Kroniek 1 ajax-nieuws 1 ff Maandblad ff ff Redactie 'AJAX betaalt de tol voor 'Engelse weken' lazen wij ergens in de Pers na de nederlaag in Kerkrade (2-1tegen Roda J. C. Intussen kan wel gesproken worden van 'MAANDEN' in plaats van weken, want het af te werken programma van april verschilt maar weinig van dat van maart j.l. d.w.z. twee speeldagen per week: zondag en woensdag. Natuurlijk, dat krijg je als je op alle fronten (Europa Cup, KNVB-Beker en Competitie) in 'the running' blijft. Een slijtageslag... Die óók Engelsen zou zijn opgebroken, ondanks dat, zoals bekend, het professionalisme daar professioneler is dan bij ons. Denken we maar eens aan Leeds United, enkele jaren geleden, op het punt drievoudig succes te boeken, maar tenslotte drievoudig faalde... Je kunt onder déze omstandigheden ook niet stellen dat: 'ze er toch voor betaald' worden, zo min als een vergelijking met andere top-sporters b.v. wielrenners op gaat; met respect overigens voor deze lieden. Laten wij in ieder geval vertrouwen hebben in een uiteindelijk gunstig sportief resultaat. Zullen we niet in alle drie gevallen de 'finish' als éérste passeren, als er tenminste maar één bij is. Dan is de totale prestatie toch waard onze spelers, technische staf, medische begeleiding de grootste lof toe te zwaaien. 'tJa, dan was er de affaire-Schoenaker, het uit het veld sturen van Dick door scheidsrechter Mulder in de wedstrijd tegen Roda J. C. Een nare zaak, misschien voor de heer Mulder ook wel. We willen over deze affaire weinig woorden meer vuil maken, wél de wens uitspreken dat die hele arbitrage-aangelegenheid c.q. strafbepa lingen op korte termijn nog eens ter discussie worden gesteld. Het is natuurlijk zeer moeilijk een oplossing te vinden voor het aanleggen van de juiste maatstaf van de overtreding, maar het komt ons voor dat er toch iets aan gedaan moet worden omdat we anders min of meer in een chaos terecht komen. Om nog even met u de achter ons liggende weken door te nemen: de return tegen Roda JC, wat de KNVB-Beker betreft - we herinneren er even aan dat we 'thuis' met 5-1 wonnen - had een merkwaardig verloop. Op een gegeven moment stonden we met 4-1 vóór, maar de Limburgers wisten op te halen tot 4—4... We gingen dus wel 'over' en lootten tegen PSV. Eerste ontmoeting op 16 april in Eindhoven (die nemen we dus verder in de Kroniek nog wel op), de wedstrijd in Amsterdam op dinsdag 29 april a.s. De thuiswedstrijd tegen de RC Strasbourg leverde geen proble men op voor Krol c.s. zoals de uitslag 4-0 wel verklaart. Niet dat die Fransen nu zo'n 'zacht eitje' waren, maar Ajax was gewoon veel beter. Dick Schoenaker, Frank Arnesen, Sóren Lerby en Tscheu la Ling waren de makers van de doelpunten. Aldus kon voorzitter Ton Harm sen opnieuw het vliegtuig pakken om bij de loting voor de demi-finale aanwezig te zijn. Vóór die tijd was er al een soort: Wie van de drie' (Nottingham Forest, Real Madrid of H.S.V.) Nu, gemeten naar de algemene wens mocht voor AJAX het Engelse Nottingham Forest gaan staan. En hét geschiedde aldus, én eerst 'uit'. Alsof de goden mét ons waren. Nu, u weet het intussen, we moesten in Albion met 2-0 het hoofd buigen. Eigenlijk twee - platweg gezegd: 'rot-goals', vooral de eerste, waarbij bovendien de bal ruimschoots 'achter' was geweest. De tweede een penalty, nadat op het slechte en effectvolle veld (geen grassprietje er op) Cees Zwam born per ongeluk de bal tegen zijn hand kreeg in het beruchte gebied. Niettemin kwam qua veldoverwicht de Engelsen een overwinning o.i. wel toe. Maar ja, voor hetzelfde geld hadden we 0-0 kunnen spelen. Enfin, laten we hopen dat op 23 april a.s. in het Olympisch Stadion een Ajax aantreed, dat zich zal laten gelden. Hope so! Konden wij in de lopende competitie aan de Middenweg de FC Twente met3-2 nog de baas blijven (met op de ranglijst AZ'67 op vier punten afstand in ons kielzog), goals van Tahamata, Jensen en Lerby, zonder Ling, Schoenaker (geschorst immers) en Meutstege (griep) vonden wij bij PEC-Zwolle ons Waterloo. Een energiek uit de startblokken komende ploeg Zwollenaren tegenover een Ajax zonder bezieling, gaf ons met 3-0 op onze Meerse pantalon, daarmede het verschil tussen no 1 (Ajax) en no 2 (A.Z. '67) tot twéé punten reducerend.... Ajax dat als volgende opgave een zich langzamerhand herstellend PSV te bezoeken kreeg, meto.a. Dick Schoenaker weer in de gelederen (schorsing met één wedstrijd verminderd) zag ons 'loopwonder' met een fraaie kopbal (uit een door Lerby genomen vrije schop) doelman Jan van Beveren passeren, al in de 31ste minuut. We hielden die stand lang zo, maar toch 5 minuten voor het einde, werd door v.d. Kuylen de winst tot één punt beperkt. Dat geschiedde op zaterdagavond: zondags daarop sneuvelde in de Rotterdamse 'kuip' het Alk- maarse AZ'67, waardoor wij weer op drie punten voorsprong kwamen. Ja, zo kan dat lopen... Hiermede zijn we voorlopig 'bij', maar alvorens de persen bij 'Grafica' definitief dit clubblad gaan afdraaien, zullen wij nog wel meer nieuws voor u hebben. Hopenlijk goed nieuws. Wat het verschijnen van ons Jubileum-nummer (80 jaar Ajax) Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax'' ss Seizoen 1979/1980-Mei 1980-No. 8 II o o Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postrekening 123977 en 4512800 A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401, Amsterdam-Oost Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. KOP'J voor het volgende nummer moet uiterlijk 15 juni a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 1