AMSTEL BIER j. Jong Ajax Tot vóór zijn optreden in het eerste elftal, stuurde Frank Rijk aard ons kopij aangaande wedstrijden van Jong Ajax (of: ons Toekomst elftal, zoals men het noemen kan). Hij gaf ons daar bij ook enig overzicht van de wedstrijden gespeeld in het JUBILEUM JEUGDTOERNOOI, maar aangezien dat alweer verleden tijd is, er bovendien in ons vorig clubblad over ge schreven werd, hebben we dit gedeelte van Frank's penne- vruchten niet opgenomen, waarmede hij, naar wij aannemen, zal kunnen instemmen. Lezen wij thans wel wat hij schrijft over deelname aan het jaarlijkse Volendam-toernooi (Zilveren Bot ter). Frank: 'we zaten in de poule met AZ'67, Haarlem, Beveren- Waas en Cercle-Brugge. Ajax-AZ'67 werd een van beide kanten niet sterk gespeelde wedstrijd. Enorme kansen voor Ajax maar een goed spelende AZ-doelman stond een Amsterdamse voorsprong in de weg. Rust 0-0. Dan, in de tweede helft een vreemde beslissing van de scheidsrechter; AZ kreeg een penalty toegewezen, nadat een AZ-speler dóór ging op onze doelman Dick Trock. AZ pikte natuurlijk dit gelukje; helaas bleef het zo (0-1). Ajax-Haarlem In deze wat rommelige wedstrijd kwamen we door goed dóórgaan van Paul van Eyck aan de leiding. Haar lem trok de stand echter gelijk, door enige onrust in onze verdediging. Na rust nam Ajax opnieuw een voorsprong door een doelpunt van Gerald Vanenburg, maar wederom kwam Haarlem terug (2-2).Jammer, deze partij hadden we zeker moeten winnen. In de laatste wedstrijd moesten we aantreden tegen het Bel gische Beveren-Waas. Een gemakkelijke 'pot' voor Ajax. De eindstand (6-0) zegt dat ook wel. Aan het eind van deze dag bleek, dat we er toch niet zo goed voor stonden. Des anderen daags stond ons nog een zware ontmoeting te wachten tegen Cercle-Brugge. Cercle stond fortuinlijk boven aan de lijst in onze poule met: twee gespeeld, vier punten, score: 10 vóór en 0 tegen! Ajax-Cercle-Brugge Een duidelijke vooruitgang wat het voet bal in onze ploeg betreft was waar te nemen in deze wedstrijd. Het liep bij Ajax allemaal prima en onze tegenstander moest zwaar in de verdediging. Toch kwamen we door veel onbenut te kansen en pech niet verder dan 0-0 tegen deze uiteindelijke finalist. Maar wél hebben we laten zien dat ze zeker niet beter waren dan wij. Jammer dat het bij ons in dit toernooi pas laat ging draaien; dat heeft ons de finaleplaats gekost. Nu moesten we tegen het Noord-Hollands-Elftal om de 5e en 6e plaats spelen. Ajax-Noord-Hollands Elftal Een tegenstander die ons toch nog voor moeilijkheden plaat ste. Nadat Ajax met 1-0 voorsprong de rust in ging (goal van Bennie Haverkort) trokken de Noord-Hollanders de stand niet alleen gelijk maar namen zelfs de leiding. Daarna een aandrin gend Ajax dat na een fraaie gelijkmaker (Gerald Vanenburg) bleef dóórgaan en vooral Paul van Eyck, die tweemaal erg goed opkwam en dóórging om twee mooie goals te scoren een belangrijk deel in de overwinning (4-2) had. Aldus de vijfde plaats. De finale tussen Cercle-Brugge en PSV werd door de Eind- hovense ploeg met 1-0 gewonnen. Nog een tweetal 'friendly games': Tegen Zwaluwen-Hercules een door ons goed gespeelde wedstrijd die we met 3-0 won nen (Gerald Vanenburg, penalty, Peter Verheijen en Bennie Haverkort). Daarna op bezoek bij de eerste klasse amateurclub AFC. De wedstrijd van gemiste kansen. We verloren met 2-1 maar als benut was geworden, wat geschapen werd, was dat zeker met vijf doelpunten in ons voordeel geweest. (Frank, hartelijk dank. Je bracht het fijn voor elkaar. Natuurlijk veel succes in het eerste elftal; overigens houden we ons gaarne voor verdere bijdragen aanbevolen). De competitie Ja, wat de verslagen hieromtrent aangaat, is de organisatie nog niet geheel in orde. Datzal pas in ons volgend clubblad tot zijn recht komen. Lopen we dus alleen maar even de resultaten met u door: de openings-thuiswedstrijd competitie 1980/1981 ging tegen SVV (thuis) en leverde een teleurstellend gelijkspel op (1-1). De week daarop tegen Volendam verliep het beter; Ajax keer de met een 3-1 overwinning naar huis terug. Op 20 september zagen we op ons hoofdveld de 'topper' Ajax- Feyenoord. Nu, het werd allerminst een top-wedstrijd. Inte gendeel. Dat de Rotterdammers uiteindelijk de punten mee naar de Maasstad namen, was zeker verdiend. (1-2). Zij waren de minst slechten. Bij ons deed doelman Hans Galjé goed werk, metde onvermoeibare Jan Weggelaar en in mindere mate Gerald Vanenburg. Maar overigens werd niet voldaan aan de verwachting dat hier Ajax'Toekomst(!) elftal in het veld stond. Ook Haarlem-uit leverde geen winst op. Wel mag als excuus hier gelden, dat enkele spelers als reserve voor de A-selectie werden aangewezen, hetgeen het oordelen over de kwaliteit van de Ajax-ploeg natuurlijk wel beïnvloed. Laten we hopen op spoedig betere resultaten. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 6