AMSTEL Cornells Lomme AMSTEL1ROUWERIJ keeper. En 5 minuten later werd het zelfs 1-3. We hadden in deze tweede helft niets in te brengen. Door dit resultaat moest Ajax gaan spelen voor plaats 5 t/m 8. Dit ging tegen Paris S.G. De eerste helft werd afgesloten met 0-0. Na 10 minuten kwam Ajax met 0-1 achter. Rob Rijnink lag geblesseerd op het veld, maar de - zeer slechte - scheidsrechter liet doorspelen. Dit betekende 0-1Een paar minuten later schoot Rob Rijnink tegen de paal, maar het doelpunt kwam aan de andere kant. Via een vrije trap werd het 0-2. Vlak voor tijd werd de eindstand bepaald op 1-2, door een vrije trap van John Busink. Onze jongens moesten nu 's maandags spelen voor de 7e en 8e plaats tegen Montaigu. Dit werd 6-0. Eindelijk was onze ploeg op schot. Twee doelpunten van Rob Rijnink en vier goals van Michel de Bruyn. Een teleurstellend resultaat voor Ajax, maar hopelijk heeft de C1 hiervan geleerd, dat het internationaal heel anders voetballen is dan in de Amsterdamse competitie. In de finale werd Anderlecht verslagen door Paris FC (1-1), met penalties. In de finale landenploegen won Schotland met 1-0 van Frankrijk. Het Nederlands elftal werd 3e - met goed spel - door Italië met 2-0 te verslaan. Ondanks het slechte resultaat van Ajax was het wederom een fijn toernooi; mooi weer en zeer veel publiek. Dinsdagsavonds kwam de ploeg - vermoeid - op het C.S. te Amsterdam aan, verwelkomd door ouders, hr. Been en trainer Dick de Groot. Begeleiders: de heren C. Harms, H. v. Teunenbroek en H. Bijvank De Juniores A-2 en de Juniores B-2 niet als hoogst-geklas- seerden hun competitie beëindigend, werden de Ajax-kleuren toch steeds met verve verdedigd 1 -0 voorsprong, (vrije trap van John Busink). Na dit doelpunt werd Eintracht sterker, en kreeg een drietal goede kansen. In de tweede helft weer een sterk aanvallend Eintracht, doch Ajax bleef overeind en 'knokte' verder. Via een uitval over rechts maakte Rob Groenteman er 2-0 van. Dit was ook de einduitslag. De volgende dag moest tegen Nantes minstens gelijk gespeeld worden om bij de 1 e vier te komen. Al na 1 minuut stond Ajax met 0-1 achter, via een snelle uitval over rechts. Vijf minuten later kwam Ajax op 1-1 Na een solo over rechts trok Rob Groenteman de bal voor het doel, waar Rob Rijnink klaar stond om in te tikken. In de tweede helft stond Ajax na 1 minuut al weer achter (1-2) na een fout van onze Op een sloten een oude voetbalschoen Speelt Synphonica melodieën van toen Heeft u interesse, kom dan ook eens kijken, Met accordeonmuziek kunnen wij uw kennis verrijken De jeugd heeft de toekomst en doet allerlei Tromperburgerstraat 109b Met muziek maken, maakt men iedereen blij AMSTERDAM Goal Goal Goal Telefoon 449146 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 17