Apollo-Tandtechniek s avonds geopend Kunstgebit vernieuwen!? Straat-, grond en rioleringen Ophogen van tuinen Alle soorten sierbestratingen^^ voor part. Apollo Tandtechniek biedt u een kunstgebit met luxe porsëleinen tanden en kiezen voor slechts 495, Lomanstraat 59 Amsterdam Tel. 020-728393 Geopend: ma. t/m vrij. 8.00 tot 16.00 uur 's avonds: ma. t/m do. 19.00 tot 21.00 uur redelijk veel publiek, startte ons elftal veel belovend. Dit resulteerde dan ook verdiend in een 10 voorsprong. Een prachtige combinatie Peter Boere-John Cornet-Peter van der Hengst werd door laatst genoemde ingezet. Daarna werd Feyenoord iets sterker, maar onze defensie hield goed stand, 't Was dan ook via 'n penalty dat Feyenoord pal voor rust wist tégen te scoren. Na rust kansen aan beide zijden, maar beide keepers wisten vakkundig hun doel verder schoon te houden. Al met al geen hoogstaand voetbal, wel veel inzet aan beide kanten, resulterende in een gelijkspel. Helaas kwamen wij ook dit maal niet ongeschonden uit de strijd, daar Pim van Dord (wederom beter spelend) en Siegfried Roosblad een gele kaart ontvingen. Geen gewoonte van maken jongens. Door dit resultaat wist ons elftal zijn goede positie in de kop te handhaven. Jong-AJAXJong SVV 6—0 Zonder spits Peter v. d. Hengst (dit seizoen naar PEC Zwolle; veel succes, Peter) maar met debutant Wim Kieft in de opstelling, werd in hoog tempo spelend, SVV onder druk gezet. Na 10 minuten resul teerde dit in een doelpunt (kopbal) via Wim Kieft, uit een uitstekend opgezette aanval door René Kraay en John Holshuysen. Door enige terugval kwam voor de rust alleen Piet Weinberg nog tot scoren en kon toen gezegd worden dat het goed was zo en niét meer. Na de hervatting echter een veel beter Ajax en doelpunten konden ondanks de uitstekende acties van de SVV-doelman, niet uitblijven. Het werd 30 door Rik v. d. Boog uit een combinatie met Piet Weinberg, 40 via een hard schot van John Holshuysen, 50 door een kopbal van Jan Weggelaar, zijnde de afronding van een combinatie tussen Gaby Martinez en Philip UitdenBoogaard verder 60 door Wim Kieft, uit een voorzet van René Kraay. Een zege, op eenvoudige wijze behaald, met, zoals hierboven reeds aangeduid: een in de tweede helft goed voetballend AJAX. Onze 'goalie' Jacques Storm had een zeer rustige middag. Jong-TELSTAR—Jong-AJAX 2—3 Met een debuterende Frank Rijkaard als voorstopper reisden we af naar Telstar, altijd een lastige tegenstander. Zo ook nu. Want kort na de aanvang kwamen we al op een 10 achterstand, toen na een knal op de paal, in de rebound alsnog werd gescoord. Hierna kreeg Ajax toch meer vat op het spel en het was danook volkomen verdiend dat Martin van Geel 11 maakte, na een goede kopbal van Philip Uitden Boogaard. Zo bleef de stand tot rust. Na de thee een gelijkopgaande strijd, waarbij wij echter toch op voorsprong kwamen toen opnieuw Martin een pass van achteren oppakte en na twee Telstar-verdedigers van zich te hebben afgeschud, met een zeer fraaie 'lob' de oud-doel man van de FC Dordrecht Loek Rijkens passeerde. Telstar kwam terug en onze verdediging onder leiding van de uitstekend spelende Rik v. d. Boog had het niet gemakkelijk. Zo moest Gabi Martinez zelfs de bal van de doellijn halen. Verder stond daar onze goalie Sjaak Storm ook niet voor niets. Het werd 13 toen de Telstar-doelman de fout van de wedstrijd maakte door, na een voorzet te hebben onderschept, de bal uit zijn handen liet vallen, waardoor John Cornet zonder moeite kon scoren. Twee minuten voortijd werd het 23, maardat mocht voorde thuisclub niet meer baten, zodat we een zwaar bevochten zege uit het vuur sleepten. Een compliment aan ons elftal, speciaal voor de nieu weling Frank Rijkaard, die een goede entree maakte. Helaas met de nieuwe richtlijnen voor de scheidsrechter ontkomen ook de toe- komst-teams niet meer aan gele kaarten. Rik v. d. Boog en Wim Kieft (a propos, Wim draagt voortaan nummer 9) waren vandaag de slacht offers. Mede door afgelastingen staan we momenteel weder om aan de 'kop' van de ranglijst. Hou'en zo, jongens. A. Kraan PS Voetballen brengt veel risico's met zich mee. Frank Janssen en Siegfried Roosblad weten daarvan mee te praten. Frank sukkelt met een onwillige knie, terwijl Siegfried daaraan moest worden geopereerd. Beiden wensen wij namens de gehele groep een spoedig herstel toe.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 6