JONG AJAX Uiteindelijk blijkt dat de ledenraad zich met een en ander ak koord kan verklaren. De voorzitter dankt de heer Gianotien voor zijn duidelijke uitleg. (Noot van de redactie: Aangezien t.z.t. de nieuwe Statuten aan de werkende leden worden voorgelegd, komt het ons voor ten aanzien van de in de ledenraad besproken wijzi gingen e.d. hier niet in details behoeven te treden, aan gezien een en ander maar een verwarde en onvolledige indruk zou geven.) Als punt 5 van de agenda was genoemd: Vaststelling van de door de Financiële Commissie goedgekeurde begroting. Penningmeester Brandsteder herinnert er aan, dat in de ver gadering vanJ 28 augustus jl. was besloten het punt: Begroting aan te houden tot déze bijeenkomst, een en ander op voorstel van de Financiële Commissie. In een bijeenkomst met het bestuur is die begroting door de Financiële Commissie goedgekeurd, mits daarop enige toelich ting werd gegeven. Na kennisname van de becijferingen voor het lopende vereni gingsjaar, met daarbij als vergelijking het resultaat van de periode 1 juli 1979 t.m. 1 oktober 1979, volgen er vragen (de heren v. d. Wal, Pil, Neefjes, Caransa, Van Wijk), die alle door de penningmeester worden beantwoord. Hierna wordt de begroting 1979-1980 ongewijzigd vastgesteld. Bij punt 6: Bestuursmededelingen, deelt voorzitter Harmsen mede, dat vanmiddag met vier sponsors, te weten: Le Coq Spor- tif, Martinair, Neckermann en Nuts, een contract is afgesloten. Uit 21 andere gegadigden zullen er misschien nog twee bij komen, want voorlopig willen wij er niet meer dan zes hebben. Contracten zijn vastgelegd in een glijdende schaal naar boven. Geschat wordt, dat in vijf jaar de opbrengst daardoor enkele miljoenen zal bedragen. Het bestuur is bezig met het afsluiten van een nieuw pacht- contract voor het restaurant. Verwacht wordt, dat de pachtsom veel meer zal gaan bedragen dan de huidige. Uiteraard zal het bestuur trachten het in de begroting genoemde te verwachten verlies zoveel mogelijk te reduceren. Hij wil erop wijzen, dat we, wat de opbrengsten betreft, in het eerste kwar taal „thuis" geen topclub hebben gehad. In december worden twee vriendschappelijke wedstrijden ge speeld in Afrika (Ivoorkust). Getracht wordt in februari nog één of twee vriendschappelijke wedstrijden te krijgen en dan hopen we verder dat we tenminste de halve finale van de Europa Cup 1 halen. De heer Fischer vraagt of hij goed gehoord heeft dat de pacht som van het Ajax-Restaurant het veelvoudige zal bedragen dan tot nu toe het geval is. Dit wordt inderdaad door de voorzitter bevestigd. De heer Caransa is het niet duidelijk dat de sponsoring na vijf jaar ruim 2 miljoen zal bedragen. Voorzitter Harmsen zegt, dat het niet is na 5 jaar, maar in 5 jaar, waar dan bij inbegrepen zal zijn de opbrengst van een overeenkomst met een bierbrouwerij. Maar daar zijn we nog mee bezig. Hij deelt vervolgens mede, dat we in de tweede week van januari een vijfjarig contract met Le Coq Sportif zullen afsluiten. De overeenkomst houdt tevens een uitermate gunstige regeling in wat betreft de te verstrekken kleding voor het 1e elftal, Jong- Ajax alsmede de interregionale jeugd. Bovendien zijn er aan trekkelijke afspraken in het contract vastgelegd aangaande be loningen bij: het behalen van de Europa Cup 1, Landskampioen schap, de KNVB-beker of resp. plaatsing voor de UEFA-Cup. Le Coq Sportif wil slechts 1 club per land. De heer Caransa vraagt inlichtingen over een nieuw scorebord. Voorzitter Harmsen antwoordt dat dit bord waarop ook spel momenten kunnen worden geprojecteerd 900.000,(met grof raster) of 1.200.000,(fijn raster) kost. Het moet worden „geleasd" gedurende 10 jaar door 2, 4 of 6 sponsors, waarmede de bank akkoord moet gaan. Het middengedeelte kunnen we zelf exploiteren of verpachten. Aan de hand van gegevens het volgende over een geschatte opbrengst: er zijn 6 perioden van 15 minuten: 4 vóór de aan vang van de wedstrijd, 1 in de rust en 1 na afloop. Bij 24 wed strijden wordt de netto-opbrengst geschat op 500.000, Vanaf 16 mei jl. zijn we reeds met de firma Haaxman in ge sprek, zonder dat kan worden gezegd dat we veel met hen zijn opgeschoten. De moeilijkheid voor Haaxman ligt in het vinden van sponsors. De rondvraag na de pauze kan in twee gedeelten worden gesplitst; het eerste betreft voornamelijk de bestuursmoeilijk- heden in een karakter dat wij u reeds in ons vorig clubblad heb ben geschetst en waarover wij dus thans, naar onze mening, niet weer behoeven uit te weiden. Voor het overige behelst de rondvraag algemene zaken, die wor den aangeroerd door de heren Been (ongewenste publikaties in de pers van vertrouwelijke Ajax-zaken), Fischer (óók daarover), Vischschoonmaker (eveneens), Timman (idem dito), Kamlag (vreemde shirts), Klok (oplossing vacature-Boering), v. d. Wal (vergadering 12 november 1979), Pil (weekbericht en banken op Voorland, Vischschoonmaker (samenwerking in het bestuur), Kraan (gesteldheid grasmat hoofdveld), Van Wijk (ook hier over), Schoevaart (aanwezigheid Ajax-vertegenwoordiger bij keuring velden door consul), Timman (verloop vergadering), Mr. Gianotten (idem), Petersen (afluister-apparaten). Het is reeds ver na middernacht als het slotwoord van de voor zitter wordt beluisterd. Voorkomen moet worden, zo zegt hij, dat door een slechte communicatie een soort wig gedreven wordt tussen bestuur en ledenraad. Hoe beter de samenwerking tussen deze beide, hoe beter voor de club. Van bestuurszijde zal daar alles aan worden gedaan; voor de ledenraad zijn er van deze kant geen geheimen. Volgende ledenraadvergadering op 24 januari 1980. De voorzitter wenst alle aanwezigen „wel thuis". Jong AjaxJong FC Den Haag 62 In de eerste 20 minuten was zo'n grote uitslag niet te verwach ten. FC Den Haag startte furieus, maar kwam ondanks kansen slechts tot een bal-tegen-de-lat. Dat bracht onze jongens op dreef. Wim Kieft scoorde uit een voorzet van John Cornet 10 en vlak voor rust maakte Guido Pen erg beheerst 20 van. Na de thee een goed blijvend spelend Ajax. Wederom was het spits Wim Kieft, die via een fraaie solo 30 scoorde en vlak daarop produceerde hij zijn derde goal, toen, na een hard schot van Gaby Martinez, de in de rebound terugkomende ba! goed door Wim werd ingezet (40). Ajax ging dóór en René Kraay doelpuntte uit een fraaie pass van Philip Uitdenboo- gaard (50). Een goede 1-2-combinotie Rik v. d. Boog-Piet Wijnberg benutte deze laatste (60). Via een onnodig weg gegeven strafschop werd het 61 en daarna zelfs 62. Al met al, vooral gezien het verloop van de tweede helft, een meer dan verdiende revanche voor de geleden ,,uit"-nederlaag tegen FC Den Haag. Precies op de helft van de competitie mag een tweede plaats achter Feyenoord met 2 punten achterstand zeker verdienstelijk voor Ajax worden genoemd. A. Kraan 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 9