BELKR BIESHAAR BELKR -e iBIESHAAR Notulen De Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering gehouden op 11 september 1980 in het Ajax-restaurant Carrosseriefabriek, Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting 1. Opening Voorzitter Harmsen heet om kwart over acht de ere-voorzitter, de leden van verdienste, de werkende- en de ondersteunende leden van harte welkom. Tot zijn spijt moet hij mededelen dat deze vergadering geen doorgang kan vinden, in verband met punt 11 van de agenda (voorstel wijziging statuten) Daartoe dient 2/3 deel van de 268 stemgerechtigde leden aanwezig te zijn, derhalve 180 en mo menteel hebben nog maar 62 leden de presentielijst getekend. Reglementair (art. 36 lid 2) zal nu de tweede vergadering om half negen worden gehouden. Dan blijken 64 stemgerechtigde leden zich present te hebben gemeld, alsmede 17 ondersteunende leden. De leden zijn allen 21 jaar en ouder. De voorzitter memoreert het door Ajax be haalde Kampioenshap van Nederland, het feit dat we de finale van de KNVB-Beker bereikten alsmede de halve finale van Europa Cup 1. Dat bij de jeugd vijf van de zeven elftallen kampioen werden en de Juniores A 1 bovendien voor de twee de achtereenvolgende keer het Kampioenschap van Neder land bij de interregionale Jeugd behaalden. Wie de jeugd heeftheeft de toekomst. Door vele blessures rondom de A-Selecties hebben we reeds enige jeugdspelers aan de gang gezien. Uit o.a. Italië, Spanje en Frankrijk komen steeds vele aanvragen voor het spelen van wedstrijden, maar we kunnen niet op alles in gaan. Het aantal betalende bezoekers bij de competitie-wedstrijden steeg met 28 ten opzichte van het seizoen 1978-1979. Het totaal aantal bezoekers bij de competitie-, KNVB-beker en Europacup-wedstrijden bedroeg 394.000 tegenover verleden jaar 296.000. Het gemiddeld aantal bezoekers bij de competi tie-wedstrijden bedroeg 14.000, waarover we niet ontevreden zijn. Betreffende het financiële resultaat deelt hij mede, dat het een gunstig jaar is geweest. Een positief exploitatie-resultaat (zon der rekening te houden met de transfers) tegenover een nega tief saldo verleden jaar. Door die gunstige resultaten heeft het bestuur o.a. 7400 kuip stoeltjes in de middenvlakken van de tribunes aangeschaft, wanneer het financiële resultaat over 1980-1981 ook goed blijkt te zijn, worden de overige vakken eveneens met kuip stoeltjes voorzien. Ook werd besloten de rechtervleugel te verbouwen, waardoor deze gelijk zal worden aan de linkerv leugel. Dit was dringend noodzakelijk want de huidige toe stand was Ajax onwaardig. Heineken zal onder de Reijnolds- tribune en onder de beide staantribunes gelegenheden bou wen waar de bezoekers iets kunnen drinken en eten. Zoals bekend heeft de heer Brandsteder (penningmeester) zich niet herkiesbaar gesteld. Nadat gebleken was dat zich in het ledenbestand geen geschikte kandidaat bevond, die te vens over voldoende tijd beschikte, werd op de dato 28 augus tus jl. gehouden jaarvergadeing van de ledenraad iemand van buiten de vereniging, maar met een warm hart voor Ajax, tot penningmeester benoemd en wel de heer L. F. Bartels.Hij deelt hierna mede, dat in die zelfde jaarvergadering: de heer Neefjes werd herkozen tot commissaris amateur voetbal en in de sa menstelling van de Redactie-commissie geen wijziging werd gebracht, zodat deze ook dit jaar weer zal bestaan uit de leden M. en M. J. W. Middendorp en hemzelf. De voorzitter wijst er verder op, dat in verband met de aanpas sing van de statuten aan het nieuwe verenigingsrecht enige zaken, die voorheen waren voorbehouden aan de jaarverga dering van de ledenraad, nu behoren tot de bevoegdheden van de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering. Dat zijn de volgen de punten van de agenda: 6. Verkiezing van 3 leden van de financiële commissie; 7. Verkiezing van 1 plaatsvervangend lid van de financiële commissie; 10. Rapport van de financiële commissie. Nadat het rapport is voorgelezen zal door deze vergade ring al dan niet décharge moeten worden veleend voor het door het bestuur gevoerde financiële beleid; 11Behandeling voorgestelde statutenwijziging. Alvorens punt 2 van de agenda aan de orde te stellen wil de heer Harmsen eerste de leden herdenken, die ons in de afge lopen jaar zijn ontvallen. Dit zijn: Leden van Verdienste: H. F. Andriesen en H. H. Blomvliet; Werkende leden: J. Donk, Th. J. Muller, C. Post, W. Schuur man, en H. de Vos. Ondersteunende leden: Th. W. van Doesburg, F. B. Duran, J. Hessels, M. Smeer en H. J. Snijders. Met enige ogenblikken stilte worden ze staande herdacht. 2. Huldiging van de kampioenselftallen. Voorzitter Harmsen zegt dat hij zo even reeds heeft medege deeld, dat behalve Ajax 1 ook 5 jeugdelftallen kampioen zijn geworden. Hij verzoekt de begeleiders van de betrokken elf tallen naar voren te willen komen. Het zijn de heren: W. M. de Geest: juniores C 3; H. Bijvank, wordt vervangen door de heer R. Been: juniores C 2; C. C. Harms: juniores C 1 C. A. van Eijden: juniores B 1 A. Boerkoel: juniores A 1 De voorzitter zegt dat de behaalde kampioenschappen mede RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 12