225222 Resume uit de notulen van 15 november 1979 de ledenvergadering Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bei: Samengesteld door J. Westrik, secretaris tijd in beslag dat er weinig ruimte overblijft voor andere zaken. We kunnen in het algemeen stellen: de huidige profvoetballers hebben het zondermeer goed. Alles wordt voor ze geregeld, men hoeft niets zelf te doen, behalve natuurlijk: PRESTEREN. Als men op reis gaat, dient men in feite voor één ding te zor gen: een goed humeur. Verder zit alles rond. Leeft in de meest luxe hotels Maar dit leven kan ieder ogenblik afgelopen zijn en zeker is, dat velen het moeilijk zullen hebben wanneer ze terug moeten naar een normale maatschappij. Zelf had ik die ervaring ook. Toen ik met de voetballerij was gestopt, ging ik voor het eerst met mijn vrouw op vakantie naar de Canarische Eilanden. Man, ik wist niet hoe ik het had. Zelf m'n koffers dragen, in de rij staan, alles zelf regelen. Ik zei onmiddellijk: 'Dit is de laatste keer, ik ga nooit meer met vakantie.' Je komt daar wel van terug. Hoewel ik momenteel ook niet weg kan. Ik ben 7 dagen per week bij Ajax, kom nauwelijks tot andere dingen. Lees graag, vind dat heerlijk. Met een boek kan ik alles van mij afzetten. Maar ja, wie leest is niet aanspreekbaar, dus gezellig voor een ander is het niet. Daarnaast hebben we nog een 'weekend-café' in Zaandijk, waar we zelf in staan, althans zoveel mogelijk. Het is nog wel te combineren, hoewel het soms moeilijk valt. We hebben wel eens hulp. Maar ik heb zoveel plezier in dat voetbal, dat ik er niet aan denk daarmee te stop pen. Ik doe het zo verschrikkelijk graag Tijn Middendorp Omstreeks kwart over acht heet voorzitter Harmsen de aan wezigen hartelijk welkom op deze eerste vergadering van de ledenraad in het seizoen 1979-1980. In het bijzonder begroet hij de ere-leden De Boer, Bruijnesteijn en De Jongh. Er is bericht van verhindering ontvangen van de leden Lambregts en Potharst, het ere-lid Volkers en ere-voorzitter Van Praag. De heer Boerkoel komt later. Aldus hebben 24 leden de presentielijst getekend. Hij maakt bekend dat hedenmiddag in het Crest Hotel met vier bedrijven sponsorcontracten zijn afgesloten, hetgeen zijns in ziens een historisch gebeuren kan worden genoemd in het Neder landse voetbal. Verbaasd en geschokt is hij over de publikatie in ,,Het Parool" van jongstleden dinsdagavond, waaruit het bestuur moest ver nemen wat maandagavond was besproken in de bijeenkomst van de ledenraad (zonder bestuursleden). Langzamerhand schijnt het, dat van het in de bestuurskamer besprokene niets meer veilig is voor de pers, hetgeen hij een ernstige en zeer kwalijke zaak vindt. Na de voorgaande ver gadering kwamen het financiële rapport van de penningmeester- en de transfercijfers in ,,Het Parool" en nu dit weer. Er ontstaat hierover een uitgebreide discussie, waarbij van links en rechts ten aanzien van het gebeurde diepe minachting wordt uitgesproken. Zoals eerder afgesproken zal hoewel dat niet zo eenvoudig is getracht worden bepaalde maatregelen te treffen ter voor koming van dit soort onverkwikkelijke zaken in de toekomst. De notulen van de vergaderingen d.d. 28 augustus en 4 septem ber 1979 zijn hierna aan de orde. Over die van augustus komen reacties los, o.a. van de heren Klok, Middendorp en Pil; over die van september heeft alleen de heer Klok een vraag die door penningmeester Brandsteder wordt beantwoord. Alle notulen worden dan uiteindelijk goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaris voor de samenstelling ervan. De benoeming van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad levert geen moeilijkheden op; het voorstel van de heer Schoevaart de heren Fischer en Neefjes die momenteel zit ting hebben, te herbenoemen, wordt met algemene stemmen aangenomen, waarmede voorzitter Harmsen beiden feliciteert. Het voorstel van het bestuur om het ondersteunend lid de heer J. Tielenburg, lid van de Studie- en Begeleidingscommissie, als nog met terugwerkende kracht tot 1 juli 1979 te benoemen tot werkend lid wordt zonder discussie goedgekeurd. Een ander bestuursvoorstel, met name de Statuten conform het concept d.d. 13 augustus 1979 van het kantoor Loeff v. d. Ploeg, advocaten en notarissen te Amsterdam, goed te keuren, is vervolgens aan de orde. De heer Gianotten (Reglementscommissie - Red.) merkt op, dat de door de notaris aangebrachte wijzigingen gebaseerd zijn op dwingend recht. Een notaris bekijkt een en ander met een ander oog dan wij, waarbij nog komt, dat door ons is getracht hetgeen in de oude Statuten staat, zoveel mogelijk ongewijzigd te laten. De voorzitter zegt, dat hij vergeten heeft de heer Gianotten als nieuw lid van de ledenraad afzonderlijk te verwelkomen, hetgeen hij hierbij alsnog wil doen. Hij meent te mogen aannemen, dat ook de heer Gianotten zich zal inzetten voor een goed verloop van de ledenraadvergaderingen in het belang van Ajax. De heer G. verklaart dat hij dit inderdaad van plan is. Hij ver volgt hierna zijn toelichting op de door de notaris voorgestelde wijzigingen. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 8