Kroniek ajax-nieuws Wat onze A-selectie betreft, de eerste vijf wedstrijden in het nieuwe seizoen zitten er op het is 14 september 1980 waaronder vandaag de 'topper' AJAX-PSV. Want al plukken beide elftallen momenteel (nog) niet de sterren van de hemel, zoals dat heeten vooral PSV nietop grond van zijn plaats in de vorige competitie alsook het optreden in Europees ver band, blijft de Eindhovense club er toch één van naam, waar van de daaraan verbonden kwaliteit elk ogenblik kan terug keren. Nu, om nog even op deze ontmoeting door te gaan, alvorens we terugkeren naar de voorgaande wedstrijden, de 13.000 toeschouwers hebben wel goals gezien (zeven!) en spanning en sensatie. Reeds na 11 minuten 1-0 door Lerby maar tien minuten later kopte Brands 1-1. Dat was ook de rust. Wie had ooit kunnen dromen dat na de hervatting 'ref' Jan Keizer drie maal de bal op de 11-meterstip zou leggen tégen PSV. Grotere werklust, anderzijds wel grotere agressiviteit leverden vele kansen op waartegen PSV vaak slechts met harde hand kon optreden, en ja, als je dan zo'n tegenpartij laat 'komen' tot in het doelgebied en daar wat al te pittige afweermaatregelen treft, dan vraag je ook om bestraffing vanaf de witte stip. Trouwens de Volendamse arbiter was nóg mild; waarom spe lers als Brandts en Stevens, al niet eerder het geel voor ogen kregen is ons een raadsel. Nu gaven Keje Molenaar, Frank Arnesen en Sören Lerby doelman Pim Doesburg geen kans. Nog zij vermeld dat Arnesen ook een keer 'normaal' scoorde, terwijl Willy v. d. Kerkhof van onze verdediging wei wat heel simpel de gelegenheid kreeg voor PSV's tweede goal. Laten we nu terug gaan naar het begin: de eerste wedstrijd ging tegen de Go Ahead-Eagels in Deventer. We schreven dat al eens eerder: altijd een moeilijke wedstrijd, niet alléén voor Ajax, maar wel in het bijzonder. Maar al te vaak zuchtten onze supporters: met één punt ben ik tevreden. En waar de thuisclub in de voorbereiding tot dit seizoen in positieve zin van zich had doen spreken, was er zeker reden als 'een gewaarschuwd mande reis te aanvaarden. En dat zonder Peter Boeve (schorsing), Lerby, wel aanwezig, doch niet ge heel fit, Piet Hamberg abscent wegens een knieblessure enz. Wim Kieft verving Hamberg. Na een voorzichtig begin gaat Ajax dan meer domineren. En als Frank Arnesen eens een effectvolle bal in het Eagels-doel- gebied laat neerdalen, grijpt Wim Kieft deze kans om zijn club de leiding te geven (rust 0-1). Na de pauze is Lerby vervangen door jeugdspeler Frank Rijk aard. Nadat Jensen er 0-2 van gemaakt heeft zigzagt diezelfde Frank door de vijandelijke verdediging, zet alles op het ver keerde been en scoort 0-3. Heel eenvoudig, niks aan de hand, zo doet hij dat voorkomen. Wim Kieft tilt zelfs naar 0-4 alvorens de thuisclub heel nuchter na een nu wat terugzakkend Ajax via Körver en van Kooten de stand voor haar een wat dragelijker aanzien geeft. Had de wedstrijd thuis tegen RODA JC uit Kerkrade al een merkwaardig verloop met name dat we eerst met 2-0 achter stonden om tenslotte toch nog met 4-2 te winnen, een drama werd het een week later toen we, nota bene op eigen terrein het niet bol konden werken tegen het pas gepromoveerde Wageningen. Moet je nu b.v. op 'de Berg' een nederlaag slik ken... het behoort niet tot de uitzonderingen. Maar wij op eigen grond... en hoe... Ja, met recht een afgang. Onze twee goals kwamen van Keje Molenaar, waarbij éénmaal uit een straf schop. Natuurlijk, door de vele blessures en andere omstan digheden (schorsing) zit ons team nog niet op de normale kwaliteit maar... enfin, laten we er niet te lang bij stilstaan. Een week later, tegen NAC uit, was er nog weinig sprake van herstel. Dat kon gelet op de noodgedwongen afwezigen mis schien ook niet. We redden op het nippertje één punt (Cees Zwamborn) nadat wij (ook zo belabberd) NAC aan de leiding (eigen doel) hadden geholpen. Daarna kwam PSV op bezoek maar daar hadden we het reeds over We zijn intussen wat de KRONIEK betreft alweer een eindje verder (U begrijpt dat zoiets uit stukjes-en-beetjes wordt opge bouwd) en willen we het nu hebben over Ajax eerste wedstrijd om Europa Cup 1. In Albanië, in Tirana, daar waar we tegen het plaatselijke Dy namo 10 jaar geleden 2-2 speelden. Toen, om nog even in de historie te duiken scoorde in de uitwedstrijd Wim Suurbier de beide Ajax-doelpunten, terwijl de overwinning thuis (2-0) tot stand kwam door goals van Piet Keizer vóór rust en Sjaak Swart in de tweede helft. Ons elftal onder aanvoering van Velibor Vasovic...! Wat is dat allemaal weer lang geleden... Het Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" ff Maandblad Seizoen 1980/1981 - Oktober 1980 - No. 2 Abonnement (voor niet-leden) 25,per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401, Amsterdam-Oost ff Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. K°P'J voor het volgende nummer moet uiterlijk 2 November a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 1