ROCHAS monsieur after shave De taak van deze commissie zal zijn het coördineren van de bestaande richtlijnen tegen geweldpleging en het adviseren omtrent de aanpassing van dezen. Gerealiseerd wordt dat deze commissie slechts coördinerend en advise rend kan optreden. Gewezen wordt op de recentelijke ongeregeldheden in Amsterdam, die zeker in enigerlei relatie staan met de gebeurtenissen op en rond de voetbalvelden. Het Bestuur B.V. heeft dan ook bepaald niet de verwachting te hebben, dat deze commissie nu alles oplost. Aan de andere kant heeft het Bestuur B.V. wel het idee dat het coördineren van de richtlijnen - in die zin, dat ze voor iedereen begrijpelijk en uitvoerbaar zijn - een belangrijke steun kan worden. Mijns inziens wel een heel 'zware' commissie gezien de gegeven taak. Tot slot nog vermelding van de wijziging van artikel 36 van het Reglement Betaald Voetbal, aangenomen in de Algemene Vergadering Betaald Voetbal van 10 mei 1980.De nieuwe tekst luidt: 1Het is verboden bij de totstandkoming en/of wijziging van een arbeids overeenkomst tussen een werkgever en een werknemer in het Betaald Voetbal gebruik te maken van de diensten van een natuurlijke- en/of rechtspersoon, die geheel dan wel gedeeltelijk, beroepsmatig aktivi- teiten op dit specifieke terrein pleegt te ontwikkelen. 2. Het in lid 1 van dit artikel omschreven verbod geldt niet ten aanzien van de door de overheid erkende vakorganisaties daartoe bij het bestuur aangemelde en als zodanig door het bestuur erkende personen, alsmede ten aanzien van natuurlijke- en/of rechts-persoon aan wie het bij of krachtens de Wet is toegestaan op dit terrein werkzaam te zijn. 3. Het bestuur draagt er zorg voor, dat een aan hem door de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal gerichte, met redenen omklede schrif telijke mededeling, inhoudende het vermoeden van overtreding van het bepaalde in lid 1 van dit artikel, onverwijld aan de Tuchtcommissie, bedoeld in artikel 4 van het reglement Tuchtrechtspraak Betaald Voetbal, ter behandeling en afdoening wordt voorgelegd. 4. Indien het een overgang naar een niet-Nederlandse voetbal organisatie betreft, weigert, bij overtreding van het bepaalde in 1 van dit artikel, het bestuur een verklaring van speelgerechtigheid als bedoeld in artikel 12 van de FIFA-regulations van de betrokken speler af te geven aan de nationale bond van de nieuwe voetbalorganisatie. Op de valreep kan nog worden opgenomen, dat op het congres in Rome de heer W. A. G. M. Meuleman, die in de najaarsvergadering zal aftreden als voorzitter van de K.N.V.B., door het Bondsbestuur kandidaat gesteld voor een functie in het bestuur van de F.I.F.A., niet werd gekozen. Hetzelfde lot onderging onze ere-voorzitter, tevens vice-voorzitter van de sectie Betaald Voetbal, de heer J. van Praag, die kandidaat was gesteld voor een functie in het U.E.F.A.-bestuur. Het zou beter zijn geweest als de vorengenoemde heren wel waren gekozen, want dan hadden ze de belangen van het Nederlandse voetbal in de twee bestuurscolleges kunnen behartigen. Tot zover het nieuws uit de sectie betaald voetbal. In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de hieronder vermelde leden. Leden van Verdienste: H. F. Anderiesen en H. H. Blomvliet. Werkende leden: J. Donk, Th. J. Muller, C. Post, W. Schuurman en H. de Vos. Ondersteunende leden: Th. W. van Doesburg, F. B. Duran, J. Hessels, M. Smeer en H. J. Snijders. Zaterdagmorgen 10 november 1979 werden in de bestuurskamer de eden, de meeste vergezeld door hun echtgenotes, gehuldigd die, in het kalenderjaar 1979, 40, 50 of 60 jaar lid van de vereniging waren. Het betrof de leden: 40 jaar lid: F. H. J. van Douwe, W. Gunzel, G. J. Looyen en H. Sacksioni. 50 jaar lid: J. Bonneveld, J. Donk en J. van Praag. 30 jaar lid: W. J. Ingenbleek en J. Smit. De heren Gunzel en Looyen hadden bericht van verhindering gezonden. Onder het overhandigen of het opspelden van hun onderscheiding had voorzitter Harmsen voor elk een persoonlijk woord. Na het officiële gedeelte bleef het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen. In de loop van het kalenderjaar 1980 zal het voor onderstaande leden 25, 40,50,60 of 70 jaar geleden zijn dat ze bij Ajax als lid werden aangenomen. Het zijn de leden: 25 jaar lid: C. Post. 40 jaar lid: A. W. van Dijk, A. G. H. van Genderen en A. Kraan. 50 jaar lid: H. C. N. Brockmann, T. Sauveur en W. F. Schoevaart. 60 jaar lid: J. Jutte en J. L. Melchers. 70 jaar lid: G. H. Ziegeler. De vorenstaande leden met hun echtgenotes zullen door het bestuur - gewoonte getrouw - op een zaterdagmorgen in het najaar van 1980 worden uitgenodigd in de bestuurskamer aanwezig te willen zijn, om tijdens een gezellig samenzijn, hun onderscheiding in ontvangst te komen nemen. Het comité van de 'Bordjesclub' bestaande uit de werkende leden: W. F. Volkers (voorzitter), W. F. C. Bruijnesteijn (penningsmeester), J. de Boer Sr., G. Fischer en M. J. W. Middendorp zond aan de leden, die 25 jaar of langer lid van de vereniging waren een circulaire waarin ze werden uitgenodigd dinsdag 25 maart 1980 omstreeks 17.30 uur aanwezig te willen zijn in het restaurant van de Edenhal aan de Kruislaan/Middenweg, waar de 35ste reünie van de Bordjesclub zou worden gehouden. Het werd een zeer geslaagd feest van de 'oude knarren', zoals uit de verschillende foto's bleek. Tot het volgende jaar maar weer.' Rest mij nog te vermelden dat de aanwezigen van voorzitter Harmsen een exemplaar van de grammofoonplaat '80 jaar Ajax' aangeboden kregen en dat het Comité, ondanks enkele binnengekomen verzoeken, had besloten van de jaarlijkse reünie van de 'Oude Garde' geen avond-met-dames te maken. Werkende leden Aantal op 1 juli 1980:268 (w.o. 10 ere-leden en 12 leden van verdienste). Van de 268 werkende leden zijn er 140 meer dan 25 jaar lid; de heer G. H. Ziegeler het langst namelijk sinds 15 december 1910. Buitengewone leden Aantal op 1 juli 1980: 32 (w.o. 30 contractspelers). Ondersteunende leden Juniores A. Aantal op 1 juli 1980: 1207. Aantal op 1 juli 1980: 30. ROCH AS-PARIS Importeur: IT I.E.O.-Amsterdam 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 10