Sigarenmagazijn Bennie Muller Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 gingen we kansloos ten onder. Een lelijke streep door de rekening wat het kampioenschap betreft. Een spannende wedstrijd tegen Buitenveldert B1waarin, vooral tijdens de eerste 45 minuten, uitstekend door Ajax werd gespeeld, maar vanwege stug verdedigen van onze tegenstander en pech bij het schieten, bleef het 0-0. Dit ook na de hervatting toen Buitenveldert sterker werd maar in onze defensie een onneem bare vesting vond. Van heel wat minder gehalte was ons optreden tegen JOS B1Bij gebrek aan een doelman (Lakeman ziek) stond Ringo Rootlieb onder de lat. Of het hierdoor kwam dat onze achterhoede zo paniekerig speelde...??? We kwamen met 2-0 achter en konden in deze matige vertoning slechts éénmaal wat terug doen (Egon Engers). Voor de rest: gauw vergeten.' De JUNIORES C1 wonnen met 5-0 van Zeeburgia; niet alleen de doelpunten waren mooi, maar meer nog het goede spel der Ajacieden, vooral in de tweede helft. Hierna twee wedstrijden met hoge scores: tegen Lijnden een 11-0 zege, tegen Blauw-Wit een 8-0 overwinning. Leuk voor een goed doelsaldo, maar als wedstrijden toch minder gewaardeerd. Tegen Uithoorn ging het een stuk moeilijker, mede doordat er- onbewust - altijd een soort vrees voor deze tegenstander bij onze jongens leeft. Het werd een 2-0 overwinning, maar het resultaa, was niet overtuigend. Lof voor UITHOORN is hier zeker op zijn plaats voor de wijze waarop van de eerste tot de laatste minuut er keihard voor gewerkt is om tegen Ajax goed voor de dag te komen. Doordat de concurrentie een steek liet vallen, betekende onze winst deze zondag tevens het kampioenschap, hetgeen natuurlijk een felicitatie waard is. En voor allen die daar op wat voor wijze ook, aan hebben medegewerkt. Een goede partij tegen DWV-uit dat, door een snelle Ajax-goal, kennelijk de angst kreeg en ons de ruimte gaf. Van Ajax-zijde een vooral sterke tweede helft en de einduitslag van 5-0. Nog één wedstrijd... en nog steeds ONGESLAGEN! Wie werkten er mede aan dit kampioenschap? Peter Grootheus- heidkamp, Mark Hoogerman, Danny v.d. Moot, Nico Pijpe, Michel Seitner, Johan van Loon, aanvoerder Johnny Busink, Rob Groen teman, Rob Rijnink, Michel de Bruyn, Dennis Groot, Gerard Stroes en Leon van Hilten. De JUNIORES C2 klopten Swift C1 met 5-0 (goals van Cor Gerber 2x, Bert de Meyer, Randy Sahertian en Dick van Pareren). Een gelijkspel tegen de Volewijckers (1-1) met het Ajax-doelpunt op naam van Marcel Lausberg. Een zeer zware uitwedstrijd tegen Rood Wit C1 werd met recht 'uit-het-vuur-gesleept' (1-2). Na een snelle achterstand (1-0) was het Dick van Pareren die eerst uit een voorzet van Bert de Meyer en daarna uit een goede pass van deze, de weegschaal naar Ajax-zijde deed overslaan, hoewel de tegenpartij in de tweede helft nog wel driemaal alleen voor onze keeper kwam. Tegen ZSGO kwam de C2 gemakkelijk aan een 3-0 voorsprong. Dit gebeurde deels door goed spel van de Ajacieden, deels door cadeautjes van de tegenpartij. Onze doelpuntenmakers waren Said Abidallah, indirect Bert de Meyer; zijn trekbal werd door een ZSGO-verdediger in eigen doel gewerkt, en Herman van Eekeres. Ajax dacht met deze leuke voorsprong al 'binnen' te zijn, maar toen de tegenpartij tégen scoorde, er vervolgens een bal op de Ajax-paal knalde, werd de Meerse ploeg toch wakker. Ron Veltman liet 4-1 aantekenen (na een solo); het werd daarna nog wel 4-2, maar dat was vlak voor tijd en betekende geen 'pijntje' meer, voor toch niet één van onze beste wedstrijden, jongens! Tegen Sporting Zuid C1 op hun veld een uitslag van 14-0 voor Ajax. Ja, wat valt daar nog over te melden. De Sporting-doelman Met deelneming aan de nabestaanden, geven wij hierdoor kennis van het heengaan van de Heer Max SMEER op de leeftijd van 71 jaar. De Heer Smeer was vele jaren ondersteunend lid (sinds 1946) in welke hoedanigheid wij hem hier danken voor zijn trouw aan AJAX. Moge hij in Vrede rusten. heeft zeker nog wel 10 doelpunten voorkomen. Ja, inderdaad, de Juniores C2 waren wél op schot. Duidelijk op schot! Rest nog één wedstrijd n.l. tegen NFC. Een gelijkspel is reeds voldoende voor het uitsteken van de kampioensvlag. Dat zou alsnog een eind- goed-al-goed zijn, m.a.w. dat-een kampioenschap-zag erin het begin, toen we een paar wedstrijden onnodig verloren, niet naar uit...! De JUNIORES C3, aldus lezen wij uit een kort verslag van Sem v.d. Tien, behaalde bij RKAVIC C1 een 2-0 overwinning door goals van Eugéne v. Cronenberg, een en ander in een sportieve wedstrijd. Erwin Evers verhaalt van een klinkende 6-1 zege op Meteor C1 waarbij Ajax weinig tegenstand van formaat ondervond. Richard Dremmen en René Anneesse scoorden vóór de pauze, daarna werd het doelpuntenfestijn verder uitgebouwd door Erwin Evers. Michel van Oostrum (2x) en Eugene van Cronenberg. Rapiditas C2 (uit-wedstrijd); daarvan een uitgebreid verslag van Eugéne van Cronenberg, dat we, in verband met de plaatsruimte wel enigszins moeten bekorten, zonder daarmede hetgeen Eu géne te vertellen heeft, aan waarde te doen inboeten. Hij vertelt dan van het eerste doelpunt door hemzelf al spoedig gescoord, toen de Weesper-keeper een schot van Richard Dremmen wegstompte, de bal bij hem, Eugéne terecht kwam, en hij natuurlijk die kans niet liet glippen. Via een combinatie tussen René en Richard liet laatstgenoemde de keeper kansloos. Uit een corner, genomen door Roland Claus kwam de bal bij Michel van Oostrum, die met een omhaal scoorde. Nadat de 'ref' om onbegrijpelijke redenen een zuivere situatie voor 'buitenspel' had afgefloten was het rust. Michel van Oostrum was na de hervatting de eerste die wederom scoorde en opnieuw uit een hoekschop van Roland. Een solo van Erwin Everds bracht deze tot in het strafschopgebied, waar hij werd neergelegd, maar op de grond liggend toch nog kans zag de bal langs de keeper te werken. Dat betekende 5-0 voor Ajax. De Rapiditas-doelman heeft hierna nog een aantal 'loeiers' te verwerken gekregen, maar hij stopte die goed. 'Het eindsignaal kwam en toen gingen we naar de kleedkamer om nog wat na te praten.' Leuk, Eugéne! Wat zegt Michel van Oostrum van de thuis-wedstrijd tegen RKAVIC...? 'Niet zo'n goede wedstrijd, waarin we gedurende de eerste helft wel sterker waren, maar mele kansen misten. Pas laat in de Voorverkoop: Ajax, Olympisch Stadion, Bokswedstrijden, uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax en BPC Officieel adres Staatsloterij 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 15