BELKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Jaarverslag van de secretaris (in UOAC^ /-C beknopte vorm) Carrosseriefabriek, yUA Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting Aan de leden van de A.F.C. 'Ajax'. Geachte clubgenoten, Het is voor de zeventiende keer dat ik een aanvang maak met de samenstelling van een jaarverslag, waarin het wel en wee van onze vereniging over het verenigingsjaar 1 juli 1979 tot en met 30 juni 1980 is vastgelegd. ALGEMEEN Misschien bent u van mening dat het afgelopen verenigingsjaar ons toch minder heeft gebracht dan u in de loop van het seizoen had gedacht en gehoopt, maar gelet op het behaalde kampioenschap van Nederland en het financiële resultaat, kunnen we mijns inziens toch tevreden zijn. Een andere belangrijke gebeurtenis was het 80-jarig bestaan van onze vereniging, waaraan nog gestalte wordt gegeven door de organisatie van een nationaal seniores-toernooi op zondag 17 augustus a.s. en een internationaal jeugdtournooi waarvan de eerste wedstrijden worden ge speeld op zondag 3 augustus terwijl op zaterdag 9 augustus in het Ajax-stadion de finales worden gespeeld. Aan het eind van dit verslag kunt u onder 'Een blik vooruit' meer over deze beide tournooien lezen. Op 11 mei 1980 werd met een voorsprong van 3 punten op nummer 2, A.Z. '67, het negentiende landskampioenschap behaald, waarvan acht in de amateurtijd en elf tijdens de 25 jaar betaald voetbal. Het gevolg hiervan is dat we weer het recht verwierven om deel te nemen aan de komende wedstrijden om de Europacup I. Dit wordt dan de voor de achttiende maal dat we aan een Europees tournooi deelnemen, waarvan ib jaar onafgebroken. De achttien maal hebben betrekking op 12 x Europacup I, 1 x Europacup II, 4 x voor de UEFA-cup en 1 x voor de Jaarbeursbeker. Een prestatie waarop geen andere club in Europa kan bogen. Een felicitatie namens geheel Ajax aan de spelers, technische- en medische staf is hier zeker op zijn plaats. In het afgelopen verenigingsjaar werden we in de halve finale voor de Europacup I uitgeschakeld door Nottingham Forest. In Rotterdam werd de finale om de K.N.V.B.-beker met 3-1 door ons van Feyenoord verloren. Jong Ajax(Toekomst-team) beëindigde de competitie op de 2e plaats. In de amateurafdeling hadden de seniores-elftallen het in het afgelopen seizoen moeilijk. Tot mijn spijt moet worden vermeld dat Ajax 3 degradeer de, Ajax 4 en 5 ontkwamen op 't laatst aan degradatie. In de jeugdafdeling werden de juniores A1,B1,C1,C2enC3 kampioen. Onder het hoofd 'jeugdvoetbal' kunt u verder lezen op welke wijze de juniores A 1 ook nog kampioen van Nederland werden bij de interregionale jeugd. De heer Brandsteder zal u als penningmeester in zijn verslag over het boekjaar 1979-1980 informeren over het financiëel resultaat. Reeds kan worden vermeld, dat in tegenstelling tot een begroot verlies, het boekjaar met een positief resultaat werd afgesloten. Dit was onder meer mogelijk: door dat het gemiddeld aantal toeschouwers bij de competitiewedstrijden een stijging liet zien ten opzichte van het seizoen 1978-1979; door inkomsten uit 'merchandising' en van sponsors; door meer opbrengst van in het buitenland gespeelde vriendschappelijke wedstrijden; door meer recettes uit de Europacupwedstrijden. Hieronder wat nieuws uit de sectie betaald voetbal. Tengevolge van een door Ajax genomen initiatief in een F.B.O.-vergade ring, werd in de algemene vergadering Betaald Voetbal van 10 mei 1980 het voorstel om het heffingspercentage betreffende de afdracht aan de K.N.V.B. van 31/2% over de bruto recette terug te brengen tot 21/2% over de bruto recette exclusief de B.T.W., met 655 stemmen vóór en 28 stemmen tegen aangenomen. Het bestuur BV zal hieraan uitvoering geven. Het gevolg hiervan is dat met ingang van het seizoen 1980-1981 van elke f 100.000,- recette f 1381,25 minder aan de K.N.V.B. behoeft te worden afgedragen. Door het Bestuur B. V. werd een commissie ingesteld die de competitie-op- zet zal moeten gaan analyseren. Deze commissie zal ook de mogelijkheid een jeugdteam 16/18 jarigen in te voeren, onderzoeken. De commissie bestaat uit de navolgende personen: namens de F.B.O. de heren B. van Gelder, H. Coerver en M. J. Jansen; namens de V.V.C.S. de heer K. Jansen; namens de V.V.O.N. de heer A. Jacobs. Als voorzitter treedt op de heer H. J. Choufoer. Om tot een goede opleiding van jeugdspelers te komen is het Bestuur B. V. vooreen iets andere competitiestructuurt.a.v. de Toekomstteams. Men wil voor de drie regionale afdelingen die nu bestaan, in het competitiepro gramma 1980-1981 stellen dat van de Afdeling A 5 clubs en van de afdelingen B en C er 4 clubs zullen promoveren naar een eerste klasse. Hierdoor zou een nieuw spanningsveld worden ingevoerd, namelijk promotie en degradatie, wat door de huidige indeling was vervallen. Voor het seizoen 1980-1981 is een regionale indeling voor de Toekomst teams gepland, waarbij zij opgemerkt dat, indien de studiecommissie er vóór zou zijn, in het seizoen 1981-1982 wordt overgegaan naar een indeling van één eerste-klasse van 13 clubs en twee tweede klassen van 12 clubs. Indien de clubs hier in de Algemene Vergadering Betaald Voetbal daarmede niet instemmen, dan blijft de competitie zoals zij nu is. In overleg met het Ministerie van Justitie is door het bestuur B.V. een commissie ingevoerd, genaamd: Coördinatiecommissie tegen Geweld pleging, bestaande uit de heren: Prof. Mr. N. J. P. Giltay Veth (voorzitter), H. A. de Boer, H. A. van Brummen, Prof. W. Buikhuizen, W. G. Hoefsloot, F. G. de Kimpe en W. J. L. J. Merkx. RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 9