Kroniek ajax-nieuws ff Middenweg 401, Amsterdam-Oost Hartelijk welkom bij de verschijning van dit eerste AJAX-NIEUWS in het nieuwe voetbaljaar. We hopen u de komende maanden - zo tot en met mei/juni van het volgende jaar- van het wel-en-wee in en om Ajax op de hoogte te houden. Gaarne uw belangstelling daarvoor èn... om misschien zelf eens de pen ter hand te nemen. Want onze clubkrant is er vóór maar ook dóór Ajacieden en andere belangstellenden. Een kanttekening hierbij: de redactie geeft de voorkeur aan GETYPTE kopij (maar zij kent uiteraard de moeilijkheden daar van) zodat geschreven stukjes niet minder welkom zijn, maar wel gaarne dan duidelijk op papier gezet. Een nieuw seizoen... om met een variatie op één van Wim Kan's filosofieën te vragen: 'Waar gaan we in de competitie 1980/1981 naar toe...? met de gele- en rode kaarten... de scheidsrechters, x de 'refs' wier leiding zo belangrijk is met betrekking tot dé juiste rechtspraak - en vooral tactische beslissing - maar wat is juist, wat is tactisch. Laten we er het beste van hopen. Oók wat betreft de toestanden op de tribunes, zodat voor de mensen van goeden wille, diens aanwezigheid aldaar mogelijk is zonder gevaar-in diverse variaties - te lopen... U vraagt misschien of zulk gemediteer nu wel nodig is, zo bij de aanvang van het nog maagdelijke en in aller belangstelling staande voetbalseizoen... Helaas: ja! Want als we lezen hoeveel blessures er tijdens de voorbereidende wedstrijden alweer zijn opgelopen - en dat is dan nog maar 'vriendschappelijk - dan vraag je je af, wat dat straks moet gaan worden, als het weer echt om de punten gaat...? Zo is het ook op de tribunes. We dachten - neen, laten we het hópen - dat wanneer qua spel er boeiend en genietbaar voetbal gespeeld wordt, dat vriend-en-vijand bezig houdt, daarmede niet alle uitspattingen van bepaalde 'sides' uit de weg zijn geruimd, maar dat dit misschien toch wel een goede invloed heeft. Geen verveling voetbal, maar INZET daar is het publiek ook voor gekomen. Als men wat betreft gedragingen desalniettemin niet wil horen... dan maar voelen ook. En flink...!!! Wat het eerste optreden van de A-Selectie aangaat - met enkele nieuwe gezichten en dit alles in de periode van voorbereiding voor het nieuwe seizoen - was b. v. de deelname aan het tournooi in Keulen -op 5 en 6 augustus j.l. - niet zo florisant. Dank zij secretaris Jan Westrik hebben we enkele gegevens. 'De eerste dag ging tegen H.S. V. Hamburg. Dank zij Hamberg en Arnesen namen wij een 2-0 voorsprong. Maar nog voorde pauze hadden Reimann (2 x) en Hieronymus de score in een 3-2 voordeel van de Duitsers gebracht. Dat werd ook de eindstand. De opstelling was: Schrijvers, Molenaar, Ziegler, Zwamborn, Boeve, Schoenaker, Jensen, Arnesen, Lerby, Hamberg, Van Geel (67 min. van Roon). Daags hierna tegen Standard Luik (inderdaad mét Simon Taha- mata) leden we een 3-0 nederlaag. We speelden in dezelfde opstelling als hierboven vermeld, met dien verstande dat nu Bonsink en Van Geel in de spits stonden; na 67 minuten Wijnberg voor Ziegler. (Dank je, Jan) U zult wellicht weten dat we nog zonder La Ling zitten, Wim Meutstege voorlopig niet zal kunnen spelen wegens ernstig knieletsel en ook Pirn van Dord in verband met blessure niet van de partij kan zijn. Daarbij rekening houdend met de opbouw van het nieuwe team, maar dat is het 'm juist: men houdt daar geen rekening mee, vooral de pers niet. Die heeft al gauw een oordeel (lees VERoordee!) klaar liggen. Zou zo'n verslaggever ooit zelf wel eens gevoetbald hebben? Niets van aantrekken, maar gewoon doorgaan. Het tournooi Amsterdam-705 bracht ons de eerste avond tegen Bayern München met o.a. een werkelijke ster als Rummenigge, momenteel Europa's beste aanvaller. Maar hij kreeg bij ons en speciaal bij Peter Boeve weinig of geen kans. Mede hierdoor eindigde deze partij, zoals zij begonnen was en moesten strafschoppen beslissen. Van de 10 'elf-meters' werd er één gestopt en wel door onze eigen Piet Schrijvers, waardoor Ajax op 10 augustus tegen AZ '67 (dat een onherkenbaar Nottingham Forest uitschakelde) voor de finale mocht aantreden. Welnu, dank zij twee fraaie goals (Schoenaker en Arnesen) won ons elftal met 2-1 (de 'één' helaas een eigen inzet) en leverde daarmede een prestatie, die 'de burger moed geeft'. Eerlijk, we hebben veel vertrouwen in de nieuwe selectie. Dat in zo'n voorbereidings-periode vijf wedstrijden in 8 dagen plus de training, misschien nog wel wat veel zijn, zou je kunnen afleiden uit het feit dat tegen F.C. Bayer (Uerdingen) op 12 augustus j.l. een 3-2 nederlaag werd geleden. Secretaris Jan Westrik doet ons ook nu wat gegevens over deze Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1980/1981 - September 1980 - No. 1 Abonnement (voor niet-leden) 25,per jaar II Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. K°P'i voor het volgende nummer moet uiterlijk 17 September a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 1