JEUGDRUBRIEK IBELKE» BIESHAAR BELKR BIESHAAR Carrosseriefabriek, Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting van een aangeslagen HBC. Edwin Fischer was de man die ons op 3-2 zette en een op het middenveld ingezette combinatie tussen Frans Grootenboer en Rolf Grootenboer betekende 4-2. Een fraaie overwinning met een pluim voor de gehele ploeg. Verder was het een grote dag voor de senioren-commissie, want op deze zondag immers behaalden alle elftallen de overwinning (Ajax 3 tegen EDO 2, Ajax 4 tegen Saestum 2 en zojuist verteld: Ajax 5 tegeh HBC 2). En dat was lang geleden De thuiswedstrijd tegen de Volewijckers 2 eindigde in een gelijkspel (1-1). Lang hebben de Ajacieden in deze span nende partij tegen een achterstand moeten aankijken en eerst kort voor tijd slaagde Piet van Dijk er in Ajax 5 de verdiende gelijkmaker te bezorgen (1—1). ft******************#***#******************#************************* Net als ten aanzien van de seniores is de hoeveelheid kopij ditmaal wat aan de magere kant. Twee wedstrijden van de A1 Juniores t.w. tegen Zandvoort- meeuwen en tegen Stormvogels, in beide gevallen dus „on the seaside". Uit de ons ten dienste staande gegevens maken wij op dat wat eerstgenoemde partij betreft ,,er geen bal aan was". Ajax kwam achter door een verdedigingsfout, doch Ron Steinkuhler, Bob de Klerk (2x) een zeer mooie vrije trap, genomen vana het 16 meter-gebied, in het uiterste hoekje en Ben Haverkort zorgden uiteindelijk voor een 4—1 Ajax-zege. Een enigszins gewijzigde opstelling tegen Stormvogels: Jan Tolhuyzen, gewoonlijk laatste man, nu op de mid-half plaats waar hij uitstekend werk verrichtte. Paul van Eyck strafte een verdedigingsfout af, terwijl een vreselijk hard ingeschoten bal door Ben Haverkort (in de kruising) ons een 2-0 voorsprong verschafte, die echter nog vóór de pauze tot 1-2 werd gereduceerd. Eric Heerings spits ingevallen voor Haverkort stoorde goed en daardoor kwamen er vele kansen. Een fraaie combinatie Rijkaard-Vanenburg werd door laatstgenoemde keurig afgerond (1—3). Een door het gehele elftal goed gespeelde wedstrijd. De A2 Juniores speelden een zwakke wedstrijd tegen de Volewijckers A1 en kwamen net als hun tegenstanders niet tot scoren. Thuis tegen Rood-Wit A1 ging het wel beter, hoewel o.a. het plaatsen, net als in de partij tegen de Volewijckers, veel te wensen overliet. Een „vloeren" van Winnie Haatrecht in het strafschopgebied gaf Rob Been gelegen heid vanaf de witte stip feilloos in te schieten en Ajax daarmede aan de leiding te brengen. Een afstandsschot van Winnie, van richting veranderd, bracht de stand op 2—0. Ajax domineerde nu wel, doch de tegenpartij bleef gevaarlijk en eiste alle aandacht van onze verdediging. Een door Rob Been genomen vrije schop passeerde de overigens uitstekende Rood-Wit-doelman, omdat hem het uitzicht door Rudi Mulders werd belemmerd (3—0). Op fraaie wijze redden onze gasten tenslotte de eer. Bij de aanvang van de wedstrijd van onze Juniores B1 tegen Sporting Zuid B1 was duidelijk de gedwongen rust periode merkbaar. Een rommelige start met weinig combi naties. Ronnie Voorn zorgde niettemin voor een 2-0 voor sprong doch nog voor de thee werd het - uit een vrije trap - 2-1. Na de hervatting bleek onze tegenstander uitgespeeld en brachten Sanny Solooy en René Panhuis de eindstand op 4-1. De volgende partij tegen de Volewijckers B1 leverde pas kort voor rust een doelpunt op (Ronie Voorn). De gehele tweede periode hebben we onze tegenstander verder onder de duim gehad, wat leidde tot nog drie fraaie goals van Piet Hogenhout, Dennis de Graaf en John van 't Schip. DWG Juniores B1 tegen Ajax Juniores B2 werd een redelijk goede vertoning, waarbij een veel sterker Ajax vergat te RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 8