reeds vele jaren met MARTIN AIR op de Europese tour, daarbij steeds begeleid door clubarts J. H. M. Rolink. Hier op weg naarLiverpool 1966) al sedert 1964! medisch Ajaxdat was voor mij ook de wedstrijd in Praag, waar Michels tot 5 minuten v66r aanvang weigerde, me zijn opstelling mee te delen en pas door de bocht ging, nadat ik Masopust de opstelling van zijn Dukla ontfutseld had, Ajax,dat is de finale in Rotterdam tegen Inter via grandioos aanvalsspel.Ajaxdat is de eindstrijd tegen Panatinaikos met de half-achterwaartse kop bal van Dick van Dijk. Ajax, dat is Gert Bals, die de ballen met z'n kont eruit hield, of Wim Suurbier, naar wiens vleugel rushes ik op momenten van sportieve inkeer zeer kan terug verlangen. Ajax, dat was voor mij natuurlijk Johan Cruyff en Piet Keizer en Jaap van Praag, maar niet zij alléén.De aller kromste beentjes van Bennie Muller, de shuffle van Klaas Nuninga, de bananashots van Keizer, dat autoritaire van Vasovic, die de kunst verstond, altijd beter te lijken dan hij was. Dat alles bij elkaar was Ajax. Ik zou liegen, als ik beweerde, nooit eens boos te zijn geweest, op jullie. Publicitair was er soms geen doorkomen aan. Maar die klasse, die op het veld werd getoond, heeft zich over het algemeenook gedemonstreerd in gedrag buiten het veld. Een allure, van onafhankelijkheid getuigend, viel niet te ontkennen, al heeft dit eigengereide trekje bij de KNVB wel eens tot storingen in de bloedsomloop geleid. Ik hoop dat Ajax zich in de komende jaren zal blijven manifesteren als een topclub. Word alsteblieft niet ieder jaar kampioen, want dan valt er geen spannende competitie meer te organiserenMaar blijf prominent door techniek, door originaliteit, door organisatie en instelling Maart 19BG HERMAN KUIPHOF.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 37