MEUBEL AFSLAG Notities uit de Notulen van de buitengewone vergadering van de Ledenraad d.d. 29 mei j.l. uitstekende tegenstander, waarbij wij met de eindstand van 0-0 niet ontevreden mochten zijn. De derde wedstrijd tegen Stoke City was een goede, pittige partij. Wel kwamen wij met 1 -0 achter, maar vlak na de rust scoorde Philip uit den Boogaard 1 -1 en na veel spanning bleef het daarbij. Aldus bleef ons team in de running voor de finale. Helaas tegen Haarlem, op dat moment onderaan zonder punten, gingen we finaal onderuit. Wel was de eerste kans voor ons, maar helaas werd deze gemist en daarna was alles Haarlem wat de klok sloeg. Een 3-0 nederlaag was het resultaat. Wederom dus een wedstrijd om de 3e of 4e plaats, nu tegen Middlesbrough. Het werd een goede 'pot', onder het belangstel lend oog van onze voorzitter Harmsen en vice-voorzitter van Eyden. Na 2 x 30 minuten was de score 1-1. Gaby Martinez scoorde na 5 minuten 1 -0, maar na rust maakten de Engelsen terecht gelijk (1-1). Penalties! Nu een stuk beter dan in Deventer, mede omdat onze nieuwe goalie Paul v. 't Wout twee penalties van de Engelsen stopte. Rik v.d. Boog, Hans Bergsma, Bob de Klerk en Philip uit den Boogaard scoorden. Dus een 3e prijs. Ook ditmaal hulde aan ons jonge team, alsook aan trainer René van Eek en verzorger Arie de Jong. De volgende spelers deden aan beide tournooien mee: Dick Trock, Rik v.d. Boog, Gaby Martinez, Ron Steinkühler, Siegfried Roosblad, Hans Bergsma, Nico Berentsen, Frank Jans sen, Peter Verheyen, Bert Rohde, Rudi Mulders, Bob de Klerk, Jan Tolhuizen, Jan Weggelaar, Paul van Eijk, Philip uit den Boogaard, Leo Willems en Paul v. 't Wout. Een seizoen is weer ten einde en wederom één met een afscheid. Rik v.d. Boog, Gaby Martinez en Hans Bergsma gaan ons verlaten. Alle drie meer dan 8 jaar lid. Volgens de regels Betaald Voetbal AJAX te licht bevonden. Dat is echter geen schande, daar zij het wellicht met hun capaciteiten ergens anders wel zullen redden. Jongens, het ga jullie goed. Bedankt voor wat je voor Ajax hebt gedaan. Van de Juniores tot Jong Ajax. Nog een afscheid. Ondergetekende stopt. Niet zo belangrijk. Daarom maken wij daar geen drama van. Door steeds drukker wordende zakelijke omstandigheden is het mij onmogelijk dit verder met de functie als begeleider te combineren. Jammer, maar werk gaat nu eenmaal voor het meisje! Het waren na mijn bestuursperiode drie prettige seizoenen met als hoogtepunten de jaarlijkse tournooien. Ik zal dit missen, die band met onze zusterverenigingen. Gelukkig staat ons eigen tournooi dicht voor de deur. Als lid van de tournooi-commissie dus toch nog niet helemaal weg! A. Kraan Zal het van andere zijde André zeker niet ontbreken aan bewijzen van dank en hulde voor zijn voortreffelijk werk jegens Jong-Ajax, wij van de redactie zullen een trouwe medewerker aan ons clubblad missen. Helaas! André mede namens de mede-redac teuren hartelijk dank voor hetgeen je voor ons AJAX-NIEUWS deed. En mocht je zin hebben nogeens voor het een of ander de pen te grijpen, natuurlijk... van harte welkom! De vergadering was met het volgende telegram bijeengeroepen: 'Enig punt van de Agenda: bespreking vacature penningmeester' Nadat voorzitter Harmsen de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, mededeling had gedaan van het aantal aanwezige leden (21) alsmede de namen genoemd van hen, die verhinderd waren, vertelde de Ajax-praeses dat de leden Fischer, Kraan en Middendorp een uitvoerig gesprek hadden gehad met een kandidaat voor de vacature van penningmeester en deze persoon zaterdag j.l. (24 mei) aan het bestuur hadden voorgesteld. (Noot van de Redactie: de huidige beheerder van de Ajax-pennin- gen, de heer Brandsteder heeft immers reeds op de jaarvergade ring van de Ledenraad op 28 augustus 1979 medegedeeld zijn in 1980 aflopende ambtsperiode niet te willen verlengen omdat hij de functie niet langer kan verenigen met zijn zakelijke werkzaamhe den). Er zou, aldus de heer Harmsen, misschien nog sprake kunnen zijn van bepaalde haken-en-ogen omdat de kandidaat wel een vurig Ajax-supporter is, maar geen lid van onze club. In verband hiermede is deze vergadering uitgeschreven, opdat vóór aanvang van de vakanties nog een beslissing kan worden genomen. Hij zal in de loop van de avond nog het een en ander omtrent de kandidaat mededelen, maar wil nu eerst het woord geven aan de heer Fischer. De heer Fischer herinnert aan een eerder bekend gemaakt feit aangaande contact met een accountant te Amstelveen, meer dan 40 jaar ondersteunend lid van Ajax, maar deze mocht op medisch advies de functie niet aanvaarden. Verder is er in oktober/novem ber nog gesproken met iemand, maar dit leverde geen resultaat op. De huidige kandidaat, de heer L. Bartels, is een zakelijke kennis van de heer Middendorp. De heren Kraan, Middendorp en hijzelf hebben ten huize van de heer Bartels een zeer prettig gesprek gehad, na afloop waarvan alle drie een positieve indruk van deze self-made man hadden gekregen. Dat gaf aanleiding hem aan het bestuur voor te stellen, hetgeen dus zaterdag j.l. is gebeurd. Ook het bestuur kreeg een gunstige indruk, hetgeen er toe leidde deze vergadering telegrafisch bijeen te roepen, zodat voor de aanvang VRIJHEIDSLAAN 5, AMSTERDAM TELEFOON 020-446769 Op vertoon van deze advertentie 10% extra korting op alle meubelen voor AJAX-leden 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 9