Pupillen-overzicht Een nederlaag tegen SDW C1 'uit' (31). En nog wel, nadat we al spoedig de leiding namen. Neen, dat was slecht. Na die voorsprong werd de partij gewoon uit handen gegeven. Meerdere fouten slecht spellaten we maar gauw vergeten. Herstel tegen Swift C1 'uit'. Voorde rust doelpuntten Dick van Pareren en Michael Ros, een door ons sterk gespeelde eerste helft. Na de thee hetzelfde beeld, waarbij de score verder werd opgevoerd door Her man van Eekeres; deze benutte een door Cor Gerber over de verdedi ging gespeelde bal, alsmede een teruggelegde 'knikker' van Bert de Meyer. JUNIORES C3 Swift C1Ajax C3 een voor onze jongens sterke tegenpartij, die nog ongeslagen was. Spanning genoeg dus. Al in het begin van deze ontmoeting scoorde op schitterende wijze onze Roland Claus (01). Het is daarna een fraaie en boeiende partij gebleven, hoog tempo, over en weer kansen missend, maar mede dank zij goed optreden van onze doelman Dennis Nederlof bleef de voorsprong behouden. Prociciat, jongens, dat was een wedstrijd van goed voetbal en vechtlust. Tegen Wilskracht C1 ook een wedstrijd van goed gehalte met aanval lend voetbal. Ons elftal was daarbij over het algemeen sterker. Rust 10, daarna opgevoerd tot 40 met van Oosterum (2x) van Cronen burg en Evers als doelpuntenmakers. De week hierna meteen de return, die opnieuw een overwinning voor Ajax opleverde (15). De tegengoal was toch een tegenvaller n.b. voortkomende uit een overtreding tégen onze aanvoerder v. d. Tien. Vermeldenswaardig is zeker ons eerste doelpunt gescoord door Dremmen, die de bal uit een afgeslagen aanval ineens op zijn slof nam. Schitterend! 'Uit' tegen JOS C1 een schuttersfestijn. Werd er voor de pauze slecht door Ajax gespeeld (tegen deze zwakke tegenstander) na de thee was er een heel ander beeld. Nu pas werd er voetbal gespeeld in hoog tempo en via de vleugels en zo werd het maar liefst 90 voor Ajax met van Oostrum (5x Anneese (2x) Evers en van Cronenburg als producenten. Enkele aanvullende uitslagen: De Juniores A1 van WFC (Wormerveer) die boven aan de ranglijst stonden, kregen bezoek van onze A1. En wat was daarbij veel pu bliek zeker zo'n 2500 man. Nu deze lieden hebben van een spannende partij kunnen genieten. WFC nam de leiding door het benutten van een vrije trap, maar Haverkort maakte gelijk en Rijkaard bracht de stand op 12. Daarnaast werd een Ajax-doelpunt afge keurd. Het werd alles bij elkaar een van Ajax-zijde goed gespeelde wedstrijd, waarbij zeker niet onvermeld mag blijven dat doelman Dick Trock een penalty stopte. De Juniores A2 versloegen de Volewijckers A1 (42) de wedstrijd Sport Zuid B1 tegen onze B1 werd bij 32 voor de gastheren gestaakt in verband met arbitrage-moeilijkheden. De Juniores B2 bedwongen DWG B1 met 41 en een altijd zware tegenstander: Zeeburgia-thuis, in dit geval de C1moest met 01 de eer aan Ajax laten. Een krappe overwinning van Ajax C2 op Rood-Wit A C1 nl. 21 en tenslotte zegevierde onze C3 ruimschoots over Pancratius C1 nl. met 61 Twee nagekomen verslagen aangaande de Juniores A2 (leider de heer C.v. d. Wal). Thuis tegen de Volewijckers A1 een matige start, mat spel, maar toch kwam Ajax met 10 voor door een goede treffer van Winnie Haat- recht, die van richting werd veranderd. Toen onze doelman echter op een schot van zeker 35 meter, te laat reageerde was het 11Nog voor de pauze zouden wij de leiding hernemen toen een bal in de diepte van Teun de Vos door Rudie Mulders werd benut. Na de hervatting her stelde onze doelman Ton Hak zijn fout uit de eerste helft, door een penalty te stoppen, zodat de stand 21 bleef. We waren nu veel sterker, vooral conditioneel. Uit een corner van Jean v. d. Velde scoorde Mark Vrolijk 31 en Vigo Waas 41 waarna de gasten nog éémaal ons doel wisten te vinden. Einde 24. Een week later naar RKAVIC A1. Dit werd een zgn. vier-punten wed strijd, aangezien wij vóór de aftrap gelijk stonden. We kregen al direct 18 een sterk veldoverwicht, waarbij zich diverse kansen voordeden, maar geen doelpunten. Toch, na een klein halfuur ging Winnie Haatrecht goed door en uit zijn trekbal scoorde Frank Kroon gemakkelijk 01. Vlak vóór de thee zetten we via Rob Been een pracht aanval over rechts op, Robbie speelde de bal diep op uitgeweken Frank, deze trok vóór helemaal op links, waar Paul Engers de 'knikker' op het hoofd van Vigo Waas legde en diens kopbal betekende 02. PRIMA De tweede helft was nauwelijks begonnen toen Winnie Haatrecht na twee tegenstanders goed uitgespeeld te hebben via binnenkant paal de stand op 03 bracht. Een geweldig mooie goal. Een razend snel genomen vrije schop werd door Carlos Wieseman keihard ingekogeld (04). Ondanks het slechte weer een van onze zijde goed gespeelde wedstrijd; alle elf hebben hard voor dit resultaat gewerkt! Dan nog iets over de Juniores C1zij liepen DCG C1 onder slechte weersomstandigheden onder de voet (100). Onze ploeg is hier nog steeds ongeslagen: 9 wedstrijden 18 punten EN dóórgaan, jongens (Red.). De Juniores C3 tegen DWG C1 verwachten een moeilijke partij, maar dank zij goed spel aan onze kant werd het een regelmatige 41 overwinning. Omdat Voorland C1 verloor staat Ajax hier nu aan de kop met twee punten voorsprong. (Bravo! Red.) Over onze pupillen niets dan lof. De A1 en B1 zijn ongeslagen door de voorronde in Amsterdam-Oost gekomen. Ze hebben zich nu geplaatst voor regionaal-voetbal. Dit houdt in dat beide teams door geheel Amsterdam gaan spelen. Er wordt een volledige competitie verwerkt. De 1 en 2 van elke poule spelen om het kampioenschap van Amster dam (Van Wagtendonkbeker). De nieuwe indeling is als volgt (start op 10 november): A1 poule A: Abcoude, Ajax, Rivalen, Uithoorn, Volewijckers, WA. Poule B: AFC, DWS, DWV, Rapiditas, RKAVIC, Zeeburgia. B1 poule 1ADE, Argon, Blauw-Wit, Rood Wit/A, Voorland, V en V. poule 2: Abcoude, Ajax, DWV, KBV, RKAVIC, WA. Sukses jongens, want nü komt er tegenstand! Omdat onze A1 wegvalt in de afdeling Oost, gaan onze A2 en A3 ook hoger spelen. Dus ook voor hen wordt het zwaarder. De uitslagen waren: A1: DJK A1Ajax A1 1—2 Ajax A1JOS A1 7—1 CTO '70 A1—Ajax A1 0—6 A2: Ajax A2Voorland A1 7—1 Diemen A1Ajax A2 0—2 Ajax A2Overamstel A1 9—0 A3: Ajax A3Animo A2 4—0 Diemen A2Ajax A3 0—6 Ajax A3Zeeburgia A2 3—0 B1: JOS B1—Ajax B1 1—3 Ajax B1—CTO '70 B1 9—1 Wilskracht B1Ajax B1 0—4 Er werd ook nog vriendschappelijk gespeeld tegen AFC. Onze A1 had het erg moeilijk, kwam met 02 achter. Vlak voor rust 12 en in de laatste minuut werd het pas 22. De A2 en A3 wonnen beiden met 10, wat wel wat magertjes was gezien de vele kansen. De B1 won met grote cijfers (101) en speelde een goede partij. In de herfstvakantie, deed de A1 mee in het Sparta-tournooi (Rotter dam). Ajax startte tegen Volendam, kwam al snel voor met 10, doch gaf de volle winst onnodig uit handen (11). Ook de 2e wedstrijd tegen Haarlem werd een gelijk spel (22) na met 20 achter te hebben gestaan. De 3e wedstrijd (Sparta) werd wederom een punten verdeling nl. 22. In deze wedstrijd werd wel véél beter gespeeld. Door deze resultaten werden we 2e in de poule, achter Sparta. Voorde 3e en 4e plaats moest Ajax tegen NAC spelen. (De finale van vorig jaar.) Ajax won met 10 en werd dus 3e. De finale werd door Sparta met 10 gewonnen ten koste van Feyenoord. Rest mij nog Dennis Nederlof, keeper A1 pup. sterkte toe te wensen; hij brak, tijdens training, zijn been. H. Bijvank

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 18