SENIORES-OVERZICHT JANSEN SCHILDERS BV door Wim Heisterkamp en Wim Schoevaart Ajax 3 kan nog steeds zijn vorm niet vinden en de competie is al bijna voorbij. De thuiswedstrijd tegen Blauw wit 2 ging met 1-3 verloren alhoewel er kansen genoeg geweest zijn voor een beter resultaat. Kort voor tijd bij de stand 1-2 miste Ajax een strafschop (te zacht) ingeschoten door John van Meerlant en dat gaf Blauw Wit vleugels om door te gaan naar 1-3. Thuis tegen De Ken nemers 2 kwam Ajax zelfs op een 2-0 voorsprong. Eerst benutte Hennie Henrichs een fraaie dieptepass van Ron Oudendijk, door de doelman te omspelen en beheerst te scoren en in de vijfde minuut van de tweede helft werd het door een penalty 2-0. Ondanks diverse kansen op meerdere Ajax-goals was het De Kennemers dat na een half uur 2-1en vijf minuten voortijd gelijk maakte (2-2). In Utrecht tegen UW 2 speelde Ajax geen al te beste wedstrijd. De Utrechtenaren liepen weg naar 2-0 alvorens John van Meerlant uit een rebound de eindstand op 2-1 kon brengen. Een spijtig resultaat tegen een medekandidaat voor de onderste plaats. In de thuiswedstrijd tegen RCH 2 vocht Ajax tegen de degradatie. Twee maal vijfenveertig minuten lang werd het Heemsteedse doel bestormd, maar vrije kansen vóór de doelman, alsmede twee, drie schoten op de lat, waren alle wapenfeiten die Ajax kon opbrengen. RCH scoorde twee keer; eenmaal kort voor rust en eenmaal vlak voor tijd uit een der sporadische counters (0-2). Ook de wedstrijd tegen Haarlem 3 ging verloren. Weliswaar namen we reeds na een kwartier de leiding; een indirecte vrije trap werd door Bert Rohde bekwaam en keihard afgerond (0-1). Alhoewel Haarlem al spoedig gelijk maakte, bleef Ajax in de eerste helft de beste kansen houden, maar schoten van Ben Haverkort en John van Helvert miste juist de goede richting. In de tweede periode was Haarlem sterker en in 't laatste kwartier zakte Ajax zelfs helemaal weg, Haarlem kon regelmatig weglopen naar 3-1 Met nog twee wedstrijden voor de boeg, hangt ons verblijf in de Reserve Eerste klas KNVB thans nog aan een zijden draad. Ajax 4 ondervindt de problemen van het derde elftal aan den lijve. Teveel nog moet er in het elftal gewisseld worden. De thuisweds trijd tegen UW 3 ging met 3-5 verloren. Helaas waren er een paar spelers persoonliik verantwoordelijk voor deze nederlaag. Wan- 1103AV Amsterdam Gerenstein 514 Telefoon 907745/990513 AJAX 3 (Seniores) dat het nieuwe seizoen gaat proberen, weer naar de Reserve-Eerste Klasse terug te keren neer een voorhoede drie goals scoort moet dat genoeg zijn, maar als je achter dan de dekking verwaarloost, dan vraag je om tegengoals. In IJsselstein werd met 2-1 verloren van VVY 2, nadat de stand vijftien minuten voor tijd nog 0-1 was geweest. Steef Kalf had ons voor de rust uit een vrije schop aan de leiding gebracht en hoewel VVY daarna steeds sterker werd, hield Dirk Vogtschmidt zijn doel schoon. Hij stopte zelfs een strafschop, halverwege de tweede helft. Toch bleven de punten in IJsselstein, want in de 78e en 85e minuut stond de complete defensie te kijken hoe fraai VVY de overwinning greep. In Bussum werd in een merkwaardige wedstrijd met 2-3 gewon nen van SDO 2. Reeds in de eerste minuut scoorde Ab Scheltema uit een strafschop 0-1nadat hij zelf was 'gevloerd'. Na een minuut of twintig dan verslapt de aandacht. Een corner van SDO wordt afgeslagen en opnieuw voor het doel gebracht. Gerrie Meyer wil de bal onderscheppen en werkt deze jammerlijk over de eigen doellijn. Kort voor de rust is er geen organisatie in de verdediging bij een vrije schop; de tegenstander mag gewoon doorgaan en dat betekende 2-1In de tweede helft is er meer agressie bij Ajax. Een vrije schop van Ed Lefeber wordt goed ingekopt door Harold Lai (2-2). Vijf minuten later scoort Rob Overweg uit een vrije schop van 25 meter de winnende goal. Daarna speelde SDO alles of niets, maar Ajax gaf de winst niet meer uit handen. Tegen Utrechtse Boys 2 werd het na een aantrekkelijke wedstrijd opnieuw een overwinning zij het met het kleinst mogelijke verschil (1-0). Twee kostbare punten, gezien de stand op de ranglijst. Tegen het Utrechtse Holland 2 werd het een 1-1 gelijkspel. Beide ploegen wogen aardig tegen elkaar op en de eindstand was dan ook een juiste afspiegeling van het vertoonde spel. Vermeldens waard is dat de gelijkmaker van Rob Overweg ontstond uit een indirecte vrije schop, maar omdat de doelman in een reflex reageerde stompte hij de bal in zijn eigen goal. ■- 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 12