Bij brief van 4 maart 1980 deelde de commissie mede, dat de samenstel ling was: S. Meijer, voorzitter; A. L. van Zoest, secretaris; H. Henrichs, penningmeester; H. Braakman en A. J. Raske, leden. Onder het Hoofdstuk 'Bestuur' is reeds vermeld dat in het huisje, vroeger bewoond door de familie Lens, een Ajax-souvenirs-shop werd geopend. Op verzoek van het bestuur zorgen de leden van de Ontspanningscom missie voor de exploitatie, onder super-visie van het bestuurslid de heer A. J. van Eijden. De administratie wordt verzorgd door de heer Holsheimer. De opbrengst van de verkoop komt ten bate van het jeugdvoetbal. Ook voor de leden van deze commissie woorden van dank voor hun activiteiten in het afgelopen verenigingsjaar. TECHNISCHE COMMISSIE Op 1 juli 1979 was de samenstelling van de commissie: sub-commissie a, betaald voetbal D. J. Boering, voorzitter; J. Hordijk en A. Pronk, leden. sub-commissie b, jeugdvoetbal A. J. van Eijden, voorzitter; P. Keizer en H. A. Smit leden. In de vergadering van de ledenraad van 28 augustus werd besloten de heer Keizer te vervangen door de heer P. H. Petersen. Na het aftreden van de heer Boering als bestuurslid werd in de vergadering van de ledenraad van 24 januari 1980 de commissie als volgt samenge steld: sub-commissie a, betaald voetbal A. J. van Eijden, voorzitter; J. Hordijk en A. Pronk, leden. sub-commissie b, jeugdvoetbal J. Neefjes, voorzitter; P. H. Petersen en H. A. Smit, leden. Door tussentijds bedanken van de heer P. H. Petersen werd in deze vacature voorzien door de benoeming van de heer C. C. Harms. De commissie kwam regelmatig bijeen. Op 17 januari 1980 had het bestuur een bespreking met de technische commissie, waarbij ook de financiële commissie aanwezig was. De slotvergadering in het afgelopen verenigingsjaar werd gehouden op 17 juni 1980. Op verzoek van de commissie werd deze vergadering bijgewoond door de bestuursleden. Voor verdere bijzonderheden van deze commissie verwijs ik naar punt 8 van de jaarvergadering van de ledenraad, te houden op 28 augustus 1980, waar de commissie verslag zal doen omtrent haar werkzaamheden. FINANCIËLE COMMISSIE De commissie bestond op 1 juli 1979 uit de heren: J. A. Bouwens, voorzitter; Ir. J. Lambregts en Drs. L. M. van Wijk. Aftredend was de heer Lambregts, die in de jaarvergadering van de ledenraad van 28 augustus 1979 bij enkele kandidaatstelling werd herkozen. In deze vergadering werd de heer A. W. van Dijk gekozen tot plaatsvervan gend lid van de commissie. In de jaarvergadering van de ledenraad van 28 augustus 1979 gaf de commissie het advies om décharge te verlenen aan de penningmeester en de overige leden van het bestuur voor het gevoerde financiële beleid in het verenigingsjaar 1978-1979. Een advies dat door alle leden van de ledenraad werd opgevolgd. In verband met de aanpassing van onze statuten aan het nieuwe verenigingsrecht dient in het vervolg de verkiezing van de leden en het plaatsvervangend lid van de commissie jaarlijks te geschieden in de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Donderdagavond 23 augustus 1979 had een bespreking plaats over het door het Accountantskantoor Dijker Doornbos opgestelde financiële rapport over het boekjaar 1978-1979. Hierbij waren aanwezig: - Accountant Drs. J. C. W. Burggraaff en zijn assistent de heer Van der Kerkhof; - het voltallige bestuur; - van de financiële commissie: de heren Lambregts en Van Wijk. De heer Bouwens was die avond verhinderd; - Administrateur: de heer Holsheimer. Op 30 oktober 1979 had het bestuur een bespreking met de financiële commissie over de begroting 1979-1980. Na discussie werd deze goedge keurd, mits daarbij een betere toelichting zou worden gegeven. De heer Lambregts kwam met een voorstel tot het aanbrengen van verbeteringen in de werkwijze van de commissie, waardoor deze beter kan functioneren in overeenstemming met het gestelde in de statuten. Op 17 januari 1980 had het bestuur nog een bespreking met de financiële commissie in het bijzijn van de leden van de technische commissie. Vóór de buitengewone vergadering van de Ledenraad op 29 mei 1980 had een bespreking plaats, waarin de heren werden ingelicht aangaande het spelers-bestand alsmede het plan om in de vakken B- en C- (Ere-tribune) en K- en L- (Reynoldstribune) kuipstoeltjes te doen aanbrengen. Donderdag 26 juni 1980 had het bestuur een bespreking met de heren Lambregts en Van Wijk van de Financiële Commissie, alsmede de heer Sebus van de Terrein- en Onderhouds-commissie, over reparatie van het dak van de Reynolds-tribune en over eventuele verbouwing van de rechtervleugel onder de Ere-tribune, gepaard gaande met modernisering van de toegangsdeuren, de hal en de ruimte, toegang gevende tot het veld. Namens het bestuur hartelijk dank aan de leden van de commissie voor hun werkzaamheden en hun prettige opstelling in de gehouden besprekin gen in het afgelopen verenigingsjaar. ENQUETE-COMMISSIE Volgens het bepaalde in het huishoudelijk reglement dient deze commissie te bestaan uit een voorzitter, een secretaris en 1 lid. Als zodanig treden respectievelijk op: a. de secretaris van de vereniging; b. de secretaris van de commissie jeugdvoetbal en c. de secretaris van de commissie amateur-seniores-voetbal. De commissie bestond derhalve uit de heren: J. W. Westrik, voorzitter; J. Neefjes, secretaris en W. F. Schoevaart, lid. Omdat de heer Neefjes in de jaarvergadering van de ledenraad van 24 januari 1980 tot bestuurslid werd gekozen en zijn functie in de jeugdcommissie werd overgenomen door de heer Been is sindsdien de samenstelling: J. H. Westrik, voorzitter; A. R. Been, secretaris en W. F. Schoevaart, lid. Ook in het afgelopen verenigingsjaar bleef de commissie een zogenaamde 'slapende' commissie. Dit wordt veroorzaakt doordat de heren Neefjes (na 24 januari 1980 de heer Been) en Schoevaart ten nauwste zijn betrokken bij het aannemen van jeugd- respectievelijk amateur-seniores-leden, zodat het niet nodig werd geacht deze nieuwe leden ook nog voor de commissie te laten verschijnen. Het aannemen van nieuwe ondersteunende leden blijft veelal beperkt tot kennissen, vrienden en/of bekenden van werkende- en/of ondersteunen de leden, zodat er ook voor het aannemen van deze nieuwe donateurs geen aanleiding bestond om de enquête-commissie bijeen te roepen. TOTO- EN LOTTO-COMMISSIE Op 1 juli 1979 bestond deze commissie wederom uit de heren: G. J. Hulscher, F. Kubin, F. C. Molema, J. Slauerhof en C. W. F. Timman. In deze samenstelling kwam tot op heden geen wijziging.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 23