J. STROOBER SIGARENMAGAZIJN bereid gevonden om bij onze thuiswedstrijden achter de microfoon plaats te nemen. In verband met de slechte toestand van het hoofdveld werd aan de Heidemij Nederland BV verzocht een onderzoek in te stellen. Naar aanleiding van het door hen opgestelde rapport had het bestuur een bespreking met de heren Brommersma en Spit van de Dienst voor de Sport en de heren Visser en Eckhardt van de Heidemij Nederland BV. Zoals gewoonlijk waren de geleerden het niet over alle punten eens, wél over het feit dat het sterk teruglopen van het grasbestand het gevolg was van het niet tijdig ontdekken van bepaalde schimmels. Aan de Heidemij Nederland BV werd opdracht gegeven tot de aanleg van een afvoer voor het hemelwater, zodat het niet meer vanaf de tribunes op het hoofdveld kan lopen. Ter gelegenheid van ons 80-jarig bestaan en het behalen van het Landskampioenschap werd 13 juni 1980 in het Crest-Hotel een receptie gehouden. Alvorens de laatste twee punten te vermelden, laat ik hieronder eerst een gedeelte volgen van een artikel van voorzitter Harmsen, voorkomende in het Ajax-Nieuws nr. 2 van oktober 1979. 'Intern binnen de muren van ons Stadion valt er ook nog wel het een en ander te regelen. Zo zijn er weinig mensen die om half één aanwezig willen zijn voor een wedstrijd die om half drie begint. En dat gezien de omstandigheid dat bepaalde personen vroegtijdig de beste plaatsen reserveren, door het (laten) neerleggen van zitkussentjes, zich daarna verwijderen (o.a. restaurant), maar daarmede wel bewerkstelligen dat iemand die later komt, soms niet eerder aanwezig kan zijn, nimmer op een door hem gewenste plaats kan gaan zitten. Daar gaan we zeker wat aan doen; zo gauw mogelijk moeten we die situatie uit de wereld helpen, door het creëren van genummerde plaatsen en/of door het aanbrengen van kuipstoeltjes. Verder is het dringend nodig dat onze service tegenover het publiek wordt verbeterd wat betreft het kunnen verkrijgen van consump ties. Ik bedoel dat iedereen, ook bijvoorbeeld de mensen van de Reynolds- en staantribunes, hun drankje, broodje en wat dies meer zij, kunnen krijgen.' Om daarop nu even terug te komen: Met een dochtermaatschappij van Heineken, B.V. De Vecht, werd een 5-jarig contract afgesloten (met 5 optiejaren), als pachter van het Ajax-restaurant enz. Op kosten van Heineken komt onder de Reynoldstribune een verkoop ruimte van 24 meter lang en 7 meter diep met de mogelijkheid ook buiten te kunnen zitten; onder de 2 staantribunes een verkoopruimte van 12 meter lang en 6 meter diep. In deze 3 ruimten kan het publiek terecht voor het kopen van koffie, thee en andere dranken, broodjes enz. De heren van de B.V. De Vecht kwamen, ondanks dat hun bij de besprekingen was medegedeeld dat vrijdagavond een besloten avond was voor het houden van de clubavond voor leden, later op een bestuursvergadering met het volgende voorstel: De biljarts zijn maar een sta in de weg en de praktijk heeft geleerd dat ze hun geld niet opbrengen. Bovendien zouden ze graag zien dat de clubavond zou worden verplaatst naar de maandag- of desnoods de donderdagavond. Het bestuur besloot de beslissing hieromtrent over te laten aan de ledenraad in de jaarvergadering van 28 augustus 1980. De heren krijgen de gelegenheid om toelichting te verstrekken op hun plan. Na overleg en met toestemming van de financiële commissie werd, behalve het laten repareren van het dak van de Reynoldstribune, het volgende besloten: - verbouwing van de rechtervleugel onder de ere-tribune waar zijn gelegen: kleedkamer van de tegenpartij, het arbitrale trio en enige kleedkamers van de amateurafdeling; - verbouwing hal grenzend aan het veld; - verbouwing van de twee entrees naast de ingang van de vakken B en C; - verbouwing van de gangen en het trappenhuis naar het officieel gereserveerde gedeelte en naar de persruimte; - schilderen en opknappen van de trap naar het Restaurant. - het aanbrengen van kuipstoeltjes in de vakken B en C van de eretribune en de vakken K en L van de Reynoldstribune. Door de modernisering van de vleugel, het aanbrengen van kuipstoeltjes en een uitbreiding met 3 verkoopruimten wordt verwezenlijkt wat voorzitter Harmsen schreef in zijn artikel in het Club-Nieuws. De kuipstoeltjes worden opgeleverd 23 augustus 1980, begin van de competitie 1980-1981. Met de verbouwing wordt gestart na de bouw- vakantie op maandag 4 augustus 1980. Duur wordt geschat op ten hoogste 3 maanden. Begonnen wordt met het verbouwen van het 'amateurge- deelte'. Wanneer dit gereed is, zullen de tegenpartij en het arbitrale trio tijdelijk daar worden ondergebracht. LEDENRAAD Artikel 17, lid 2 en 3, van de statuten luiden als volgt: 2. De ledenraad bestaat uit: a. voorzitter, secretaris en penningmeester van de vereniging; b. 24 afgevaardigden van de stemgerechtigde leden, geen deel uitmakende van het bestuur. 3. De voorzitter en de secretaris van de vereniging bekleden deze functie ook in de ledenraad. In verband met het bepaalde in artikel 29, lid c, van de statuten laat ik als secretaris van de ledenraad hieronder volgen het daarin bedoelde verslag betreffende de werkzaamheid van de ledenraad in het afgelopen vereni gingsjaar. Met inachtneming van het bepaalde in artikel 17 van de statuten was de samenstelling van de ledenraad op 1 juli 1979 als volgt: A. Harmsen, J. H. Westrik en A. Brandsteder, respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester van de vereniging en de onderstaande 24 leden, gekozen in een Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering. A. R. Been A. Boerkoel J. A. Bouwens M. Caransa P. van Deijck Sr. A. W. van Dijk G. Fischer J. Hordijk C. C. Kamlag N. Klok Jr. A. Kraan Ir. J. Lambregts M. J. W. Middendorp J. Neefjes Jr. P. H. Petersen H. J. W. Pil J. H. Potharst W. F. Schoevaart H. A. Smit H. G. A. Timman M. Vischschoonmaker C. A. v. d. Wal Drs. L. M. van Wijk H. v. d. Zwaag. Aan de beurt van aftreden waren de leden: J. Hordijk, C. C. Kamlag, N. Klok Jr., J. Neefjes Jr., P. H. Petersen, J. H. Potharst, C. A. v. d. Wal en H. v. d. Zwaag. Deze heren hadden zich herkiesbaar gesteld. Aangezien de heer J. A. Bouwens bij brief van 19 februari 1979 had medegedeeld, dat hij genoodzaakt was zijn functie in de ledenraad ter beschikking te stellen, moest ook in deze vacature worden voorzien. Aangezien door de leden geen andere kandidaten waren gesteld werden de bovenstaande 8 aftredende leden in de Jaarlijkse Algemene Ledenver gadering van 13 september 1979 weer voor 3 jaar herbenoemd. Haarlemmerweg 25, AMSTERDAM Tel. 020-842281 (na 18.00 uur 02990-27159) Voorverkoop AJAX en Olympisch Stadion Inleverinqsadres van Lotto, Toto en Supertrio 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 13