JL monsieur ROCHAS after shave leden hebben een adviserende stem, met uitzondering van de buitengewone leden, genoemd in artikel 6, lid 1, van de statu ten. Artikel 27 Een (buitengewone) algemene ledenvergadering, uitgezon derd de vergaderingen genoemd in de artikelen 35 en 36, heeft geldigheid indien tenminste 30 stemgerechtigde leden de pre sentielijst hebben getekend. Op verzoek van de voorzitter geeft de secretaris de volgende toelichting: het voorstel is het gevolg van een gewijzigd stand punt van de KNVB omtrent het uitoefenen van stemrecht. Oorspronkelijk was de Bond de mening toegedaan, dat het verplicht was dat aan ieder lid, ongeacht leeftijd, stemrecht werd toegekend, maar later werd daaropbij nader inzien teruggekomen. Dit was voor het bestuur en de ledenraad aan leiding om aan de Reglementscommissie te verzoeken een voorstel tot wijziging van de statuten in te dienen betreffende het stemrecht. Het resultaat hiervan treft u aan in punt 11 van de Agenda. De nieuwe tekst van de artikelen 33 en 37 is gelijk luidend aan de tekst van de artikelen 33 en 40 van het oude huishoudelijk reglement. Wanneer de voorgestelde wijziging door u wordt aangenomen treedt deze niet eerder in werking dan nadat hiervan een nota riële akte is opgemaakt. De hiervoor te maken notariskosten kunnen wij bij de KNVB declareren. De heer Waas zegt een simpele vraag te hebben: Waarom wordt voor de uitoefening van stemrecht een leeftijd van 23 jaar voorgesteld? Normaal is een leeftijd van 18 jaar. Voorzitter Harmsen zegt dat dit is geschiedt omdat het bestuur en de ledenraad de leeftijd van 18 jaar te jong vinden. Denkt u maar eens aan de toestanden die zijn ontstaan toen aan 18- jarigen het recht op een woning werd toegekend. Tegen een wijziging van de leeftijd van 23 jaar in 21 jaar bestaat van bestuurszijde geen bezwaar. Hij vraagt wie tegen het voorge stelde artikel 33 is met een leeftijd van 21 jaar. Het voorgestelde nieuwe artikel 33 met een leeftijd van 21 jaar wordt hierna met algemene stemmen aangenomen. Het voorgestelde nieuwe artikel 27 wordt zonder discussie met algemene stemmen goedgekeurd. ROCH AS-PA RIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam 12. Rondvraag. De heer Van Mourik wil van deze gelegenheid gebruik maken om de aanwezigen er op attent te maken dat iedere vrijdag avond in het restaurant een clubavond wordt gehouden. Het bezoek daarvan loopt terug en hij ziet dat hier vele leden aanwezig zijn, die hij nooit op een clubavond zag (zie oproep in clubblad) De heer Dade wil eerst de bestuursleden hartelijk dankzeggen voor het vele werk dat ze in het afgelopen jaar hebben verricht. Hij krijgt de indruk dat de leeftijd van het ledenbestand stij gende is, wat tot gevolg heeft gehad dat een penningmeester van buiten de vereniging moest worden aangetrokken. Dat zal wel goed zitten, maar we moeten streven naar meer jongere leden. Hij stelt voor een lijst op te stellen van de leeftijd van de leden. Hij heeft de gedachte dat in 't verleden meer oud-spelers lid van een commissie werden. Voorzitter Harmsen vindt het wel een interessant voorstel om een uitdraai van de leeftijd van de leden te maken. (Noot secr. Een dergelijke lijst werd door mij, op verzoek van de heer Lambregts, al eens gemaakt). Lid zijn van het bestuur vergt ontzettend veel tijd en je moet een vrouw hebben die achter je staat. Doordat in de loop van de tijd de recreatiemogelijkheden sterk zijn toegenomen is het steeds moeilijker geworden om leden voor een functie te vinden die daarvoor geschikt zijn en voldoende tijd ervoor hebben. Bij een volgende verkiezing van leden voor de ledenraad wil hij adviseren er eens aan te den ken of de kandidaat later geschikt zal zijn om een functie in de vereniging te bekleden. De heer Thoolen deelt mede, dat in de vergadering van verle den jaar op zijn verzoek de heer Van Minden het onderwerp: invaliden aan de orde heeft gesteld, maar tot op heden heeft dit nog niet tot een resultaat geleid, reden waarom hij nu zelf daarvoor aandacht wil vragen. Hij loopt 15 jaar met Ajax mee, waarvan ongeveer 5 jaar als donateur. Hij was degene die in Straatsburg in een rood-wit gewaad liep en nog even met voorzitter Harmsen heeft gesproken. Hij zou nu eens graag zien dat het bestuur serieus wil nagaan of er nu werkelijk geen mogelijkheid is om een plaats te vinden voor het plaatsen van een aantal invalidenwagentjes. Praktisch op alle velden zie je ze staan, maar tot zijn spijt niet bij de kampioen van Nederland. Wanneer het bestuur er in zou slagen om voor bijvoorbeeld een 40-tal invalidenwagentjes een plaats te vinden, dan zou dit zijns inzien een goed stuk public-relations voor Ajax zijn. In Nederland wordt volgens hem nog steeds te weinig gedaan voor de invaliden, terwijl er toch wel fondsen zijn waaruit de kosten kunnen worden gedekt. Voorzitter Harmsen zegt dat vele clubs in een stadion spelen waar een sintelbaan is en dan is het plaatsen van invaliden wagentjes geen probleem. Bij ons mogen ze van de KNVB niet binnen het hek worden geplaatst en direct achter het hek is er geen plaats voor. Het vinden van een plaats voor 40 invaliden wagentjes is niet zo n eenvoudige zaak. Wanneer je begint met plaatsruimte te creëren dan melden zich misschien wel 200 gegadigden. Je zult dan wellicht ook aangepaste toiletten moeten laten maken. Hij heeft het bedrag eens uitgedokterd en kwam toen op V/2 ton. Als de heer Thoolen met hem een oplossing wil zoeken, dan vindt hij hem aan zijn zijde. Wanneer je er echter aan begint moet je het wel goed doen en afmaken. Het moeten opofferen van misschien 200 plaatsen voor 40 wagentjes van de 30.000 plaatsen vindt hij pesoonlijk niet zo erg. Waarom zou Ajax met zoiets ook niet op de voorgrond treden. Hij vraagt of de heer Thoolen, na afloop van de verga dering, even bij hem wil komen om een afspraak te maken. De heer Gerritsen bestrijdt dat hij net zoveel stemmen moet 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 14