Sigarenmagazijn Bennie Muller Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 D. Trock - D.W.V., reeds 1 jaar junior bij ons; G. Vanenburg - V.V. Elinkwijk, reeds 1 jaar junior bij ons; S. Ziegler - Roda J.C. en Hvidovre. AMATEUR-SENIORES-VOETBAL De commissie amateur-seniores-voetbal bestond bij de aanvang van het seizoen 1979-1980 uit de navolgende leden: A. Alleman; W. W. Heisterkamp; H. v. d. Zwaag en W. F. Schoevaart, secretaris. In verband met de vervanging van de heer Blekkenhorst door de heer Alleman was de taakverdeling in onderling overleg als volgt vastgesteld: H. v. d. Zwaag: 3e elftal; W. W. Heisterkamp: 4e elftal en A. Alleman: 5e elftal. De heer B. Muller was wederom trainer van de amateur-senioreselftallen. Verzorger was de heer Rob Jon-Ming. De aanvang van de training voor alle seniores nam een aanvang op woensdagavond 1 augustus 1979. Traditie-getrouw had de secretaris van de commissie, de heer Schoevaart, weer voor een groot aantal oefen- en indelingswedstrijden gezorgd. Op zaterdag 18 en zondag 19 augustus werd voor de vierde achtereenvol gende maal deelgenomen aan het 'Burgemeester Schamperstournooi', georganiseerd door de vereniging U.D.I.'19 te Uden. Het Ajax-elftal was ingedeeld in groep A met: U.D.I.'19, Sparta-Rotterdam, Viktoria Lippstadt (W. Duitsland) en Juliana-Mill. De uitslagen waren: Sparta-Ajax 0-0. Viktoria-Ajax 2-1 U.D.I.'19-Ajax 1-2. Juliana-Ajax 2-0. De strafschoppen die tussen Viktoria en Ajax moesten beslissen over de vierde of vijfde plaats in de poule, werden door Ajax 't beste genomen. Om de 7e en 8e plaats: N.E.C.-Ajax 3-4. De competitie begon op zondag 2 september 1979 en verliep dit seizoen niet al te best. Om kort te gaan: op de laatste competitiedag degradeerde Ajax 3. Ajax 4 en Ajax 5 konden zich uiteindelijk nog net redden, vooral het resultaat van 'Het derde' was een tegenvaller. En dan te denken dat vorig jaar om het kampioenschap in deze afdeling, onze jongens nog een beslissingswed strijd tegen AFC 2 moesten spelen (die overigens met 5-0 verloren). Het elftal van Ajax 3, en een aantal spelers van Ajax 4 en 5, aangevuld met 23 dames- en heren supporters maakten tijdens de Pinksterdagen van 23 tot en met 26 mei 1980 hun jaarlijkse trip, deze keer naar Parijs. Leiders: de heren H. v. d. Zwaag, chef d'équipe, W. W. Heisterkamp en secretaris W. F. Schoevaart en als verzorger de heer Rob Jon-Ming. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren: U.S. Vaires-Ajax 3 2-0. S.D.O.-Ajax 3 0-3. U.S. Vaires (oudere spelers)-Ajax 5 comb. 2-2. Ajax 3 eindigde op de 3e plaats. Het bestuur heeft er volledig vertrouwen in dat de leden van de amateur- seniores-commissie alle krachten zullen inspannen om Ajax 3 terug te brengen waar het hoort, namelijk in de Reserve 1 e klasse. Tot slot woorden van dank aan de leden van de commissie voor het vele werk dat ze in het afgelopen jaar hebben verricht in het belang van Ajax. De heer B. Muller heeft medegedeeld dat hij het trainersschap niet langer kan verenigen met zijn zaak. Met ingang van 1 juli 1980 wordt de heer J. Gieltjes, 37 jaar, de nieuwe trainer. Deze is oud-speler van De Spartaan. JEUGDVOETBAL De samenstelling van de commissie Jeugdvoetbal bestond aan het begin van het seizoen 1979-1980 uit de navolgende leden: A. R. Been; A. Boerkoel; H. Bijvank Jr.; C. A. van Eijden; J. A. van Eijden; W. M. de Geest; C. C. Harms; H. van Teunenbroek; T. van Teunenbroek; M. Vischschoonmaker; C. A. v. d. Wal en J. Neefjes, secretaris. In de vergadering van de ledenraad van 24 januari 1980 werd de heer Neefjes in het bestuur gekozen als commissaris Amateur-voetbal. Tenge volge hiervan werd door de Jeugdcommissie in haar vergadering van 28 januari 1980 de heer A. R. Been benoemd tot zijn opvolger. Aan de competitie 1979-1980 werd deelgenomen door: 2 juniores A-elftallen; 2 juniores B-elftallen en 3 juniores C-elftallen. Bovendien waren er nog 3 pupillen A-elftallen en 1 pupillen B-elftal. De commissie had de volgende taakindeling gemaakt: Voor de zondagen: juniores A 1 - A. Boerkoel; juniores A 2 - C. A. v. d. Wal; juniores B 1 - A. R. Been; juniores B 2 - C. A. van Eijden; juniores C 1 - C. C. Harms; juniores C 2 - H. Bijvank Jr. en juniores C 3 - H. van Teunenbroek. Voor de zaterdagen: pupillen A 1 - J. A. van Eijden; pupillen A 2 - W. M. de Geest; pupillen A 3 - T. van Teunenbroek en pupillen B 1 - M. Vischschoonmaker. De administratie van de pupillenafdeling was wederom in handen van de heer H. Bijvank Jr. De heer Van Genderen was weer bereid gevonden om op Voorland de officials van de tegenpartijen en de scheidsrechters op te vangen. De trainers waren: L. Beenhakker: de juniores A 1tevens coördinator van de gehele jeugdtraining; D. W. de Groot: de juniores A 2, B 1 en B 2; C. Groot: alle juniores C-elftallen en alle pupillen-elftallen. Door het ontslag van trainer Brom werd hierin op 17 september 1979 de volgende wijziging aangebracht: Juniores A 1 en B 1D. W. de Groot; Juniores A 2 en B 2: C. Groot, D. Spits en B. Muller en Juniores C 12 en 3: C. Groot. Door langdurige ziekte van trainer C. Groot (nu gelukkig weer geheel hersteld) ontstonden moeilijkheden, maar die werden door de overige trainers onderling uitstekend opgelost. Op 1 februari 1980 werd de heer R. van Eek als trainer in vaste dienst aangenomen tot 1 juli 1980. Deze kreeg naast Jong Ajax ook de juniores A 1 onder zijn hoede. Voorverkoop: Ajax, Olympisch Stadion, Bokswedstrijden, uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax en BPC Officieel adres Staatsloterij 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 19