Pupillenoverzicht Ook de derde wedstrijd tegen Utrechtse Boys in Utrecht werd een 1-0 nederlaag. Nu echter werd er goed gevoetbald, maar de kansen werden niet benut. Bas Aertsen en Ed Lefeber misten het doel op een haar na. De thuisclub kreeg hierdoor steeds meer zelfvertrouwen en bij een sporadische uitval scoorde zij zelfs uit een onmogelijke hoek. Ajax bleef de betere ploeg, maar het houtwerk, alsmede enkele scheidsrechterlijke beslissingen die voor ons nadelig uitvielen, stonden een Ajax- treffer in de weg. Nul punten uit drie wedstrijden is helaas een erg pover begin. Ajax 5 startte met een thuiswedstrijd tegen Volewijckers 2. In een redelijk goede, maar te harde wedstrijd gaf 't Ajax-mid- denveld uiteindelijk de doorslag. Halverwege de eerste helft opende Rolf Grootenboer de score. Hij brak op links goed door en schuin voor 't doel staande prikte hij raak via de verste paal. Vijf minuten later scoorde Frans Grootenboer koppend uit een corner van Ben de Vegte. Op slag van rust kwam Volewijckers tot 1-2 terug via een vrije schop, gegeven wegens lopen van de doelman. Kort na de rust maakte Jos Vonk zijn misser weer goed. Zijn verre uittrap werd door een Volewijckers-verde- digerterug overzijn eigen doelman gelepeld.Toen Rolf Groot enboer uit een strafschop 4-1 scoorde was de strijd beslist. Voor de statistiek dient nog vermeld dat de Volewijckers nog terug kwamen tot 4-2 na een wanhoopsschot van hun linkers pits, dat via een Ajax-been in 't doel verdween. In llpendam kregen we tegen de club van die naam met dezel fde cijfers klop. In de eerste helft was Ajax sterker, maar de gastheren bleven met uitvallen niet ongevaarlijk. Met een - schot van dertig meter, onhoudbaar voor Jos Vonk, nam llpen dam de leiding. Een mooie gelegenheid ging verloren, toen Frans Grootenboer een aantal spelers passeerde, de keeper met een schijnbeweging naar de grond stuurde, maar in plaats van af te maken stelde hij John van Meerlant in staat de gelijk maker te scoren. In de ogen van de referee echter buitenspel en 't bleef dus 1 -0. Na de rust bracht Frans Grootenboer na een kwartier de gelijkmaker op 'tbord, maar nog geen tien minuten later was 't 3-1 voor llpendam. Rolf Grootenboer bracht nog wat hoop terug, maar tien minuten voor tijd viel de beslissing via een vierde goal voor llpendam (4-2). Thuis tegen Velsen 2 ontspon zich een merkwaardig duel dat uiteindelijk onbeslist eindigde (2-2). Vóór de thee nam Ajax een 2-0 voorsprong en had daarmee in feite de wedstrijd in handen. Na de hervatting plotseling een ander beeld. De gas ten gingen va banque spelen en omdat er in de Ajax-gelederen teveel gepraat werd, stapelden de fouten zich op. De Velse- naren profiteerden daar goed van en wisten zo onverwachts nog langszij te komen. De snit in 't Ajax-elftal was er geheel uit en 't mocht uiteindelijk nog blij zijn met de halve winst. Laten we hopen dat dit een incidentele vergissing was. Een goed geïspireerd Ajax 5 haalde beide punten bij Van Nispen 2 weg. Het duurde evenwel tot kort voor rust eer Ajax zijn meerderheid in punten kon uitdrukken. Eerst was er een goede combinatie tussen Frans Grootenboer, Max Visch- schoonmaker en John van Meerlant, welke door de laatstge noemde werd afgerond en toen in diezelfde minuut John van Meerlant na goed aangeven van Rob Ombre doorbrak en werd gevloerd, was het Max Vischschoonmaker die de toegekende strafschop benutte. Ook na de thee was Ajax sterker en dat resulteerde in een derde doelpunt, ditmaal weer van John van Meerlant. Dit werd tevens de einduitslag (0-3)! Het nieuwe seizoen werd gestart met het DCG toernooi voor D1 en E1 pupillen. Evenals vorig jaar sleepten beide elftallen de eerste prijs weer weg. resultaten: Volendam D1-Ajax D1 AFC D1-Ajax D1 Ajax D1-VCS D1 Ajax D1-DCG D1 DCG E1-AjaxE1 Ajax E1-VCS E1 AFC E1-Ajax E1 Volendam E1-Ajax E1 1-3 0-1 0-1 1-1 1-3 3-0 1-2 0-1 Een week later nam de D1 deel aan het EDO toernooi. Ook hier werd de eerste prijs voor de tweede maal gewonnen, resultaten: Ajax D1-Abcoude D1 5-1 Ajax D1-Xerxes D1 0-0 Ajax D1-Blauw Wit D1 1-0 Finale: Ajax D1-Oosterwolde D1 2-0 De overige pupillen elftallen speelden vriendschappelijk bij AFC. resultaten: AFC D2-Ajax D2 0^t AFC D2-Ajax D3 0-4 AFC E2-Ajax D1 0-11 AFC E3-Ajax E2 0^t Zondag 24 augustus traden zowel de D1 als de C4 aan in het Soesttoernooi. Zij deden het niet slecht tegen jongens die 2 jaar ouder waren. resultaten: Ajax-DCG 6-0 Ajax-Exelsior 1-0 Ajax-Feyenoord 0-1 Ajax-Soest 8-0 Zaterdag 6 september: 1e competitiedag. Zowel de D1 als E1 spelen 5 wedstrijden in de voorronde voor het regionale voet bal (v. Wagtendonkbeker). Beide elftallen begonnen niet slecht. De D1 behaalde winst bij aartsrivaal Zeeburgia. De uitslag doet vermoeden dat Ajax het moeilijk heeft gehad, maar we waren heer en meester. De arbiter was echter duidelijk in het voordeel van Zeeburgia. Ook de E1 kwam met een goed resultaat van het veld tegen de naaste buur Voorland. Vooral door een goed gespeelde eerste helft. De D2 en D3 haalden grote winsten. De E2 kwam niet verder dan een gelijkspel, toch wel goed tegen een fysiek sterker DJK. resultaten: Zeeburgia D1-Ajax D1 1-2 Amstelland D1-Ajax D1 0-5 Ajax D3-Amstelland D2 17-1 Ajax E1-Voorland E1 4-1 Ajax E2-DJK E1 2-2 De tweede competitie-dag hetzelfde beeld, volle winst met wederom de E2 een gelijkspel. resultaten: AjaxD1^JOSD1 6-1 Ajax D2-de Meer D1 3-0 FIT D1-Ajax D3 0-8 Ajax E1-CTO'70 E1 0-3 Diemen E1-Ajax E2 0-0 H. Bijvank 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 15