J. STROOBER SIGARENMAGAZIJN aangaat, werd ons van verschillende kanten de vraag gesteld, waarom daarin geen bijdrage voor kwam van de V.V.O.N., de Vereniging van Voetbaloefenmeesters in Nederland. We kunnen hierop antwoorden, dat de V.V.O.N. we! werd uitgenodigd een schriftuur, als welke de anderen spontaan inzonden, te leveren. Toen wij niets hoorden, hebben wij ons telefonisch met de V.V.O.N. in verbinding gesteld bij welke gelegenheid het gesprek met de heer J. v. d. Leek, de secretaris-generaal van bovengenoemde organisatie, van dien aard was, dat wij van een V.V.O.N.-bijdrage hebben moeten afzien. De heer v. d. Leek deelde ons n.l. mede het helemaal niet eens te zijn met het beleid van Ajax inzake een train er-affaire Brom en op grond daarvan slechts in negatieve bewoordingen jegens Ajax zou willen schrijven. We hebben toen de heer v. d. Leek medegedeeld, daar natuurlijk allerminst behoefte aan te hebben, zo ook niet aan een voortzetting van het gesprek. Wij willen hier nog aan toevoegen dat de betreffende zaak door ons Bestuur op de meest reeële wijze werd behandeld, waarbij van de zijde van hen die de belangen van genoemde oefenmee- ster behartigden, woorden van lof jegens het Ajax-bestuur werden geuit. Uiteraard is dit alles bij de V.V.O.N. bekend. Daarom nemen wij maar aan dat de reactie van de heer v. d. Leek slechts van persoonlijke aard is. Dit seizoen geen kampioenen bij de Seniores. Integendeel, er zijn in deze sector van Ajax zelfs grote zorgen. Ten aanzien van Ajax 3 en Ajax 4 dreigt het degradatie-spook. Enfin, leest u maar eens wat daaromtrent door Wim Schoevaarten Wim Heisterkamp uit de doeken wordt gedaan. Wat de Juniores aangaat is er meer succes, zie bij de Jeugd. Als u in het Jeugdhonk eens een blik op de daar hangende prijzen kast werpt, zult u constateren dat de daarin aanwezige trofeeën blinken dat het een lust is. Zulks is te danken aan Toon van Genderen die, bijgestaan door charmante vrouwelijke assistentie, de spullen heeft schoonge maakt en opgepoetst. Hulde! We zouden hier de naam JAN EVERSE eens willen vermelden. Jan is al enige tijd, wat de voetballerij betreft, uit de roulatie en het ziet er momenteel niet naar uit, dat hij zijn oude plaats weer zal gaan innemen. Wat het top-voetbal aangaat, zo vertelde hij ons, is het waarschijn lijk afgelopen. De enkel is, aldus het medisch commentaar, versleten en dat een operatie verbetering zou kunnen brengen, die kans is zéér gering. Jan heeft daar dan ook van afgezien. Bovendien is zijn knie ook nog niet 100%. Dat, na het bekend worden van een en ander, Jan geen prettige Haarlemmerweg 25, AMSTERDAM Tel. 020-842281 (na 18.00 uur 02990-27159) Voorverkoop AJAX en Olympisch Stadion Inleveringsadres van Lotto, Toto en Supertrio tijd gehad heeft, is te begrijpen. Maar daar is hij gelukkig nu wat overheen en blikt verder... Jan, vanaf deze plaats, hou je goed, sterkte en bedenk: komt tijd, komt raad! Verder gaande met de voetballerij, in de eerste plaats onze A-Selectie: de eerste halve-finale wedstrijd om de KNVB-beker (opnieuw tegen PSV én weer in Eindhoven) bracht ons een 1-2 overwinning. Geen grootse wedstrijd waarin pas na de rust werd gescoord, het eerst door de gastheren. Maar Ajax kwam langzij door een 'beauty' van Martin van Geel waarop Jan van Beveren geen schijn van kans had. Later blunderde deze doelman toen hij een schot van Frank Arnesen door zijn benen liet glippen, waardoor Ajax aan het langste eind trok. Komen we aan AJAX-M. V.V... No. 1 op de ranglijst tegen nummer 11, met de Maastrichtenaren in degradatie-zorgen. Nu, die waren na afloop voorbij, want wat Ajax betreft, het werd een drama, een afgang 'uit een boekje' zou je kunnen zeggen, om het ongekende dieptepunt van onze ploeg duidelijk te karakteriseren...: uitslag 3-6! En dat aan de vooravond van de return tegen Nottingham Forrest, in de halve-finale rond Europa Cup 1. Slechts kon gehoopt worden dat de uitspraak: een slechte Generale... enz. maar die woorden kwamen dan ook wel van de grootste optimisten. En... ze hebben gelijk gekregen. Vooral naar wat ons elftal in de tweede helft van de 'topper' het barstensvolle Olympisch Stadion voorschotelde, mag gezegd worden dat Ajax zich volkomen rehabiliteerde van de 'black-out' tegen M.V.V. In die tweede periode scoorde Lerby zeer fraai 1-0 en waren we daarna, gezien onze veldmeerderheid, dicht bij een vergroting van de score. Corner-na-corner op het Engelse doel, bracht de Britten vaak in grote paniek... een man als 'idool' Trevor Francis of een Garry Birtles kwamen er niet meer aan te pas... Het kan gezegd worden dat het in deze phase van de wedstrijd doelman Peter Shilton is geweest, die zijn ploeg naar de finale deed overgaan. Ja, want zo was het: Ajax slaagde er niet in van die 1-0 een 2-0 te maken en daarmede in ieder geval er een verlenging uit te halen, met nog alle kansen... Maar het team was met ere gegaan. Onze hulde. En dat het publiek daar óók zo over dacht bleek wel toen onze jongens het veld verlieten, en de kreet: AJAX... AJAX... AJAX... hen begeleidde als een uiting van waardering. Tenslotte mag niet onvermeld blijven dat vóór de aanvang meerdere telegrafische aanmoedigingen werden binnen ge bracht o.a. van de Ajax Supportersvereniging 'De Ajacied' te Lunteren, alsook van de: Molukse vrienden, welke laatsten seinden: 'Ajax you are the best team - simon, we love you - god bless you'. Allemaal hartelijk dank! Wat te zeggen van: FC den Haag - Ajax ...1-0! na de 'explosie' van enkele dagen eerder tegen Nottingham Forrest. In het Zuiderpark een aan beide kanten kleurloze wedstrijd, waarbij echter voor de thuisclub er niets meer te verliezen (degradatie) en niets meer te winnen (deelname UEFA-Cup, volgend seizoen) was. 'Free-wheeling' de competitie uit. Bij ons lag dat echter anders; met name was daar de kans op het Landskampioen schap en met de 'asem' van AZ'67 in onze nek, had verwacht mogen worden dat er daarom een dienovereenkomstige inzet zou zijn, temeer omdat, zoals eerder gezegd de mannen uit de Residentie zonder interesse in het veld kwamen. Maar dat bleek bij kampioenscandidaat AJAX in niet mindere mate het geval te zijn. En we verloren... een volkómen ongevaarlijke bal kwam toch nog achter Piet Schrijvers... 1-0! Op zaterdagavond 26 april 1980! 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 2