De Don's I haarverzorgers de Rotterdammers in de degradatie-zone; nog één puntje had den ze nodig om 'safe' te zijn. Wel, onze tegenstanders riepen in de tweemaal 45 minuten het grote vraagteken op: hoe is het mogelijk dat zo'n uitstekend spelend team in de laatste twee wedstrijden moet knokken voor lijfsbehoud in de Eredivisie. Of was AJAX zo slecht... Slecht? De geblesseerden, die we eerder noemden (Jensen, Meutstege, Ling, Bonsink) waren er nog steeds niet bij. Opnieuw dus voor onze technische leiding: passen en meten en mogen we dan op grond daarvan ook eens zeggen dat gelet hierop de resultaten zeker nog respect afdwingen. Al konden we ook tegen Sparta niet betwisten, dat het ons op bepaalde momenten niet tégen zat. Het begin was veelbelovend; binnen een minuut schoot Simon Tahamata onhoudbaar voor Pim Doesburg in (1 -0). En zo is het- om kort te gaan - tot het einde toe gebleven, met de aantekening dat Piet Schrijvers vóór de rust een paar maal op miraculeuze wijze redde. Jeugdspeler Wim Kieft had het natuurlijk erg zwaar, maar we dachten dat zijn activiteiten niettemin een woord van goedkeuring kunnen wegdragen. Hebben wij wel eens kritiek in de Kroniek geuit, ten aanzien van de arbitrage, dan zouden we thans 'ref' Weerink een compliment willen toemeten voor zijn leiding. Het was overigens een zeer faire wedstrijd, waarin, zoals een Spartaan ons toefluisterde:Sparta tegen Ajax altijd goed is, omdat je dan echt kunt voetballen... Maar om nog even op de stand van zaken dd. 4 Mei 1980 terug te komen: AZ '67 liet er tegen PEC-Zwolle (ook degradatiezorgen) geen gras over groeien: 5-0!! Dus 11 mei moet de beslissing brengen wat het landskampioen schap aangaat: NEC-AZ '67 en Excelsior Ajax! Wie en wat zal het worden.... Tussen twee haakjes: ondanks de nederlaag is Sparta gisteren toch veilig gekomen door de resultaten van de concurrentie resp. een beter doelgemiddelde. Waarmede wij de Rotterdammers gelukwensen. We zagen Jong-Ajax tegen Jong-Sparta aan de Middenweg met 3-1 tenonder gaan. Een wedstrijd, waar we echt niet 'kapot' van waren, of het zou moeten zijn naar aanleiding van het door de Ajacieden vertoonde spel. Bar slecht. Liep de tegenstander nu ook niet over van techniek, de Spartanen toonden tenminste inzet, er werd gewerkt... en vergeleken daarbij, was het bij ons maar een 'lauwe hap'. Was niet doelman Peter Jager zo voortreffelijk op dreef geweest, de score had ten aanzien van Ajax zeker niet het dragelijk karakter van nü gedragen. Ook Jan Weggelaar was als Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 4 een 'oase' in deze dorre voetbal-woestijn, alsmede A-Junior (ingevallen) Frank Rijkaard. Wim Kieft ook tot de beteren beho rend redde de Ajax-eer. Aan het aantal Jeugd-Kampioenen kan nog worden toegevoegd de Selectie van de Juniores A 1. Onze complimenten zowel aan spelers, leider Boerkoel, de trainers en verder de gehele 'cast' die er ook bij hoorde. Met de kampioen in de andere afdeling DCG gaat nu (in een uit en thuiswedstrijd) beslist worden, wie van de twee op 31 mei/1 juni a.s. mag gaan strijden om de Landstitel. Veel succes! Overigens in de Seniores-Sector is de klap gevallen: AJAX 3 zal moeten trachten het volgende seizoen zijn plaats in de reserve eerste klasse te heroveren. Het zat in het algemeen bij de Seniores de afgelopen competitie niet zo best (Ajax 4 en Ajax 5 ook in de lagere regionen) maar zij wisten zich toch nog in hun omgeving te handhaven. Dit was niet voor Ajax 3 weggelegd. Maar, zoals Wim Schoevaart ons vertelde, worden nu reeds de plannen gesmeed voor terugkeer naar het verloren terrein... Onze beste wensen alvast daarvoor! Melden we nog als laatste uitslagen: AJAX 3-DCG 2 2-2. Door dit resultaat degradeerde ook DCG en redde EDO 2 het. RKAVIC 2-Ajax 4 0-2 en Stormvogels 3-Ajax 5 2-1. De laatste partij van ons Derde in deze competitie was tegen Zeeburg ia 2(1-1) terwijl het Vierde tegen Vriendenschaar 2 in Culemborg via een gelijk spel (2-2) zich definitief veilig stelde. AJAX 5 tenslotte, tegen de Volewijckers 2 werd een 2-1 zege voor de onzen, beide doelpunten gescoord door ROLF GROOTEN- BOER. Dat zat dus goed. Héél goed zelfs. Zo, we gaan er een streep onderzetten. De uitgave van deze editie is door omstandigheden toch al vertraagd; er is de laatste weken, speciaal wat de A-Selectie betreft ook zoveel gepas seerd. We hadden nog een uittreksel aangaande de notulen van de laatste ledenraadvergadering willen opnemen alsmede het ge bruikelijke 'Presidentieel' van de voorzitter. Maar óók door het grote aantal voetbalgebeurtenissen, de - qua organisatie - alweer doende zijnde voorbereidingen voor het nieuwe seizoen e.d., maakten het beide bestuursleden onmogelijk hun bijdragen voor dit nummer tijdig op de redactie-tafel te brengen. We sluiten dus. Voorlopig. Hopen de eerste helft van juli weer te verschijnen met gegevens en verdere informatie voor het nieuwe verenigingsjaar. U allen alvast een prettige vakantie toegewenst en vooral... behouden thuiskomst. Mart. J. W. Middendorp Naschrift Zondag 11 mei... vandaag eindigt de competitie-Eredivisie sei zoen 1979/1980, een wel zeer spannende competitie omdat pas op deze allerlaatste dag bekend zal worden wié kampioen van Nederland gaat wordenAJAX of AZ'67.wie er gaan degraderen. En hoewel - zoals eerder betoogd - we door allerlei omstandighe den wat laat zijn met het verschijnen van ons clubblad, kunnen we er niét onderuit toch ook nog het resultaat van heden mee-te- nemen. AJAX of AZ'67.In ieder geval maken deze twee clubs, gezien hun scorings-resultaten wel de meeste aanspraak op de titel, maar als gevraagd wordt: wie is de échte kampioen van Nederland..., is een antwoord moeilijk. Zeker, het ging zo goed met Ajax... op een gegeven moment zes punten voor op nummer twee, doch ons team liet het vervolgens enkele malen lelijk liggen. Ook de club van Kees Kist faalde op belangrijke momenten..., op ogenblikken,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 4