Uit de seniores-hoek uitbrengen als er vacatures in de ledenraad zijn. Hij moet 9 stemmen uitbrengen ook als hij van mening is dat er volgens hem maar 5 van de kandidaten geschikt zijn voor de functie van lid van de ledenraad. Hij had ook een kandidaatsbespre king verwacht. Hij vindt het fijn dat het Ajax goed gaat en dat we weer kampioen zijn geworden. Voorzitter Harmsen bedankt hem voor de gemaakte opmer kingen. De heer Hazendonk zegt dat reeds jarenlang de leden die op gereserveerde plaatsen in vak C zitten van personen die achter het vak staan allerlei vulgaire woorden naar hun hoofd geslin gerd krijgen. Hij heeft gehoord dat er platen zouden worden aangebracht maar er gebeurd niets. De lieden halen alsmaar bier uit het restaurant en de taal die ze uitslaan zakt steeds dieper in peil. Hij vraagt of er nu eindelijk eens iets aan gedaan kan worden. Voorzitter Harmsen zegt dat het bestuur hierover al meer klachten heeft ontvangen, maar de moeilijkheid is dat als ach ter vak C platen worden aangebracht dit er toe zal leiden dat de betreffende personen ergens anders gaan staan. Weren kan je ze niet, want iedereen kan een kaartje kopen en de tribune opgaan. In de ledenraad is dit euvel ook reeds aan de orde geweest en getracht wordt er een vinger achter te krijgen. Het zal moeilijk uit te bannen zijn, maar het bestuur doet er wel degelijk wat aan. De heer Mendes vraagt of de benoeming van leden in de clubavondcommissie niet op een andere manier kan geschie den, want op dit punt laat de samenwerking te wensen over. Er is kort geleden een nieuw lid benoemd, maar niemand wist dat 'n commissielid had bedankt. De secretaris zegt dat de heer Van Mourik bij hem is gekomen en vroeg of het bestuur er bezwaar tegen zou hebben dat Minderhoud door Bormann zou worden vervangen. Het bleek dat het bestuur er geen bezwaar tegen had. De heer Mendes en ook andere leden die op de clubavond komen kunnen aan het bestuur namen van leden geven die ze geschikt achten voor lid van de clubavondcommissie en de functie willen aanvaarden. 13. Sluiting. Voorzitter Harmsen zegt dat hem, alvorens de vergadering te sluiten, nog 1 taak rest, namelijk afscheid nemen van onze voormalige penningmeester de heer Brandsteder. Hij bedankt hem voor de wijze waarop hij 2 jaren met hem heeft kunnen samenwerken, vooral voor 't laatste jaar. Hij was een fijne collega, eerlijk en betrouwbaar. Als mens zal hij hem erg mis sen. Hij kent de motieven waarom hij er mede stopt en die moet je aanvaarden. Ton, je zult op de tribune niet meer naast mij zitten, maar ik kijk af en toe wel eens naar je. Applaus. De aanwezigen bedankt hij voor hun komst en met een tot ziens sluit hij de vergadering. door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Elftalleider Henk van de Zwaag meldde ons: Ajax3 ging in de uitwedstrijd tegen SDW2 met 3-1 ten onder. Hoewel wij zeer sterk begonnen vielen er voorlopig geen goals. Na twintig minuten kwam er zelfs een kentering, toen Ron Oudendijk een penalty miste en SDW na een half uur beter raad wist met een strafschop (1-0). Michael Harman had bepaald geen succes, toen hij drie minu ten later het houtwerk testte. In 't begin van de tweede helft speelde Ajax pressie-voetbal, maar SDW scoorde met een uitval in buitenspelsituatie (2-0). Ajax moest daarna alles of niets spelen. In de 25e minuut bereikte een goede pass van Ron Oudendijk, Jaan v.d. Velde, die beheerst scoorde. I.p.v. de verdiende gelijkmaker in het laatste kwartier, maakte SDW drie minuten voor tijd 3-1 In de Meer tegen DWS2 speelde Ajax beduidend minder. In het eerste half uur hadden de gasten 't beste van't spel en terecht namen ze dan ook na ongeveer 20 minuten de leiding. Toen pas kwam er wat meer lijn in 't Ajax-spel en dat resulteerde in de gelijkmaker: Een lange pass naar de vleugel van Mark Vrolijk op Willem Stuut, gevolgd door een gave voorzet die door John van Helvert werd afgerond. Na de thee een opnieuw sterker DWS, maar Ajax scoorde uit een counter; een voorzet van Joop Nielen bereikte Carlos Wieseman en dat betekende 2-1. Daarna liet Ajax het afweten. Doelman Jacques Vriese- koop verrichtte enkele fantastische reddingen en haalde bijna de volle winst voor Ajax nog binnen. Een minuut voor tijd was hij echter ook kansloos na een zeer ongelukkig strafschop, (eindstand 2-2). Tegen DEM2 werd het opnieuw een draw. DEM was voor de rust beduidend sterker, ook al omdat de inzet bij Ajax minimaal was. Vico Waas was nog 't dichtst bij een treffer, maar zijn fraaie lob werd nog net uit het doel gekopt. Na een half uur namen de gasten via een vrije schop de leiding en dat werd tevens de ruststand. Na de hervatting kwam er een wat attenter Ajax in 't veld. DEM werd op eigen veld teruggedrukt, maar ondanks vele kansen bleef de stand 0-1, tot zeven min. voor tijd, toen John van Helvert de eer te beurt viel de gelijkmaker te mogen scoren. Vermeldenswaard was tenslotte nog een kop bal van Rob Bordewijk tegen de lat! (1-1). Een veel sterker Ajax behaalde een verdiende 0-^4 overwinning op Rood-Wit A2. Vooral Ab Scheltema was uitstekend op dreef en wist driemaal te scoren. Al reeds na een kwartier opende hij de score met een uitstekend afstandschot. Een kwartier later kopte Rob Bordewijk een bal goed door naar Ab, die de doel man met een lob verschalkte. Ook in de tweede helft bleef Ajax sterker en 't was opnieuw Rob Bordewijk die Ab Scheltema in staat stelde zijn derde treffer te scoren. Tien minuten voor tijd beslisste Ron Oudendijk definitief de wedstrijd, door een pass van Hennie Henrichs af te ronden. Met wat meer overleg en wat meer geluk had de uitslag nog hoger kunnen zijn. De eerste twintig minuten van de wedstrijd tegen DWV2 waren volledig voor Ajax. Fantastische reddingen van de DWV doel man op schoten van John van Helvert en Ab Scheltema ston den vooralsnog treffers in de weg. Een fout in onze verdedi ging leidde tot een 0-1 stand. Ajax was direct van slag en volledig volgens verwachting voerde DWV de stand op tot 0-2. 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 16