G. Dermout; J. M. Jansen; H. Lauer; J. J. Ledegang, voorzitter; T. M. Merk; W. H. Rossen; C. Snijder; Ph. v. d. Stam, secretaris; J. H. de Sterke en W. Wassenaar. Tijdens de bestuursvergadering van 15 augustus 1979 had het bestuur op verzoek van de commissie een uitvoerige bespreking met de heren Ledegang, De Sterke en Snijders over de werkzaamheden in het lopende seizoen. In de bestuursvergadering van 12 februari 1980 had het bestuur nog een bespreking nu met de heren Ledegang, Van der Stam, Brouwer, Snijders, De Sterke en Wassenaar. De taak die de leden van de commissie vrijwillig op zich hebben genomen is niet eenvoudig, veelal omdat onze leden niet voldoende gehoor geven aan de gegeven aanwijzigihgen. Dit slaat vooral op houders van auto-par- keerkaarten. Namens het bestuur doen we hier nogmaals een beroep op onze leden om zicht stipt te houden aan de door de commissieleden gegeven richtlijnen. U moet hierbij bedenken dat dezen het niet voor zich zelf doen, maar in het belang van Ajax opdat alles in goede orde verloopt. Werkt allen daaraan mede! De leden van de commissie worden namens het bestuur hartelijk dank gebracht voor de wijze waarop zij hun moeilijke taak blijven vervullen. VERGADERINGEN In het afgelopen verenigingsjaar werd - behalve de 6 vergaderingen van de ledenraad (waarover reeds onder het Hoofdstuk 'Ledenraad') - alleen nog de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering gehouden, nl. op 13 september 1979 waarvan verslag uit de Notulen werd gedaan in ons clubnieuws no. 2 van oktober 1979. PERSONEEL Tijdens het afgelopen verenigingsjaar kwam in het administratieve perso neel 1 en in het terreinpersoneel geen wijziging. ADMINISTRATIE Op de administratie zijn werkzaam de heer G. M. Holsheimer, administra teur en algehele leiding; de heer P. Hoefman, adjunct-administrateur en kassier, alsmede de heer N. M. Steur. Per 1 juli 1980 werd in dienst genomen mejuffrouw L. Konings, als receptioniste, telefoniste en typiste. Het ere-lid, de heer W. F. C. Bruijnesteijn, was praktisch iedere middag - en tijdens de vakantieperiode zonodig hele dagen - aanwezig voor het verlenen van assistentie bij de werkzaamheden. In de periode dat de diploma's moesten worden verzonden was het lid van verdienste, de heer F. C. Molema, bereid zich hiervoor in te zetten. Namens het bestuur worden beide heren hartelijk dank gezegd voor hun belangeloze medewerking waardoor achterstand in de administratieve werkzaamheden werd voorkomen. Een woord van lof trouwens voor het gehele administratieve personeel is hier zeer zeker op zijn plaats. TERREINPERSONEEL. Het onderhoud van onze velden is uitbesteed aan 'De Dienst voor de Sport'. In de tweede helft van het seizoen kwamen bij het bestuur klachten binnen over het hoofdveld; dit zou in kwaliteit achteruit lopen. Het was voor het bestuur aanleiding om aan de Heidemij Nederland B.V. opdracht te geven een rapport over het hoofdveld uit te brengen. Vastgesteld werd dat achteruitgang van het veld onder meer was ontstaan door aantasting van het gras door schimmels, hetgeen niet tijdig was geconstateerd. Vanzelfsprekend kwam er een gesprek bestuur, Dienst voor de Sport en de Heidemij Nederland B.V. hoe een en ander weer in orde was te brengen. Om te voorkomen dat het regenwater vanaf de tribunes op het veld stroomt, werd aan de Heidemij Nederland BV opdracht gegeven tot het aanleggen van een afvoer van het regenwater zodat dit euvel in de toekomst voorkomen zou worden. De heer P. C. Bosman is voor de niet agrarische werkzaamheden en de heer D. Trock (sinds 1 juli 1980 semi-prof bij ons) dient zich in hoofdzaak bezig te houden met schilderswerkzaamheden en indien nodig het verlenen van hulp aan de heer Bosman. CONCIËRGE-ECHTPAAR Als conciërge-echtpaar hebben we nog steeds de heer en mevrouw Nielsen. TRAINERS, MEDISCHE STAF, FYSIOTHERAPEUT, MASSEUR EN E.H.B.O. Op 1 juli 1979 waren bij ons in dienst de navolgende trainers: C. Brom: B. Haarms: L. Beenakker: Trainer - coach 1e elftal; Assistent van de heer Brom; Trainer van Jong-Ajax en de juniores A 1 tevens coördinator van de gehele jeugdtraining; B. Muller: Trainer van de 3 amateur-seniores- elftallen; D. W. de Groot: Trainer van de juniores A 2, B 1 en B 2; C. Groot: Trainer van de 3 juniores C-elftallen en de 4 pupillen-elftallen. J. Wolff: Fysiotherapeut; H. Langenberg: Masseur; E.H.B.O.: De E.H.B.O.-hulp op al onze velden gaat via de E.H.B.O.-omroepcentrale onder leiding van mevrouw Omloo-Gravenmaker. C. M. Koppelaar: Loop- en Springtechniek. Van vorengenoemde personen waren de heren Brom, Haarms, Beenhak ker, C. Groot en Wolff in volledige dienst. Omstreeks ultimo juli 1979 werd de heer Wolff vervangen door de heer R. P. Nolet. Per 1 september 1979 vertrok de heer Langenberg en per 1 januari 1980 werd de heer A. de Jong aangetrokken als masseur en verzorger bij Jong Ajax. Op 8 september 1979 had een bespreking plaats met trainer C. Brom - die werd bijgestaan door de voorzitter van de V.V.O.N., de heer F. Debruyn - en het Ajax-bestuur. Dit had tot gevolg dat het dienstverband met de heer Brom met onmiddellijke ingang werd beëindigd, waarna het volgende communiqué werd verstrekt: PERSCOMMUNIQUÉ. Het bestuur van de A.F.C. Ajax vandaag in vergadering bijéén met de heer C. Brom, alsmede de voorzitter van de V.V.O.N., de heer Debruyn, zijn tot volledige overeenstemming gekomen omtrent een onmiddellijke verbre king van het dienstverband met de heer C. Brom bij de A.F.C. Ajax met erkenning van zijn kwaliteiten als oefenmeester. Aan dit besluit ligt niet ten grondslag de volgens beide partijen ten onrechte in de pers gepubliceerde berichten in de afgelopen week. Het bestuur zal een interim-periode inlassen om de technische zaken bij Ajax te laten functioneren en op korte termijn trachten te voorzien in de vacature ontstaan door het 'vertrek' van de heer C. Brom.' Amsterdam, 8 september 1979 Bestuur A.F.C. Ajax Het resultaat hiervan was dat de heer Beenhakker tijdelijk (voorlopig tot 1 januari 1980) werd belast met de functie van trainercoach bij het 1 e elftal en dat de heer Haarms bleef als assistent van de hoofdtrainer. In december 1979 werd aan de heer Beenhakker medegedeeld, dat tot het einde van het seizoen 1979-1980 de getroffen regeling zou doorlopen en dat omstreeks 1 mei 1980 een beslissing zou worden genomen voor het seizoen 1980-1981. In mei 1980 werd besloten de heer Beenhakker te handhaven als hoofdtrainer. Het vorenstaande had uiteraard ook qevolqen voor de andere trainers. De 25

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 25