Kroniek ajax-nieuws Het tachtig-jarig bestaan van onze club heeft wat het clubblad betreft toch geleid tot een „extra editie", hoe wel dat aanvankelijk niet in ons voornemen lag. De redactie was namelijk uitgegaan van een gewoon clubblad met, zoals dat heet „een extra tintje vooraf" aangaande ons jubileum Dat bleek echter, gezien de overvloed aan kopij voor dat speciale „AJAX-NIEUWS", niet te realiseren. Derhalve toch, zoals gezegd, een „extra editie", welke u één dezer dagen zal bereiken. En gaan wij thans over tot onze Kroniek. Aangaande de A-selectie: tegen NAC in Breda behaalden Krol c.s. een moeizame zege (0-1) door een doelpunt van Martin van Geel. Vitesse uit Arnhem kwam voor de eerst komende weken tweemaal op het werkprogramma voor namelijk èn competitie én KNVB-beker. Eerst de compe titiewedstrijd. Voor een kleine 10.000 bezoekers boekte Ajax een goede 3—0 zege door goals van Dick Schoenaker, Sören Lerby en ingevallen voor Karei Bonsink Ton Blanker. 'sWoensdags daarop werd de aanvankelijk afge laste wedstrijd tegen Go Ahead Eagles in Deventer ge speeld. U weet het: daar in de koekstad altijd - ook voor Ajax een lastige partij. Maar ditmaal ging de volle winst toch naar Amsterdam (0—1: Tscheu) ondanks dat we zelfs niet tot-op-de-bodem behoefden te gaan. Haarlem uit, ook zo'n partij waarbij de thuisclub in lagere regionen op de ranglijst verkerend - vaak voor grote verrassingen zorgt. Ajax had daarbij nog het gelijke spel (1—1) „thuis" in het achterhoofd. Maar, inderdaad, toen lagen de omstandig heden bij ons andersNu kregen de discipelen van Barry Hughes een 1—3 nederlaag te slikken, waarbij toch opgemerkt dient te worden dat, sterk geïnspireerd, de gastheren zeker niet kansloos waren. Toen na een 2—0 voorsprong van Ajax (Dick Schoenaker en Karei Bonsink) ex-Ajacied Gerrie Kleton de stand op 1—2 bracht, zat er voor onze opponent nog wel een „draw" in. Maar Martin van Geel stelde kort voor tijd de volle winst voor Ajax zeker. Woensdagavond 13 februari, met onder het licht van de schijnwerpers slechts 5000 betalende bezoekers, opnieuw tegen de club uit Arnhem (Vitesse), ditmaal, zoals we reeds eerder meldden, voor de beker. Nu, het werd een slechte wedstrijd, waarbij als verrassing het feit dat de gasten kort na het begin de leiding namen. Maar er viel bij dat doelpunt niet de gewoonlijk bekend zijnde uitbundige vreugde te constateren, alsof men zelf weinig vertrouwen in de voorsprong had. Nu, dat voor gevoel is dan wel juist geweest. Want wat nog wel cachet aan deze ontmoeting gaf, waren de twee geweldige knallen waarmede de herstelde Frank Arnesen (weer bijna geheel „de oude") alsmede Karei Bonsink Ajax aan de leiding brachten (2-1). Rust. Na de pauze zijn we veelvuldig bij een meervoudige ver groting van de voorsprong geweest, maar het zat ons niet mee ook en in het bijzonder Karei Bonsink niet (o.a. „spetter" op de kruising lat-paal). Sören Lerby bepaalde de eindstand uiteindelijk op 3—1 toen hij beheerst enkele Vitessenaren, de doelman incluis, omspeelde. Met 17 februari als inhaaldag (voor Ajax niet terzake dienende; vriendschappelijk tegen de FC Groningen in Groningen, 1—1) bracht ons een week later de „topper" AJAX-AZ '67 in het Olympisch Stadion. En dat was tevens de inzet van een periode, waarbij onze jongens op de verschillende fronten (competitie, KNVB-beker en Europa Cup 1) in een tijdvak van vier weken NEGEN wedstrijden moeten spelen die alle liggen op het hoogste niveau, wat hun belangrijkheid betreft. Iedere woensdag, iedere zon dag. Met spanning wacht heel Ajax en allen die onze club nauwgezet volgen af AZ '67 dus als gast. In ieder geval een spannende wed strijd, een prima eerste helft, met daarbij Ajax toon aangevend. In die eerste periode werd door razendsnelle aanvallen de Alkmaarse verdediging vaak dolgedraaid. Twee—twee werd de ruststand door goals van Dick Schoenaker en Sören Lerby voor Ajax en Hugo Hovenkamp en Johnny Metgod voor de gasten. Opgemerkt zij dat de verdedigingen in alle gevallen niet vrij uit gingen. Na de pauze werd het een vrij matte partij. Met nog wel kansen, maar het bleef bij 2—2, wat voor Ajax nog de meest gunstige uitslag was. Waarom AZ '67 na de hervatting niet meer risico nam voor de volle winst, gezien haar positie op de ranglijstEuropees voetbal lijkt ons voor de mannen Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1979/1980-Februari 1980-No. 6 |f Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401Amsterdam-Oost Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. K°P'J voor het volgende nummer moet uiterlijk 1 april a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 1