De heren brachten geen wijziging in hun tot dusverre gevolgde werkwijze. Iedere vrijdagavond zijn zij in de bestuurskamer aanwezig voor het in ontvangst nemen van de formulieren, het controleren daarvan en verdere verzorging. Uit het verslag van penningmeester Brandsteder zult u op de jaarvergade ring van de ledenraad of op de jaarlijkse algemene ledenvergadering wel vernemen hoe groot het bedrag is, dat door de activiteiten van de commissie in de Ajax-kas is terecht gekomen; dat zal zeker niet tegenval len. Namens het bestuur worden de heren hartelijk dank gebracht voor hun activiteiten. CLUBAVOND-COMMISSIE In de samenstelling van deze commissie kwam in het afgelopen vereni gingsjaar geen wijziging, zodat ze wederom bestond uit de heren: K. W. van Mourik, voorzitter; M. Lindeman; J. Minderhoud en C. A. Welling. Als 'vooraf-je' op de komende jaarlijkse visdag (16 september 1979) bood de heer Bormann op de vrijdagavond daaraan voorafgaande in het Ajax-restaurant de visliefhebbers een filmavond aan over vissen in Ierland. Men kon ook deelnemen aan een viskwis. De avond toegankelijk voor alle leden met dames, was zeer geslaagd. Nu, de visdag zelf werd weer een geweldige en zeer geslaagde 'happe ning' (ergens in de buurt van Hoogkarspel), na afloop waarvan de 3-2 overwinning van ons eerste elftal bij A.Z. '67 de stemming natuurlijk nog aanzienlijk verhoogde. Daarna dat enorme sluitstuk: de feestavond in Hotel Marriott met Ben Cramer en Tante Leen; het was bij elkaar weer een groot succes van Karei van Mourik en zijn medecommissieleden en vele anderen. U kunt dat alles ook nogeens naslaan in ons oktober 1979-Clubnieuws waarin Karei een verslag schreef. Op vrijdag 30 november werd een clubavond met dames gehouden, waar tot veler verrassing ook Sint Nicolaas met zijn knecht (die verbazend veel weg had van de linkerspits van ons eerste elftal) zijn opwachting maakte. De jaarlijke Kienavond had plaats op vrijdagavond 21 december 1979. Jammer was dat, in verband met een trip naar de Franse Ivoorkust, geen van de bestuursleden aanwezig kon zijn. De avond was, zoals ieder jaar, weereen groot succes, mede door de weer enorme prijzenschat. Veel belangstelling, veel spanning, kortom een heel gezellige avond. Dank aan de schenkers van de prijzen, waarvan good-old Asbeek Brusse de loef afstak. De Carnavalsvereniging 'De Meerkoeten' hield op zaterdag 9 februari 1980 zijn 7e carnavalsavond. Deze keer werd er slechts 1 carnavalsavond gehouden. Voorzitter Harmsen en secretaris Westrik, vergezeld door hun dames, kwamen ook een kijkje nemen. Traditiegetrouw was ook het erelid Kraan aanwezig. Het werd weer een zeer geslaagde avond. Op vrijdagavond 4 april 1980 (Goede Vrijdag) organiseerde de clubavond commissie weer de jaarlijkse eieravond, die een goede belangstelling trok, en waar ook de dames aanwezig waren. Vrijdagavond 30 mei 1980 was de slotavond van de officiële clubavonden in het afgelopen verenigingsjaar. Ook op deze avond waren de dames weer aanwezig. Het werd een waardig slot. Namens het bestuur hartelijk dank aan de actieve leden van deze commissie voor hun inzet om de band onder de Ajacieden te versterken. TERREIN- EN ONDERHOUDSCOMMISSIE Op 1 juli 1979 bestond de commissie uit de heren: W. P. Deegen, J. D. Sebus en A. Brandsteder, optredende als voorzitter. Tegen eind 1979 werd de heer J. L. Staneke benoemd in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer C. van Dekken. Zonder de heer Deegen te kort te willen doen was het vooral de heer Sebus, die zich regelmatig op ons complex liet zien om na te gaan wat er aan onze accommodatie moest worden gedaan. Door de drukke werkzaamheden van de heer Brandsteder kwam de commissie niet zo regelmatig bijeen als in het verleden gebruikelijk was. In verband met het aanbrengen van ongeveer 7000 kuipstoeltjes, waaraan reeds druk wordt gewerkt en het plan om maandag 4 augustus te starten met de verbouwing van de rechtervleugel zal de commissie het wel druk krijgen met het toezicht houden op deze werkzaamheden. Namens het bestuur woorden van dank aan de heer Sebus voor zijn activiteiten in deze commissie. REDACTIE-COMMISSIE Op 1 juli 1979 bestond deze commissie uit de heren: D. J. Boering, M. Middendorp en M. J. W. Middendorp. In de jaarvergadering van de ledenraad van 28 augustus 1979 werd hierin een wijziging gebracht, waardoor de samenstelling werd: A. Harmsen, M. Middendorp en M. J. W. Middendorp. In het afgelopen verenigingsjaar verschenen de volgende 8 nummers van het Ajax-Nieuws, in totaal bevattende 157 bladzijden tekst. No. 1 september 1979 bevattende 32 bladzijden No. 2 oktober No. 3/4 nov./dec. No. 5 januari No. 6 februari No. 7 maart No. 8 mei 1979 bevattende 24 bladzijden 1979 bevattende 24 bladzijden 1980 bevattende 16 bladzijden 1980 bevattende 12 bladzijden 1980 bevattende 29 bladzijden 1980 bevattende 20 bladzijden In het verenigingsjaar 1978-1979 kwam het clubnieuws 10 maal uit: bevattende 172 bladzijden tekst. In de vaste rubrieken kwam geen wijziging. Deze waren: Kroniek-M. J. W. Middendorp, Presidentieel-A. Harmsen, Senioresover- zicht - W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart, Verslagen Jong-Ajax - A. Kraan, Jeugdrubriek - H. Bijvank Jr. bij tijd en wijle bijgestaan door jeugdspelers, Pupillen-overzicht - H. Bijvank Jr., Interviews - M. Midden dorp, Jaarverslag en notulen vergaderingen - J. H. Westrik. Het redactielid, de heer M. Middendorp, vervolgde ook in het afgelopen verenigingsjaar zijn interviews. Deze keer had hij ze met de heren: A. R. Been, C. Koppelaar, C. Groot en Mr. N. J. Gianotten. Vanaf no. 2, oktober 1979, verscheen het club-nieuws met een nieuwe omslag, hetgeen naar mijn mening wel een verbetering is. No. 7, maart 1980, was een nummer ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan, waarin aan het woord kwamen de heren: J. van Praag, A. Harmsen, Burgemeester van Amsterdam W. Polak, W. A. G. M. Meuleman, Mr. E. J. A. Vilé, Burgemeester van Diemen, Mr. J. H. Strumphler Tideman, J. Zwartkruis, H. Bangerter, Leo*Hom, J. H. Martens, J. Bax, G. Slager, H. Kuiphof, K. Jansen en W. v. d. Plas. Het was interessant om de meningen van vorengenoemde heren over Ajax te vernemen. Het 'hollandse boekje' met informatie over Ajax verscheen onder de naam: 'Blik op Ajax' werd gratis verspreid en genoot grote belangstelling. Samenstelling de heer M. J. W. Middendorp. Ook in het afgelopen verenigingsjaar verscheen weer een boekje in de Engelse taal, waarin in 't kort opgenomen de geschiedenis van Ajax, foto's van spelers enz. en vermelding van de uitslagen van belangrijke door Ajax gespeelde wedstrijden. De tekst was zoals steeds van de hand van de heren M. en M. J. W. Middendorp en het was gedrukt bij Drukkerij 'Grafica'. Het goed verzorgde boekje heeft in het buitenland altijd veel aftrek. Tot slot rest mij de leden van de Redactie-commissie met hun vaste medewerkers namens het bestuur hartelijk dank te zeggen voor de veel omvattende werkzaamheden die zij het afgelopen jaar weer hebben verricht om een Ajax-Nieuws samen te stellen, waar eer mee kan worden ingelegd. Het lijkt misschien eenvoudig werk, maar dat is het zeer zeker niet. CONTROLE-COMMISSIE. De commissie bestond het afgelopen verenigingsjaar uit de navolgende heren: W. Brouwer; R. Ojevaar; G. Couton; J. J. Portengen; 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 24