zijn te danken aan de hier staande begeleiders. Zonder hen gaat het niet, want als deze leden niet ieder weekend bereid waren om een elftal te begeleiden, zou het er slecht uitzien. Hij bedankt de heren voor hun inzet, feliciteert ze met het behaal de succes en overhandigt de kampioensvaantjes. Hij feliciteert de heer Boerkoel ook nog met het behaalde kampioenschap van Nederland. 3. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede, dat van de leden De Boer Sr., Boe ring, Bijvank, Caransa, Van Deijck, Heisterkamp, Jurgens, Kraan, Petersen, Schalm, Staneke en Volkers bericht van ver hindering is ontvangen. Van de heer A. W. van Dijk werd de volgende brief ontvangen: Geacht Bestuur, Amsterdam, 4 september 1980 Het ziet er naar uit dat ik, nog steeds sukkelende met mijn gezondheid, ook op de Jaarlijkse Algemene Ledenvergade ring op 11 september a.s. niet aanwezig zal zijn. In het bevesti gende geval (afwezigheid) gelieve u deze brief als ingekomen stuk te beschouwen en de vergadering er van op de hoogte te stellen, dat ik om gezondheidsredenen de laatste vergaderin gen van de ledenraad en de financiële commissie niet heb bijgewoond en de kans bestaat dat ik nog enige tijd uit de roulering zal zijn. Ik hoop uiteraard van harte dat ik binnen afzienbare tijd weer zal kunnen aantreden, doch meende er goed aan te doen een omstandigheid kenbaar te maken die de kiesgerechtigde le den bij het uitbrengen van hun stem kunnen inwegen. Met hartelijke clubgroeten, (w g A van Dijk 4. Notulen van de jaarvergadering van 23 september 1979, gepubliceerd in het Ajax-Nieuws nr. 2 van oktober 1979. Voorzitter Harmsen vraagt of iemand nog wenst dat de notulen worden voorgelezen. Nadat gebleken is dat niemand daaraan behoefte heeft, worden de notulen ongewijzigd door de voor zitter vastgesteld. 5. Verkiezingen van 9 leden voor de ledenraad. Aftredend zijn de leden: A. R. Been, P. van Deijck Sr., A. W. van Dijk, A. Kraan, Ir. J. Lambregts, W. F. Schoevaart, H. G. A. Timman en M. Visschoonmaker. De heren stellen zich herkiesbaar. (Noot van de redactie: met een aantekening hierbij ten aanzien van de Heer P. van Deijck, voorkomende op pagina 13 van ons vorig clubblad.) Boven dien dient te worden voorzien in de vacature ontstaan door de verkiezing van de heer J. Neefjes tot bestuurslid. Voorzitter Harmsen verzoekt ere-voorzitter Van Praag, ere-lid De Jongh en lid van verdienste Koomen het stembureau te willen vormen. Alvorens de stembiljetten te doen uitreiken geeft hij nog een toelichting wat betreft de te volgen procedure. Door de leden zijn kandidaat gesteld: K. Bakker, lid sinds 1950, 54 jaar oud, voorgesteld door de leden: J. Hordijk en J. H. Potharst. D. Keijzer, lid sinds 1938, 56 jaar oud, voorgesteld door de leden: G. Fischer en A. Kraan. Uit 10 leden moeten dus 9 leden worden gekozen. In de loop van de avond maakt voorzitter Harmsen de uitslag bekend: Door 64 leden werd gestemd. Aantal uitgebrachte stemmen: 192 Blanco of van onwaarde: 0 Aantal uitgebrachte geldige stemmen: 192 Volstrekte meerderheid: 97 De stemmen werden als volgt uitgebracht: K. Bakker, 171 stemmen; A.R.Been, 186 stemmen; P. v. Deijck Sr., 129 stemmen; A. W. v. Dijk, 180stemmen; D. Keijzer, 177 stemmen; A. Kraan, 192 stemmen; J. Lambregts, 189 stemmen; W. F. Schoevaart, 192 stemmen; H. G. A. Timman, 144 stemmen; M. Visschoonmaker, 168 stemmen; De heer P.van Deijck Sr. trad dus uit de ledenraad en de heer H. G. A. Timman werd gekozen in de vacature van de heer Neef jes, zodat hij in 1982 aan de beurt van aftreden is. Voorzitter Harmsen feliciteert de nieuw gekozen en de her kozen leden met het resultaat en bedankt de heren Van Praag, De Jongh en Koomen voor hun werkzaamheid als leden van het stembureau. 6. Verkiezing van 3 leden voor de financiële commissie. (Arti kel 24, lid 3, van de statuten).Aftredend zijn de leden J. A. Bouwens, Ir. J. Lambregts en Drs. L. M. van Wijk. De heren stellen zich herkiesbaar. Voorzitter Harmsen deelt mede, dat er geen tegenkandidaten zijn gesteld, zodat hij aanneemt dat er mede akkoord wordt gegaan dat de 3 heren bij acclamatie zijn herkozen. (Applaus). Hij feliciteert de heren mer hun herbenoeming en vertrouwt dat in dit jaar de samenwerking weer prettig zal zijn. 7. Verkiezing van 1 plaatvervangend lid van de financiële com missie.(Artikel 24, lid 3, van de statuten). Aftredend is de heer A. W. van Dijk, die zich herkiesbaar stelt. Voorzitter Harmsen zegt dat ook hier geen tegenkandidaat is gesteld, dus dat hij voorstelt de heer Van Dijk bij acclamatie te hèrbenoemen. (Applaus) 8. Jaarverslag van de secretaris over het vereningingsjaar 1979-1980, waarin is opgenomen een verslag over de werk zaamheden van de ledenraad, zoals in verkorte vorm opgeno men in ons clubblad. Voorzitter Harmsen deelt mede dat de secretaris er in is geslaagd zijn jaarverslag uit 100 bladzijden te doen bestaan, wat hij een geweldige prestatie vindt. Applaus. Hij vraagt of iemand nog op- of aanmerkingen heeft op het jaarverslag; niemand meld zich daarvoor. 9. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1979- 1980. De heer Brandsteder, leest zijn jaarverslag voor wat de vergadering met een applaus beloont. Ook hier geen vragen. 10. Rapport van de financiële commissie. (Artikel 24, lid 13 van de statuten). Het verslag wordt voorgelezen door de heer Van Wijk. Aan het eind wordt aan de ledenvergadering voorgesteld de penning meester en de overige leden van het bestuur décharge te geven voor het gevoerde financiële beleid. (Applaus). De décharge wordt met algemene stemmen verleend. Voor zitter Harmsen dankt de leden van de financiële commissie voor hun werkzaamheden in het afgelopen jaar. 11. Behandeling van de door de Reglementscommissie, be staande uit de heren Mr. N. J. Gianotten, Ir. J. Lambregts en M. J. W. Middendorp, voorgestelde onderstaande statutenwijzi ging. Artikel 33. Stemrecht hebben werkende leden, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt, ere-leden en leden van verdienste. De overige

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 13