ROCHAS monsieur after shave miljoenen dollars) voor ons economisch gezien niet haalbaar is. Daarom hebben wij opnieuw onderhandeld met Stodel en Beets in het bijzijn van een expert op dit terrein. Het besluit is gevallen om het bestaande bord aanzienlijk te verbeteren (o.a. volkomen weerbestendig te maken) en de faciliteiten nog uit te breiden. Omstreeks deze tijd moeten de betreffende werk zaamheden zijn geschied. Rest mij nog mijn oprechte dank te betuigen aan mijn mede bestuursleden, de leden van de Financiële Commissie en de administratieve staf onder leiding van Gerard Holsheimer en zijn beide vrijwilligers, de heren Bruynesteijn en Molema, voor hun voortdurende steun en prettige samenwerking. Ik besluit mijn jaarverslag in de hoop, dat het zojuist afgesloten seizoen 1979/80 een begin mag zijn van een lange reeks van jaren met positieve saldi op de rekening van baten en lasten en dat ook in sportief opzicht ons Ajax grote successen zal blijven behalen. Een vrij uitgebreide discussie volgde hierna, waarbij het uiter aard vooral Ton Brandsteder was die de vragenstellers teksten uitleg gaf. Het jaarrapport van de Technische Commissie voorgelezen door de heer Jaap Hordijk lokt slechts een korte discussie uit. Punt 8a van de Agenda: voorstel van het bestuur om het onder steunend lid, de heer H. K. van Teunenbroek met terugwerken de kracht tot 1 juli 1980 te benoemen tot werkend lid, wordt door Ajax' opperste college goedgekeurd, nadat de voorzitter nog een nadere toelichting heeft gegeven. Hierna is het Bestuursbeleid aan de orde (punt 9). Daaromtrent wordt voorgesteld om punt 14 gelijktijdig te behandelen, maar de secretaris merkt terecht op dat dit niet juist is omdat vóór de rondvraag de bestuursverkiezing dient plaats te vinden. De vergadering is het hiermede eens; wanneer blijkt dat niemand het woord wenst aangaande het bestuursbeleid, dankt voorzit ter Harmsen voor het in zijn college gestelde vertrouwen. Punt 10: bestuursverkiezing: aftredend de penningmeester, Ton Brandsteder alsmede de commissaris amateurvoetbal, Jan Neefjes. Zoals bekend was de eerstgenoemde niet her kiesbaar; als enig kandidaat wordt als zijn opvolger bij accla matie de heer L. F. Bartels benoemd. De voorzitter wendt zich vervolgens tot de heer Brandsteder. 'Ton, rest mij je dank te zeggen voor alles wat je voor Ajax hebt gedaan en misschien nog zult doen. Je bent een eerlijke vent waarmee goed kon worden samengewerkt, vooral in het laat ste jaar. Ik hoop je nog vele jaren in goede gezondheid bij Ajax aan te treffen. Misschien komen we nog wel eens bij je om advies, (applaus). De heer Brandsteder zegt dat hij het werk graag heeft gedaan maar geen kans zag een goede combinatie te vinden voor het penningmeesterschap en zijn zakelijke belangen. Hij heeft daarom moeten besluiten zich niet herkiesbaar te moeten stellen. Hij hoopt dat men daar begrip voor heeft, (applaus). Voorzitter Harmsen richt zich vervolgens tot de nieuwe pen ningmeester de heer Bartels. Hij heet hem, mede namens de overige bestuursleden, hartelijk welkom in het bestuur. Het schip Ajax ligt goed in de vaart en hij is er van overtuigd dat de heer Bartels al zijn krachten zal inzetten om dat zo te houden, (applaus). Voorzitter Harmsen zegt vervolgens dat de heer Neefjes zich wel herkiesbaar heeft gesteld voor de functie van commissaris amateurvoetbal en dat er geen tegenkandidaten zijn gesteld. Hij stelt daarom ook voor de heer Neefjes bij acclamatie hèr te benoemen, applaus. 11Benoeming technische commissie. De heer Van Eijden deelt mede, dat hierover is gediscussieerd in een bestuursvergadering. Het resultaat hiervan is dat het bestuur van mening is dat er geen aanleiding bestaat om een wijziging voor te stellen in de huidige samenstelling. Hij hoopt dat de ledenraad het daarmee eens zal zijn. De heer Schoevaart vraagt of de heer Harms wel voldoende tijd heeft om naast zijn functie als begeleider van de juniores A1 ook een functie te bekleden in de technische commissie? De heer Van Eijden antwoordt dat dit is besproken met de heer Harms en deze is van mening dat het wél kan. Het is mogelijk dat hij er na een paar maanden anders over denkt, maar dat zal moeten worden afgewacht. De heer Pil vraagt waarom dit punt hier wordt gebracht. Voorzitter Harmsen antwoordt dat dit is voorgeschreven in het huishoudelijk reglement. De ledenraad zou in het voorstel van het bestuur een wijziging kunnen bepleiten. De ledenraad gaat hierna met het voorstel van het bestuur akkoord. 12. Vaststelling Officieel Orgaan Dit wordt een hamerstuk want alle leden zijn vanzelfsprekend van mening dat het Ajax-nieuws ons Officieel Orgaan moet blijven. 13. Verkiezingen Commissie van Redactie De commissie bestaat uit de heren A. Harmsen, M. Midden dorp en M. J. W. Middendorp, (gelet dient te worden op het bepaalde in artikel 3 van het huishoudelijk reglement). Voorzitter Harmsen zegt dat er geen tegenandidaten zijn ge steld en de heren zich herkiesbaar stellen, zodat hij voorsteld om de heren bij acclamatie weer voor 1 jaar te benoemen, (applaus). 14. Rondvraag Wat de rondvraag (punt 14 van de Agenda) aangaat, dit wordt een zeer uitvoerige gelegenheid, waarbij veel zaken aan de orde komen en vooral de verklaring van de voorzitter Harmsen over het bestuursbeleid te aanzien van de transfer-zaken als zeer belangwekkend wordt ervaren. Het is tegen middenacht als besloten wordt de datum voor de volgende bijeenkomst vast te stellen. Dit wordt aanvankelijk 20 november a.s. doch later wordt het tijdstip één week verscho ven, aldus 27 november. ROCH AS-PARIS Importeur: li. I.E.O.-Amsterdam 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 5