AjaxVitesse (Beker) 31. Lerby in duel uit de kaasstad nu reeds zo zekeren dat is toch het belangrijkste De loting voor het verdere verloop rond de strijd om de KNVB-beker bracht ons tegen Roda JC en wel eerst „thuis". De ploeg van Dick Nanninga c.s. was daartoe op woens dagavond 27 februari jl. in ons stadion. Onder niet al te grote belangstelling (apropos tegen AZ '67 zaten er zo'n 35.000 toeschouwers in het Olympisch bouwwerk aan het Stadionplein). Nu, het werd een eclatante 5-1-zege, goed resultaat met het oog op de return in Limburg. We ont moeten Roda JC ook dit jaar, behalve voor de competitie dus, tweemaal voor de beker. Beide thuiswedstrijden zijn geweest, resten dus nog de ontmoetingen te Kerkrade die met een tussenpoos van slechts vier dagen (12 maart en 16 maart) gespeeld zullen worden. Ja, jaAjax! Wat de „cup-wedstrijd" betreft nog een opsomming van de score: Karei Bonsink, Frank Arnesen (een „beauty" uit een schitterende pass van Ruud Krol), Dick Schoenaker, nog eens Frank en tenslotte Sören Lerby. Het tegenpunt kwam uit een off-side geval, zó duidelijk, dat je zou kunnen zeggen: dat moet je gezien hebben, anders ben je blind. Nu dat was „ref" Van Swieten dan schijnbaar ook, want hij liet rustig doorspelen en Marijt accepteerde dit cadeautje natuurlijk. Bovendien was de heer Van Swieten nogal vlot met het trekken van de gele kaart als het om Ajax-spelers ging (Zwamborn, Boeve), terwijl voor soortgelijke over tredingen van Roda-spelers, zoals wij ergens lazen, „de kaartenbak gesloten bleef". Het optreden in het algemeen van deze arbiter wekte de indruk erg onzeker te zijn. Om nog even op dat punt arbitrage terug te komen. In de wedstrijd FC Utrecht—Ajax bleek de heer Weerink al uit niet beter hout te zijn gesneden dan zijn eerder genoemde collega. Kijk, als de „ref" van oordeel is dat een bepaalde handeling bestraft moet worden, behoort die opvatting ons inziens voor BEIDE partijen te gelden. Dat behoeft dan niet altijd dezelfde overtreding te zijn, maar wel qua ernst van gelijke strekking. Hoe nu b.v. Simon de gele kaart kreeg wegens spel bederf ongelooflijk. Simon ziet op een moment geen speler vrij bij het ingooien. Wacht watOpzettelijk tè lang volgens Weerink, n.b. in de eerste helft bij een 0—0 stand Nou ja!! Maar een zekere Van Hanegem mag wèl ongestoord verder gaan. Hierover NRC-Handelsblad: de smerig spelende Van Hanegem, die Schoenaker bij herhaling tegen de benen schopte. Scheidsrechter Weerink trad onvoldoende op tegen de bondsridder. Hij volstond met het geven van mondelinge waarschuwingen, die echter geen enkel effect sorteerden. Tot het laatste fluitsignaal ging Utrecht's spel bepaler gewoon zijn onsportieve gang." Maar wel „geel" voor Krol (wegschoppen bal, wat op zich zelf natuurlijk ook niet had mogen voorkomen), wèl geel voor Peter Boeve (overtreding). Vinden bepaalde lieden soms dat het Ajax tè goed gaat fluisterde ons iemand in de oren die èn Ajax—Roda JC zag èn in de Galgenwaard aanwezig was Overigens was het een zware partij bij de mannen van het Sticht. Ajax had trouwens niet anders verwacht op grond van ervaringen. Zwaar bovendien omdat Ling ontbrak (blessure) en Lerby een strafschop miste (op de lat), kortom Krol c.s. hadden deze middag een zwaar karwei op te knappen. Rust 0—1 door een goal van Karei Bonsink. Na de pauze eerst de gelijkmaker (Van Tamelen) (1—1). Dan, onder het oog van circa 22.000 toeschouwers (wat een goededag voor Utrecht's schatbewaarder), zijn er nog vijf minuten te spelen. Een hoekschop van Simon Tahamata wordt door Pim van Dord (weer van de partij en de volle wedstrijd) in de doel mond gekopt waar Dick Schoenaker klaar staat om met een eenvoudige knik de bal achter doelman Van Breukelen te deponeren (1—2). „Ziet u," zo lezen wij in de Pers, „Ajax houdt vol tot de laatste minuut, is tot het einde uiterst geconcentreerd. Dat onderscheidt hen van de andere eredivisieploegen Tijdens een zeer druk bezochte „party" in ons stadion (perskamer), bij welke gelegenheid „Le Coq Sportif" de nieuwe sportkleding voor Ajax presenteerde, werd tevens met deze sponsor een vijfjarige overeenkomst getekend. Zoals bekend hadden wij reeds langjarige contracten met de drie andere t.w. Martin Air, Nuts en Neckermann, thans is dus ook „Le Coq Sportif" er bij gekomen. Reeds eerder werd in deze kolommen vermeld dat het de bedoeling is op een totaal van zes sponsors te komen; met twee anderen worden nog besprekingen gevoerd, doch verwacht mag 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 2