SENIORES-OVERZICHT JANSEN SCHILDERS BV van de vakanties nog een beslissing aangaande de kandidatuur kan worden genomen en daarmede niet te wachten tot augustus. Hij heeft intussen nogmaals en nadrukkelijk aan de heer Brand- steder gevraagd of deze bij zijn besluit, zich niet herkiesbaar te stellen blijft en dat heeft de heer B. bevestigd. (Deze herhaalt deze bevestiging nogeens met nadruk) Tot slot de heer Fischer: 'De heer Middendorp kent de heer Bartels al langer en dus ook beter'. Voor de goede orde: met de heer Bartels is afgesproken dat hij deze avond beschikbaar zal houden voor een eventuele kennis making met de heren van de Ledenraad. Hierna vond een zeer uitvoerige gedachtenwisseling plaats. Het was voor het eerst dat een kandidaat buiten de vereniging was benaderd, nadat - en dit liet de voorzitter tijdens de gesprekken duidelijk naar voren komen - eindeloos door het bestuur naar een geschikte opvolger van de heer Brandsteder is gezocht, doch zonder succes. Naar aanleiding van een opmerking van de heer de Jongh waarin deze zijn spijt tot uitdrukking brengt dat geen geschikte kandidaat uit de leden naar voren is gekomen, zegt de heer Brandsteder dat het niet gaat om het niet willen en acceptabel zijn, maar om het probleem voldoende tijd te kunnen vrijmaken teneinde de functie te kunnen vervullen. Voorzitter Harmsen zegt dan in de afgelopen dagen niet te hebben stilgezeten wat betreft de nodige informaties aangaande de kandidaat, waarvan hij dan nu uitvoerig mededeling doet. Het bestuur gaat accoord met een kandidaat-stelling van de heer Bartels. Daarvóór had de heer Middendorp de vergadering ook nog verder ingelicht omtrent zijn verbindingen met de heer B. De Ajax-president vraagt dan of de leden akkoord gaan met het aannemen van de heer Bartels als werkend lid en diens kandi daatstelling voor penningmeester. Secretaris Westrik verduidelijkt dit verder door er op te wijzen dat de leden van het bestuur ten minste drie jaar werkend lid moeten zijn. In buitengewone gevallen, kan met machtiging van de ledenraad van deze termijn worden afgeweken. Dit geldt ook t.a.v. het werkend lidmaatschap. Hij vraagt of de Ledenraad deze machtiging verleent. Dat gebeurt hierna met algemene stemmen. De inmiddels ter vergadering gearriveerde heer Bartels wordt hierna door de voorzitter ontvangen. Deze doet de heer B. mededeling van het zojuist genomen besluit van de Ledenraad. Hierna stelt hij de aanwezigen aan de heer Bartels voor. door Wim Heisterkamp en Wim Schoevaart In ons laatste overzicht van dit jaar kunnen we betrekkelijk kort zijn. Uw hoofdredacteur verzorgde in zijn kroniek de vorige keer het restant van de competitie en ons rest dus nog slechts de vermelding van eindstanden. Toch moeten we nog een paar zaken vermelden. Allereerst de mededeling dat Teun Bogaard en leider Ton Alleman door ziekte enige tijd in het ziekenhuis hebben moeten doorbrengen, maar we weten nu, dat alles weer de goede kant op gaat en hopelijk zijn beiden er bij de start van 't nieuwe seizoen weer voor 100% bij. Wie er niet meer bij zal zijn is onze trainer Bennie Muller. Deze kon 1103AV Amsterdam Gerenstein 514 Telefoon 907745/990513 de taak als trainer niet meer combineren met zijn werk in de zaak en gaf te kennen te willen stoppen. Vanaf deze plaats willen wij hem nog bedanken voor 't vele werk dat hij voor de Ajax-seniores heeft gedaan. Zijn werk zal worden overgenomen door J. Gieltjes, een jonge ambitieuze trainer, oud speler van De Spartaan. Wij wensen hem veel succes en gezien het spelerspotentieel, dat in de breedte beslist sterker is geworden, zullen wij er wat het nieuwe seizoen betreft, 't beste van hopen De jaarlijkse trip met Pinksteren voor Ajax 3 was ditmaal weer georganiseerd naar Parijs. Eurosportring had een tournooi uitge zocht in Vaires, een plaatsje even buiten de Franse hoofdstad. Op de eerste dag moest Ajax aantreden tegen de gastheren. Hoewel Ajax niet al te best speelde, kreeg het toch de meeste kansen, maar deels door falen, deels door arbitrale vergissingen bleef de stand aanvankelijk 0-0. Toen de Fransen in de tweede helft lieten zien wat kansen benutten was, werd het uiteindelijk 2-0 voor Vaires. In de andere wedstrijd speelde het Bussumse SDO tegen Fontainebleau, een ploeg die in de Franse competitie op één punt na de tweede divisie miste. De Fransen wonnen met 6-0. Van de geplande finale-wedstrijd Ajax-Fontainebleau, kwam dus niets terecht. Ajax speelde de 'kleine-finale' tegen SDO en won regelmatig met 3-0. Vermeldenswaard is het prachtige doelpunt van John van Helvert, een streep van 25 a 30 meter. De Franse finale tussen Fontainebleau en Vaires eindigde nu in een 9-0 overwinning voor Fontainebleau, een ploeg die veel te sterk was voor alle andere ploegen. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 10