Jeugd-overzicht het gevolg was van een fel (té fel) op de man spelende tegen partij, wat diverse blessures tot gevolg had, die achteraf gelukkig niet ernstig bleken te zijn. Aan de binnengekomen kopij aangaande de resultaten van de Ajax-jeugd, ontlenen wij het volgende: De JUNIORES A1 begonnen de competitie met een partij 'uit' tegen Zandvoortmeeuwen A1, een wedstrijd waarin vele op gelegde kansen door ons werden verprutst. En daar putte de tegenpartij moed uit, zodat het lang duurde alvorens Ajax het spel in de handen had. Rust 0-2, uiteindelijk een einde met O^t, maar er zal toch beter gewerkt moeten worden willen wij op ons voorgenomen niveau komen. Het tweede duel gold 'thuis' tegen Soest. Een zeer defensief spelende tegenpartij. Maar we zullen toch moeten leren ook dit soort voetbal te 'bestrijden'. Juist in omstandigheden als deze is het zaak direct in het begin kansen te scheppen én te benutten(l): Nu raakte de verdediging van Soest lekker inge speeld, kreeg hoe langer hoe meer zelfvertrouwen en dan kom je in een partij als deze, die je ruimschoots in je zak moet hebben, tien minuten voor tijd nog maar met 2-0 voor. Maar toen stortte Soest in, Ajax blééf gaan en kreeg in de laatste fase door nóg vier doelpunten te scoren (6-0 einde) loon naar werken. De JUNIORES A2 Dit elftal nam, alvorens aan de competitie te beginnen nog deel aan een toernooi bij Dierense Boys en won daar de derde prijs. De eerste partij in het nieuwe voetbalseizoen was tegen KVB A1 'een vooral in het begin sterke tegenstander' aldus leider H. van Teunenbroek. Maar met goed voetbal en mooie combina ties kreeg Ajax toch de overhand en zorgden Kortlevers (2 maal) Haatrecht en Seoratan voor een welverdiende 4-0 zege. Ook tegen Rood-Wit A1 (uit) wisten onze jongens de volle winst te behalen door een 0-2 overwinning.Beide doelpunten door Edwin Kortlevers. Een wedstrijd waarin Ajax de gehele wedstrijd door een groot overwicht had, doch dat niet vol doende in doelpunten kon uitdrukken, wat misschien ook wel Als slot van de voorbereiding seizoen 1980/81 namen de JU NIORES B1 deel aan het Joop van Tongeren-Toernooi bij EDO te Haarlem. In hun poule troffen onze jongens: DCG (bekend uit de finale van vorig jaar) VUC (den Haag) en de Kon. HFC. Het werd al direct een spannende aangelegenheid: tegen DCG 0-0, winnen van VUC en KHFC respectievelijk 5-0 en 4-0. Maar ook DCG behaalde 5 punten en moesten ondanks ons betere doelsaldo (9-0), strafschoppen beslissen, wie naar de finale ging. Dat werd Ajax! En het ging tegen ADO, waarvan we juist een week tevoren met 2-1 van hadden verloren op toernooi in Culemborg. Nu, dat moest natuurlijk een revanche worden. En dat wérd het: 5-0. Aldus behaalde we de eerste prijs met een score van 14-0. Bravo! Deelnemers: H. Laken, R. Hoogendonk, R. Vark, M. van West, W. van Zoest, E. Bakker, R. te Slaa, C. Cevat, R. Rijnink, R. Panhuis, R. Wormhoudt, J. Busink, J. Jaring. De eerste competitie-wedstrijd ging tegen de Volewijckers B1 A Propos: een dag eerder hadden we in een goede wedstrijd met 4-1 van Feyenoord gewonnen en wellicht daardoor dat we tegen de jongens van benoorden het IJ niet in ons spel konden komen. We wonnen desondanks wel met 5-0 (Bakker, Busink, Cevat, Rijnink en te Slaa) maar het moet daarbij worden ge zegd dat we veel medewerking kregen van de (zeer zwakke) doelman van de Volewijckers. Uithoorn 'uit altijd een moeilijke opgave. De eerste helft zag er niet zo best uit, we konden geen stempel op de wedstrijd drukken, hetgeen vooral te danken was aan ons statisch spel. Rust toch 1-0 in ons voordeel, toen de keeper zich verkeek op een afstandsschot van Michel van West. Na de thee liep het bij Ajax veel beter, er zat meer beweging in en dat leidde tot twee goals van respectievelijk Michel de Bruyn en John Busink. Waren we voor het doel wat scherper geweest, de score had nog hoger kunnen zijn, maar we zijn toch best tevreden met de eerste vier punten. ,-j Ajax A1-Volendam A1 De Ajax-doelman maakt een Volendam aanval onschadelijk 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 11