heer C. Groot werd belast met de training van Jong-Ajax en de heer D. W. de Groot met de training van de juniores A 1 Door de langdurige ziekte van de heer C. Groot ontstonden nieuwe moeilijkheden, die door de trainers onderling werden opgelost. Voor de periode 1 februari-1 juli 1980 werd de heer R. van Eek in volledige dienst genomen en belast met de training van Jong-Ajax en de juniores A 1 Het medisch team stond wederom onder leiding van onze clubarts J. H. M. Rolink. Voor keuringen, maken van foto's na het oplopen van blessures en het geven van adviezen bestaat een zeer nauwe samenwerking met de doktoren J. N. Keeman, H. W. Dicke en G. Groot van het Sint-Lucas-Zie- kenhuis en deze samenwerking verloopt uitstekend. Gezien het vrij grote aantal en soms ernstige blessures had het medisch team het in het afgelopen seizoen nogal druk. Het spande echter alle krachten in om op medisch verantwoorde wijze de geblesseerde spelers in de kortst mogelijke tijd weer speelklaar ter beschikking te stellen aan de technische leiding. Namens het bestuur zeggen wij de heren zeer hartelijk dank voor alles wat ze allemaal voor de spelers en daardoor vanzelfsprekend ook voor Ajax doen. Bovendien dank voor de zeer prettige samenwerking. Tot slot nog even dat onze fysiotherapeut, de heer R. P. Nolet, een belangrijke medewerker was voor het medisch team; ook deze bedankt voor zijn inzet. RECLAME Onder het Hoofdstuk 'Bestuur' heeft u reeds kunnen lezen, dat de contracten met Reclamebureau Holland en Bureau Gosewehr per expira tiedatum zijn opgezegd. De voorbesprekingen omtrent nieuwe reclamecontracten worden gevoerd door het bureau Inter Football, waarna door het bestuur de eindbeslissing wordt genomen. Het staat nu reeds vast dat de opbrengst uit reclame in de toekomst flink zal stijgen, misschien is dat reeds te bespeuren in het afgelopen seizoen, maar dat zal dan wel blijken uit het financieel verslag van de penning meester. VERPACHTINGEN Als nieuwe pachter van het Restaurant enz. zal optreden De Vecht BV, een dochtermaatschappij van Heineken B.V. Het contract met de firma Oord en Belmer, pachter van de verhuur zitkussentjes, zal in ieder geval een wijziging ondergaan, want in de vakken B en C op de ere-tribune en de vakken K en L op de Reynoldstribu- ne zullen geen zitkussentjes meer mogen worden verkocht. Het contract met de Reclamestudio AKA (te maken reclame via onze geluidsinstallatie) onderging alleen wijziging ten aanzien van een verho ging van het daarvoor te betalen bedrag. Ook omtrent de opbrengst van vorenstaande verpachtingen zult u wel uitsluitsel krijgen via het financieel verslag van de heer Brandsteder. VERZEKERINGEN Aan de hand van het taxatierapport uitgebracht door het Makelaarskantoor J. Rappange werd, rekening houdend met de tegenwoordige bouwprijzen, de herbouwwaarde opnieuw berekend. Wanneer de kuipstoeltjes zijn aangebracht en de verbouwing van de rechtervleugel tot stand is gekomen, zal het verzekerde bedrag mijns inziens wel een herziening moeten ondergaan. Overige verzekeringen: - Transferwaardeverzekering voor de spelers van de A-selectie; - Verzekering auto's van de heren trainers. - Collectieve W.A.-verzekering via de K.N.V.B. met daarop een aanvul ling, afgesloten door Ajax. - Pensioenverzekering voor de administrateur, de heer Holsheimer. - Persoonlijke ongevallen verzekering ten behoeve van de bestuursleden en de heren Holsheimer, Beenhakker, Haarms, Rolink en Nolet. - Berovingsverzekering brandkasten, alsmede het overbrengen van de gelden door de kassiers, van de loketten naar de Administratie. - Inbraakverzekering (premier-risque). - W.A.-verzekering voor tractor en machines. CONTACT MET DE PERS Bij thuiswedstrijden wordt het contact met de pers verzorgd door de heer Schalm, waarvoor vanaf deze plaats de dank van het bestuur. De persoonlijke contacten met de journalisten zijn niet slecht te noemen, maar het blijft een doorn in het oog van de bestuursleden, dat er nog steeds vele onware berichten over Ajax in de pers verschijnen. SUPPORTERSCLUB De vereniging van Ajax-supporters 'De Ajacied' geeft 10 x per jaar een nieuwsboekje uit, waarvan de inhoud over 't algemeen wel goed verzorgd is, maar gelijk het voorgaande jaar komen er toch vrij veel type- of drukfouten in voor, zoals bijvoorbeeld: Ajax 18 april 1980 tachtig jaar jong. De vraagstelling in een gesprek laat soms ook wel wat te wensen over. In een interview met Bobby Haarms werd aan deze de volgende vraag gesteld: En waarom is het stadion nog niet overdekt en zijn de zitplaatsen niet vervangen door kuipstoeltjes? De interviewer dient toch wel te weten dat een dergelijke vraag niet aan een trainer maar aan een bestuurslid dient te worden gesteld. Bij een paar thuiswedstrijden werd gratis een krant uitgegeven, waardoor bij die wedstrijden minder programmaboekjes werden verkocht, hetgeen financiële schade veroorzaakte aan Drukkerij Grafica èn Ajax. In de ook dit jaar weer uitgegeven Presentatiegids komt op bladzijde 3 een interview voor, dat met mij is gehouden. De inhoud hiervan is niet in overeenstemming met het door mij vertelde. Zondag 16 december 1979 had er een bespreking plaats van het bestuur met de heren De Groot en Bouwman over enige lopende zaken. Toestemming werd verleend voor het houden van een voorwedstrijd bij Ajax-F.C. Twente. Het streven van de heren is wel goed, maar de uitvoering zou mijns inziens anders/beter moeten worden. EEN BLIK VOORUIT OP HET SEIZOEN 1980-1981 Op bladzijde 1 van dit verslag werd toegezegd dat in dit hoofdstuk bijzonderheden zouden worden vermeld over de twee tournooien, die werden georganiseerd ter gelegenheid van ons 80-jarig bestaan. In de bestuursvergadering van 15 augustus 1979 werd besloten een internationaal jubileum-jeugdtournooi te organiseren. Er werd een tournooicommissie gevormd bestaande uit de heren: A. J. van Eijden, voorzitter; J. Neefjes, secretaris; H. A. Smit, advertenties en programmablad C. A. van Eijden, reisarrangementen; D. J. Boering*), A. Kraan, G. M. Holsheimer, administratieve werkzaamhe den. Na zijn aftreden als bestuurslid ook uit deze commissie. Met toestemming van de financiële commissie werd aan de commissie een garantiesom toegezegd. Vanzelfsprekend zult u begrijpen dat een derge lijk tournooi zeer véél geld vergt en de commissie moest aankloppen bij een aantal bedrijven en Ajacieden om de zaak financieel rond te krijgen. Het tournooi zal over vier wedstrijddagen worden gespreid en de deelne mende clubs worden verdeeld in twee poules van vier. Poule A. Poule B. Ajax; Anderlecht; Arsenal; Feyenoord; A.Z. '67 en F.C. Den Haag en Real Madrid. H.S.V. De speeldata en -plaatsen zijn: Zondag 3 augustus, dinsdag 5 augustus, donderdag 7 augustus 1980. Zaterdag 9 augustus 1980. Ajax-stadion voorvelden: 12.00 uur wedstrijd om de 7e en 8e plaats; 14.00 uur wedstrijd om de 5e en 6e piaats.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 27