort daarop krijgt dezelfde Rob Overweg nog een pachtige kans, maar zijn subtiele lobje, in plaats van een droge knal, gaat juist over de lat. Zonder de anderen te kort te willen doen, willen wij even Rob Hendriks noemen, die als linkerverdediger een fout loze wedstrijd speelde. De thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar2 had eigenlijk ook een overwinning moeten zijn. Tien minuten voor tijd leidde Ajax nog comfortabel met 3-0, maar enkele persoonlijke blun ders, alsmede een geweldig slotoffensief van de mensen uit Culemborg, brachten geheel onnodig de eindstand 3-3 op het bord. Je kunt hier lang en breed over doorborduren, maar zeker is dat zoiets beslist niet mag gebeuren. En 't past natuur lijk ook niet de totale schuld in de schoenen van één man te schuiven. Dit is een collectief falen. We zullen er dus niet langer bij stil blijven staan. In IJsselstein bleef tegen VVY2 de beginstand gehandhaafd en daar konden beide ploegen tevreden mee zijn. Er ontstonden voor de doelen de meest hachelijke situaties, maar Dirk Vogt- schmidt stond fantastisch te verdedigen en zijn collega aan de overkant deed weinig voor hem onder. Het niveau van de wedstrijd was niet al te hoog, want daarvoor werd er téveel balverlies geleden. Een en ander werd echter goed gecom penseerd door een grote dosis vechtlust. Een speciaal com pliment voor Henk Cerneus, die nu al wekenlang op een voor hem vreemde plaats speelt, maar dat met overtuiging doet. Thuis tegen SEC2 moest Ajax winnen om de aansluiting niet te veliezen. Het werd een sportieve, maar lastige wedstrijd tegen een voortdurend aanvallend SEC. Bas Aertsen bracht ons al spoedig op 1-0. Na goed aangeven van Ed Lefeber scoorde hij beheerst. Daarna was het bijna aldoor dat SEC aanviel en Ajax counterde. Rob Ombre was in onze verdediging deze zondag niet te kloppen. Dat Rob Jaarsma kort voor tijd een fraaie goal scoorde (2-0) was eigenlijk tegen de verhouding in. Maar Ajax was wel twee punten rijker. Ajax5 speelde erg goed tegen het Haarlemse DC02 en wist reeds na 15 min. te scoren. Een vrije trap van Rolf Grootenboer werd door John van Meerlant in het doel gedoken. Tegen het einde van de eerste helft verminderde de concentratie en daardoor kreeg DCO de gelegenheid gelijk te komen. Een vrije schop werd feilloos ingekopt (1-1Na de hervatting probeer de DCO direct door te drukken en Ajax kwam in de verdruk king. Gelukkig wist onze verdediging stand te houden en lang zaam konden wij de bakens weer verzetten. Een twintig-me ter-schot van Frans Grootenboer kort voor tijd belandde via de paal in het doel. Een zwaar bevochten overwinning (2-1). De uitwedstrijd tegen ADO'20-2 werd een duidelijke 2-4 over winning voor Ajax5. Welliswaar namen de gastheren in de beginfase de leiding, maar daar was een misverstand in onze defensie voor nodig. Steeds maar weer trok Ajax het spel naar zich toe en nog voor de rust schoot John van Meerlant op aangeven van Rolf Grootenboer ons naar 1-1. In de tweede helft alles Ajax waar de klok sloeg. Een goede aanval van Rob Rein, Joop de Vries en John van Meerlant werd door laatst genoemde net naast geschoten, maar na twintig minuten draaide onze goalgetter de hele defénsie dol en scoorde be heerst 1-2. Chris Timisela bracht ons ogenschijnlijk in veilige haven, maar ADO kwam nog even terug met een schot van twintig meter, maar Frans Grootenboer had al snel het ant woord klaar en scoorde na een combinatie met broer Rolf 2-4. Een verdiende overwinning met een pluim voor goalie Martin Grootenboer die vooral in de tweede helft nog enkele fabel achtige reddingen verrichtte. In de uitwedstrijd tegen DCG3 leken wij in 't eerste half uur volledig onder de voet te zullen worden gelopen. DCG nam een 2-0 voorsprong. Daarna konden wij 't spel enigzins verplaat sen en John van Meerlant bracht de stand tot 2-1 terug. Na de thee was het een geheel andere wedstrijd met een sterker Ajax, wat leidde tot goals van Chris Timisela en John van Meerlant (2-3). Ajax bleef bij deze stand te gretig (hoe bestaat het op die leeftijden) en daardoor kwam DCG langszij en greep in de laatste minuten zelfs nog de volle winst (4-3). Over de wedstrijd Ajax5-WSV2 ontvingen wij een verslag van Frans. 'Door omstandigheden werd door ons met tien man aan deze wedstrijd begonnen. Dat was goed te merken; door twee sofgoals kwamen we zelfs met 0-2 achter. Toen kwam onze 'geblesseerde' Cees Boot 't elftal completeren en nog voor de rust, waarin matig gespeeld werd, kwamen we terug met 1-2. In de tweede helft een herboren Ajax en binnen de kortste keren hadden John van Meerlant en Rolf Grootenboer de stand naar 3-2 getild. Ajax bleef agressiever spelen en door dezelfde spelers werd de stand naar 5-2 opgevoerd. Dat WSV nog tot 5-3 terugkwam was opnieuw te danken aan een ca- 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 17