Met leedwezen namen wij kennis van het overlijden van Mevrouw LIEN PATERNOTTE-v. RIETSCHOTE echtgenote van onze clubgenoot de Heer P. J. Paternotte. Wij betuigen, mede namens vele bekenden Piet en verdere familie onze deelneming. Moge Lien in Vrede rusten. Aankomst in Parijs 2 uur. Met de Metro naar Montparnasse. Op het station in het restaurant iets gegeten en gedronken. Om 17.15 uur vertrokken wij per trein naar Angers. We hadden een voorspoedige reis met een wat rustiger groep (vermoeidheid?). In Angers een hartelijk ontvangst door vertegenwoordigers van de organiserende vereniging en toen per bus naar La Pommeraye. Daar aangekomen werden we wederom allervriendelijkst ontvan gen en kregen een glaasje aangeboden. Na het bezichtigen van onze bungalows (voortreffelijk) werd de maaltijd genuttigd, die uitstekend verzorgd was. Toen nog even naar het veld kijken en daarna de jongens in bed gesmeten. 's Avonds met de heren de Groot en Bijvank een glaasje genuttigd in de bar met diverse officials van de plaatselijke club. Óm 12 uur in bed na deze eerste goed verlopen dag. De eerste dag van ons verblijf in La Pommeraye begon al goed: stralend weer met weinig wind. Na het ontbijt werd er een programmaatje door dhr. de Groot samengesteld voor de verdere dag. Een lichte training van 11/2 uur en daarna veel rusten en voorbereiden op de wedstrijd die pas om 21.15 uur gespeeld zou worden. Na de lunch was er voor de heren begeleiders een receptie in het hoofdgebouw, waarbij over en weer door de organisatie en de deelnemende club's cadeau's werden uitgewisseld (natuurlijk onder het genot van een drankje) en waarbij de voortreffelijke speech van de heer Bijvank opviel, die namens Ajax het woord voerde. 's Avonds om 20.30 uur was er voor de ploegen een openingsce remonie die eigenlijk midden in onze voorbereiding viel, maar een zeer vlot verloop heeft gehad. En toen de wedstrijd! Ajax - Angers was een partij, die van het begin af aan door Ajax werd gedicteerd. Een hoog tempo en voortreffelijke combinaties die bij het publiek veel applaus oogstten. Na een schitterende actie van Vanenburg werd het 1 -0 en niets leek Ajax van een overwin ning af te houden. Er werden 4 a 5 kansen gecreëerd maar niet benut. En zoals zo vaak gebeurt, werd er door de tegenstanders, na een vrije trap wél gescoord. Een beetje fortuinlijk en zeker niet verdiend. Na de wedstrijd het nemen van 5 strafschoppen - wat door ons werd verloren - waarbij de scheidsrechter een hoofdrol vervulde, door een strafschop te laten overnemen die volkomen correct door Rudge werd gestopt. Jammer maar niets aan te doen. Even was er een lichte teleurstelling na afloop in de kleedkamer, maar door een zeer positieve houding van onze aanvoerder Teuben, was dit leed gauw geleden en werd de blik al weer gericht op morgen. Na het nuttigen van een drankje (fris) werd er welterusten gezegd en kwam er een einde aan deze voortreffelijk geslaagde eerste dag. De tweede tournooidag begon net als de eerste met prachtig weer. Er werd weer een programma afgewerkt van opstaan, ontbijt, trainen en voorbereiden op de zo belangrijke wedstrijd tegen La Louvrière die om 13.30 uur zou plaatsvinden. Er moest gewonnen worden met minimaal 2 doelpunten verschil om in de halve finale te kunnen komen. De jongens van Ajax waren erg goed gemotiveerd wat tot uiting kwam in een furieuze start. Binnen de minuut stonden wij met 1 -0 voor en werd de tegenstander met de rug tegen de muur gezet. Maar zoals ook in de voorgaande wedstrijd werd scoren daarna vergeten. Ook wel wat pech want schoten tegen paal of lat waren in dit tournooi voor ons de gewoonste zaak van de wereld. De tegenstander scoorde wel, en dat gebeurde via een schitterend genomen vrije trap die, evenwel door de arbiter aangegeven dat hij in 'tweeën' moest, en in één keer ingeschoten werd. Protesteren hielp niet; 1-1 dus. Na deze gelijkmaker werd er door beide partijen erg aanvallend gespeeld wat resulteerde in een prachtige wedstrijd om te zien, maar gescoord werd er niet meer. Door dit resultaat werd Ajax 2e in z'n poule en moest er verder gestreden worden om de 5e, 6e en 7e plaats. Een beetje teleurstellend, maar wel aan ons zelf te wijten. De tweede wedstrijd van die dag werd 's avonds om 7 uur gespeeld tegen Servette. Wederom een goede wedstrijd van de Ajax-boys, via prachtige combinaties afgewisseld met schitteren de solo's werd de tegenstander overklast. Van de kansen werden er slechts 2 benut zodat de tegenstander hier goed mee weg kwam. Het publiek reageerde erg positief op deze voetbaldemonstratie door ons na afloop een staande ovatie te geven. De schoonheids prijs was voor ons, volgens publiek en officials. Maar je wint er geen toernooi mee. 's Avonds hadden de jongens en begeleiders een paar uurtjes vrij en werd een feestavond bezocht. Erg gezellig was dat, er werd alleen wat weinig gedronken vond ik. Maar dhr de Groot compenseerde dat met luid gezang over Ajax en zo. Diverse liedjes in verschillende talen werden door hem gezongen, alléén of in duet met de heer Bijvank, die overigens in deze dagen als een waardig ambassadeur van Ajax optrad door het bezoeken van receptie's e.d. en daar steeds weer opgewekt naar toe ging en nóg opgewekter van terugkeerde. Weer een erg goed geslaagde dag. De derde dag (het wordt afgezaagd) begon wederom met mooi weer. Na het ontbijt werd er een wandeling gemaakt door het dorp. Toen we terug waren werd er begonnen met de voorbereiding van de aankomende wedstrijd die om 1 uur gespeeld zou worden tegen het distrcts-selectieteam Maine en Loire. Om er maar meteen mee te beginnen; Ajax overspeelde deze tegenstander volkomen met zeer attractief voetbal. Vanaf de eerste tot de laatste minuut werd er in een hoog tempo gespeeld en op elke bal gejaagd. De eindstand van 6-0 was zeker niet geflatteerd. Bij de prijsuitreiking werd de enigzins teleurstellende 5e plaats voldoende gecompenseerd door diverse andere prijzen. G. Vanenburg werd uitgeroepen tot de beste speler van het tournooi en ook kreeg hij de prijs als topscorer (5 doelpunten). De Ajaxploeg werd uitgeroepen tot de best aanvallende ploeg en als extra kregen de meegekomen supporters de prijs voor de beste supportersschare van het toernooi. Bij deze willen wij de ouders e.a. bedanken voor hun geweldige steun bij de wedstrijden en voor de gezellige uurtjes op het voetbalveld en op het terras. Vóór de finale-wedstrijd werd er een demonstratie gegeven in tennis-voetbal door een aantal oudspelers van Nantes en enige juniores van ons aangevuld met dhr. de Groot, die vooral opviel door een virtuose balbehandeling en enige enorme buitelingen. Een waar feest! De laatste dag. Na een hartelijk afscheid van onze gastheren en gastvrouwen werd er 's morgens om 7.30 uur gestart voor de terugreis, die geheel verliep in een zeer ontspannen sfeer.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 14