Cornells Lomme een en ander toe te zien. De opbrengst wordt verdeeld tussen de Ontspanningscommissie en Ajax, maar de totale opbrengst komt ten goede van het amateur voetbal. Minder prettig was het dat tijdens de 1e helft van Ajax-Feyenoord in het Olympisch stadion het huisje, waarin de voorraad die dag tijdelijk was ondergebracht, werd opengebroken. De schade bedroeg f 900,- in contanten én de nog aanwezige artikelen. Ter beteugeling van de grote toeloop naar de bestuurskamer na afloop van de wedstrijd besloot het bestuur om jaarkaarten uit te geven, toegang gevende tot de bestuurskamer na afloop van de wedstrijd. Controle hierop wordt uitgeoefend door personeel van Hoogenboom's Bewakingsdienst. De dato 7 december 1979 werd in opdracht van het bestuur door de secretaris een ten kantore van notaris Mr. J. C. Posch opgemaakte notariële akte ondertekend, waardoor de wijzigingen aangebracht in de statuten tengevolge van het nieuwe verenigingsrecht en die in de vergadering van de ledenraad van 15 november 1979 waren goedge keurd, van kracht werden. Besloten werd de heer J. L. Staneke te benoemen tot lid van de Terrein- en Onderhoudscommissie in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer C. van Dekken. Na enige in december 1979 gehouden besprekingen met de directeur van het Olympisch stadion, de heer O. Roffel, werd overeenstemming bereikt omtrent het in het Olympisch stadion spelen van de competitiewedstrijden tegen A.Z.'67 (24 februari 1980) en tegen Feyenoord (9 maart 1980), alsmede de Europacupwedstrijd tegen R.C. Strasbourg (19 maart 1980). Indien we er in zouden slagen om ons te plaatsen voor de halve finale zou ook deze wedstrijd in het Olympisch stadion worden gespeeld. Na een proefperiode vanaf mei 1979 werd op 1 januari 1980 met het bureau Inter Football een tweejarige overeenkomst gesloten. Inter Football zal Ajax adviseren op het gebied van 'public relations' en 'merchandising'. Onder 'public relations' wordt verstaan: alle activiteiten op het gebied van reclame, publiciteit en wat daarmede samenhangt voor en ten behoeve van Ajax. Onder 'merchandising' wordt verstaan alle activiteiten die tot gevolg hebben dat de naam Ajax tegen een vergoeding gekoppeld wordt aan een 'derde', ten einde het bedrijfsbelang van deze 'derde' te bevorderen in alle daarvoor in aanmerking komende vormen van reclame, met name door gebruik van de naam en logo van Ajax alsmede de collectiviteit van het spelersbestand. Als uitvloeisel van het vorenstaande werd met 5 bedrijven te weten: Citroën, Le Coq Sportif, Martin Air, Neckermann en Nuts een sponsor contract gesloten. Het contract met Le Coq Sportif heeft een looptijd van 5 jaar. We ontvangen gratis de gehele uitrusting voor het 1 e elftal, Toekomst-elf tal en de interregionale jeugd. Bovendien ontvangen we per jaar sponsorgeld met daarnaast nog premies voor: behalen van de Europacup, het Kampioenschap van Nederland, de K.N.V.B.-beker en bij plaatsing voor de UEFA-cup. In verband met de lage opbrengst werd besloten de reclame-contracten met het Reclamebureau Holland en de firma Gosewehr per expiratiedatum op te zeggen. In de toekomst zullen de voorbesprekingen worden gevoerd door het bureau Inter Football. De uiteindelijke beslissing blijft uiteraard voorbe houden aan het bestuur. Misschien zijn u de nieuwe borden van Citroën en Campari opgevallen. De opbrengst van deze reclame is net zo groot als de gehele jaarlijkse opbrengst die we ontvingen van het Reclamebureau Holland voor alle borden op het hoofdveld. Ter vermeerdering van de inkomsten zal worden onderzocht of het mogelijk is, langs het hoofdveld twee borden boven elkaar te plaatsen. Met het bureau De Willigen BV dat voor ons produktgebruiksovereenkom- sten kan afsluiten werd een contract gesloten. Het eerste resultaat was een zeer gunstige opbrengst voor ons. Besloten werd strenger te gaan optreden tegen leden die hun diploma, dat strikt persoonlijk is, aan anderen ten gebruike afstaan. Dit zal eveneens geschieden tegen leden die de van het bestuur ontvangen uitnodigingen, bijvoorbeeld voor K.N.V.B.-bekerwedstrijden of voor wedstrijden die in het Olympisch stadion worden gespeeld, aan andere personen geven. De bestuursleden met hun dames brachten op uitnodiging van het Britse Consulaat-Generaal te Amsterdam en Kapitein en Officieren op 6 maart 1980 een officieel bezoek aan het Engelse oorlogschip H.M.S. 'Ajax'. Als tegenprestatie werd aan de bemanning een aantal uitnodigingen ter beschikking gesteld voor de op 9 maart in het Olympisch stadion te spelen com petitiewedstrijd Ajax- Feyenoord Met Borsumij Sport B.V. (Adidas) en All Weather Sport B.V. (Puma) had het bestuur enige besprekingen om te trachten de gebleken moeilijkheden, ontstaan doordat Simon Tahamata bij beide firma's een schoenencontract had gesloten, op te lossen. Uiteindelijk bleek Adidas bereid zich onder bepaalde voorwaarden terug te trekken, waardoor deze zaak tot een goed einde kon worden gebracht. Met de Amerikaanse firma Stewart Warner werden enige besprekingen gevoerd betreffende de eventuele aanschaffing van een groot elektronisch scorebord. Het ziet er echter op 't ogenblik niet naar uit, gelet op de kosten daarvan, dat het zover zal komen. Ondanks alle ondervonden ellende met het door Stodel Beets geleverde elektronisch scorebord werd na een vrij lange discussie aan hen de opdracht verstrekt om het bestaande scorebord in orde te brengen, zij het onder supervisie van een technicus van Geveke's Technische Industrie. Het bord zal beter worden afgeschermd tegen slechte weersomstandig heden en er komt een moederklok met een aparte leiding naar het scorebord en een schrijfmachine met beeldscherm. Oplevering dient uiterlijk 23 augustus, begin van de competitie, te geschieden. Laten we er maar het beste van hopen. Er is een onderzoek aan de gang om te bezien of het mogelijk is om bij thuiswedstrijden een loterij te houden. In verband met het 80-jarig bestaan werd door Polydor een grammofoon plaat in de handel gebracht onder de naam: '80-jaar Ajax'. Aan de ene kant praat Philip Bloemendal de verschillende historische feiten, waarbij onder andere interviews met onze leden Wim Volkers en Jan de Boer, aan elkaar tot 'De geschiedenis van Ajax'. Aan de andere zijde zijn Ajax-liedjes opgenomen. Ter gelegenheid van ons 80-jarig bestaan werd door de bezoekers van de clubavonden en enige andere leden aan het bestuur een Sony-kleuren-TV voor de bestuurskamer aangeboden. Op verzoek van het bestuur werd mevrouw T. Innemee-ter Scheggert Op een slof en een oude voetbalschoen Speelt Synphonica melodieën van toen Heeft u interesse, kom dan ook eens kijken, Met accordeonmuziek kunnen wij uw kennis verrijken De jeugd heeft de toekomst en doet allerlei Tromperburgerstraat 109b Met muziek maken, maakt men iedereen blij AMSTERDAM Goal Goal Goal Telefoon 449146 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 12